1.На початковому етапі політика нацистів була спрямована на масову примусову еміграцію євреїв з підконтрольних ним країн. 24 листопада 1938 в газеті СС «Das Schwarze Korps» в статті «Євреї — що далі?»
До початку Другої світової війни Німеччину, Австрію і Чехословаччину залишило від 350 000 до 400 000 євреїв. З 235 000 єврейських іммігрантів в Палестині з 1932 по 1939 роки приблизно 60 000 були німецькими євреями.
8 вересня Гіммлер декларував негайну депортацію євреїв з території Рейху — чого раніше в період війни не відбувалося.
15 жовтня перший «юдентранспорт» відправився в Ліцманнштадт
18 жовтня була заборонена єврейська еміграція
1 листопада розпочалася будівництво табору смерті Белжець.
2.У Північній і Середній Італії, окупованих німецькими військами, керівництво рухом Опору здійснювали комітети національного визволення, що складалися як правило з представників демократичних партій. Деякі гірські райони Італії були очищені від окупантів і перетворилися на своєрідні "партизанські республіки", де повновладними господарями були партизанські бригади ім. Дж. Гарібальді.У Польщі рух Опору набув великого розмаху. Тут не існувало колабораціонізму (співробітництва) з німецькими окупантами ані як політичної, ані як економічної течії. Терор, геноцид, вкрай жорстокий окупаційний режим не створювали умов для співробітництва. Гітлерівська расистська доктрина мала однією з цілей знищення польської державності і польської нації. 22% населення (6 млн) гітлерівці встигли знищити. Великим впливом користувалися загони Армії Крайової, керовані з Лондона емігрантським урядом, і загони Гвардії Людової, створені Польською робітничою партією (комуністична партія). Обидва ці військові формування вели боротьбу з окупантами, хоча між ними існували серйозні розбіжності щодо тактики і стратегії у визвольному русі, майбутнього устрою Польщі, що переростали у відверто ворожі відносини.
Патріотичний і антинацистський рух Опору відіграв визначну роль у перемозі над фашизмом і нацизмом. Його учасники обирали різноманітні форми і засоби боротьби з коричневою чумою за свободу і незалежність своїх країн» У русі Опору брали участь люди різноманітних політичних і релігійних поглядів - радикали і республіканці, консерватори і демократи, комуністи і соціалісти, католики і православні, члени профспілок і безпартійні; люди різних рас і національностей, різних соціальних кіл» Багатьом з них судилося покласти життя на спільний вівтар Перемоги над ненависним ворогом.
Ништадский мирный договор был подписан между Россией и Швецией после поражения второй.
Условия были очень жесткими и включали в себя 24 пункта, из них основные:
• прекращение войны за две недели;
• вечный мир между Швецией и Россией вне зависимости от царствования;
• прекращения гонений для всех кроме казаков;
• Россия получила владение над Карелией, Ингермаландией, Эстляндией, Лифляндией с компенсацией в 1,3 млн рублей, а Швеция вернула Финляндию;
• также Швеция получила право без пошлин покупать в России хлеб на 50 тыс. рублей.
Объяснение:
С подписанием договора закончилась Северная война, длившаяся 21 год с 1700 года по 1721 год. Именно в этой войне и было известное сражение под Полтавой, которое поставило точку в наступлениях и победах Швеции. И после этой войны столицей России стал Санкт-Петербург, изначально строившийся на шведской земле в самый разгар Северной войны.
Северная война, как и подписание Ништадского мирного договора, считается удачным для России. Однако, многие историки уверены в том, что военные действия подобного масштаба могли быть завершены гораздо раньше.
Ясно одно – за время проведения военных операций Северной войны Российская империя кардинально изменилась – была отстающей региональной державой, а стала передовой европейской империей.
ответ
Объяснение:
1. политика правительства Третьего рейха в отношении евреев
2. Рух Опору - міжнародне національно-визвольний, ... Розсувалися рух Опору в країнах Східної і Південно-Східної Азії ... В результаті очевидного краху нацистського режиму в Європі