М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gmurzakaevap06yh1
gmurzakaevap06yh1
10.04.2022 16:05 •  История

Срочьно даю 50 б Прочитайте уривок з історичного документа.

«Земля Ірландії належить ірландському народові; земля створена для того, щоб да-
I вати людству засоби для існування; ті, хто обробляє її, для цього мають незмірно більше

прав на повне володіння нею, ніж ті, хто перетворює землю на предмет обміну та об’єкт
для одержання вигоди або задоволення...»
Гасла якої організації проголошені у цитаті?
А «Земельної ліги»
І Б тред-юніонів
І В Фабіанського товариства
І Г ліберальної партії

👇
Ответ:
maria20080829
maria20080829
10.04.2022

Втрата Британією промислової першості.Кінець XIX ст. - період швидкого економічного піднесення США і Німеччини - для Англії обернувся втратою монопольних позицій у світовій промисловості й торгівлі. Наприкінці XIX ст. англійська індустрія посідала вже не перше, а третє місце у світі. Частка Великої Британії у світовій торгівлі скоротилася з 22 % у 1870 р. до 15 % у 1900 р.

Головна причина відставання країни полягала в застарілій технічній базі промисловості. Англійська індустрія, яка склалася ще наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст., була не в змозі конкурувати з передовими підприємствами США й Німеччини. Для заміни устаткування були потрібні чималі кошти, але далеко не кожний підприємець був готовий здійснити дорогі технічні нововведення й у цьому не вбачалося особливої потреби. Наявність колоніальних володінь з неосяжними ринками збуту товарів, дешевою робочою силою і сировиною дозволяли одержувати високі прибутки, але технічне відставання невдовзі відбилося на обсягах виробництва. США стали випереджати Англію за виплавкою чавуну і сталі. Німеччина виявилася серйозним конкурентом у торгівлі і вже в 90-х роках почала тіснити Британію на її власних ринках. Англійський текстиль ще утримував першість у світі, але металургійна і металообробна галузі сильно потерпали від іноземної конкуренції.

Становище ускладнювалося тим, що британський уряд продовжував дотримуватися політики вільної (безмитної) торгівлі. Проте надходження до країни закордонної продукції ставило британських підприємців у невигідні умови. У 70-80-ті роки ринки Англії були переповнені іноземними товарами, ціни на них впали в середньому на 40 %. Порівняно з бурхливим розвитком країни в попередній період, такий стан справ в економіці сучасники сприймали як «велику депресію». У 1875 р. криза охопила також сільське господарство. Падіння цін, зумовлене конкуренцією дешевої заморської пшениці, призвело до зниження прибутків землевласників і масового розорення фермерів-орендарів.

4,7(80 оценок)
Ответ:
svetaaa77
svetaaa77
10.04.2022

Я думаю  

А «Земельної ліги»

4,5(31 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Тень2253
Тень2253
10.04.2022
Дмитрий Иванович(1359-1389)получил престол девятилетним ребёнком.Вновь вспыхнула борьба за великокняженский владимирский стол.Орда стала открыто поддерживать противникв Москвы.

Своеобразным символом успехов и силы Московского княжества была постройка всего за два года неприступного белокаменного Кремля Москвы(1369)-единственной каменной крепости на территории северо-восточной Руси.Всё это позволило Москве отбить притязание на общерусское лидерство Нижнего Новгорода,Твери,отразить походы литовского князя Ольгерда.

Соотношение сил на Руси изменилось в пользу Москвы.В самой Орде начался период "великой замятии"(50-60-е годы ΧΙΧ века)-ослабления центральной власти и борьбы за ханский престол.Русь и Орда как бы "прощупывали"друг друга.В 1377 году на р.Пьяна(около Нижнего Новгорода)московская рать была сокрушена ордынцами.Однако закрепить успех татары не смогли.В 1378 году войско мурзы Бегича было разбито Дмитрием на р.Вожа(Рязанская земля).Эта сражения были прелюдией в Куликовской битве.
4,7(27 оценок)
Ответ:
instajohap091g2
instajohap091g2
10.04.2022

древняя Греция- общее название территорий городов-государств, которые населяли, в основном, древнегреческие племена: эолийцы, ахейцы, ионийцы и дорийцы.Этническая карта Греции оставалась однородной и практически не изменялась на протяжении всей античной эпохи.Географические границы в древнегреческой истории не были постоянными, они менялись в разные исторические эпохи, сужаясь или расширяясь по мере исторического развития. Греция существовала в конец III—II тыс. — 30 г. до н. э.

древний Рим-одна из цивилизаций Древнего мира, государство Античности, получила своё название по главному городу, в свою очередь названному в честь легендарного основателя — Ромула. Центр Рима сложился в пределах болотистой равнины, ограниченной Капитолием, Палатином и Квириналом. Ним существовал 753 год до н. э.- 476 год. Жили ремляне, основной этногез латины. Язык был латинский.

4,4(96 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ