Ганнібал (247—183 р.р. до н. е.), повне ім'я Ганнібал Барка, карфагенський полководець, вважається одним з найвеличніших полководців в історії. Батько Ганнібала Гамількар Барка командував карфагенськими військами під час Першої Пунічної війни. Його молодшими братами були Магон і Гасдрубал. Ганнібал жив у період найбільшого напруження на теренах Середземномор'я. У віці 9 років дав клятву довічно бути ворогом Риму. Ставши головнокомандувачем карфагенськими військами в Іспанії, розв'язав Другу Пунічну війну, атакувавши місто Сагунт. Одним з його найбільших досягнень став перехід з Іберійського півострова через Піренеї та Альпи в Італію. Протягом перших трьох років війни Ганнібалові вдалося здобути три великі перемоги в Італії — при Требії, Тразименському озері та Каннах у яких проявився талант Ганнібала як полководця. Ганнібал перебував на території Італії протягом 15 років, але римлянам вдалося переломити хід війни, перейшовши у наступ спочатку в Іспанії, а потім і в Африці. Викликаний владою на до Карфагену, Ганнібал зазнав поразки у битві при Замі.
Після війни, Ганнібал займався політичною діяльністю, зокрема займав посаду суфета, допоки у 196 р. до н. е. не був звинувачений в антиримській діяльності і змушений був відправитися у вигнання. У вигнанні Ганнібал служив радником при дворі Антіоха ІІІ і розробляв план війни проти Риму. У 190 р. до н. е. після поразки Антіоха ІІІ у битві при Магнезії знову був змушений тікати. Останній свій притулок Ганнібал знайшов у Віфінії, де у 183 р. до н. е. був зраджений місцевим правителем і не бажаючи здаватися римлянам, покінчив життя самогубством. Ганнібал вважається одним з найвеличніших військових стратегів в історії, а також стоїть в одному ряду з такими полководцями античності як Александр Македонський, Юлій Цезар та Пірр Епірський[2][3] .
Объяснение:
Россия — самое большое по площади государство мира. В этом заключается ее существенное достоинство. Но большие размеры территории вызывают трудности в жизни и хозяйственной деятельности россиян. Огромные пространства государства представляют определенную выгоду в оборонительном отношении. Россия обладает громадным гидроэкологическим потенциалом. На ее территории протекает свыше 2,5 млн рек. Но эти ресурсы имеют ряд существенных недостатков, которые затрудняют их рациональное использование. объемы вод сильно варьируют как по сезонам, так и по годам. Бoльшая часть рек страны имеет снеговое питание, поэтому основной их сток приходится на весеннее время. Это служит основной причиной колебания их водности. Неравномерность стока мешает рациональному использованию гидроресурсов, сопровождается большими экономическими потерями. Значительная часть воды стекает неиспользованной. Половодья и паводки затапливают населенные пункты, разрушают мосты, затрудняют работу транспорта. В целом природа России сурова и большей частью трудна для освоения человеком.Противоречивое мощное воздействие на все виды деятельности людей, сильно осложняют их повседневную жизнь
ответ: крч, женщины в Риме и Греции дома сидели не выходили без мужа, служанок, их основная задача была такая - родить, выносить и ухаживать за ребёнком. В спарте насчёт женщин было очень необычное на то время мнение, они считали их не за рабов и женщины имели неплохие права.
Это неполный ответ, но лучше так чем никак
Объяснение: