М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
leha262006
leha262006
13.10.2021 11:02 •  История

Характеристика образотворчого мистецтва в галицько-волинській державі

👇
Ответ:
yanakuznetsova9
yanakuznetsova9
13.10.2021

Кріпосні, оборонні і культові споруди в головних містах виконувались у традиціях візантійської та місцевої народної архітектури. В кінці XI століття в архітектур ігаються значні романські впливи, особливо в Галичі і Володимирі на Волині. Наприклад, звичайний тип церков (так званих тринефних), видовжується в напрямку схід-захід через прибудову третьої пари стовпів. Такі церкви в середині мають шість пілонів, сюди належать церкви Володимира, Галича, Холма та інших міст.

Вони складені переважно з тесаного каміння, їх покриття, обробка фасадів з двома вежами, портали, капітелі, поліхромне різьблення, вітражі мають виразний романський стиль. Такою, наприклад, є церква святого Пантелеймона в Галичі (1200), яка має розкішний романський портал та інші різьблені з каменю деталі. В центрі староукраїнської культури Галичі було знайдено понад 30 фундаментів різних будов тринавних церков і однієї ротонди, що вказують на переплетення східних, західних і місцевих архітектурних традицій.

Яскраву картину спорудження Данилом церкви у Холмі подає літопис, розповідаючи, що церква була "гарна і гожа". Церква мала чотири склепіння і "стояли вони на чотирьох головах людських, вирізьблених одним умільцем; троє вікон прикрашені стеклами римськими".

Кам'яне зодчество у Галицько-Волинському князівстві було дуже поширеним. Міські забудови, оборонні і церковні споруди виконувались досвідченими будівничими. Літопис повідомляє, що, наприклад, міські укріплення на Волині зводив "муж хитрий" Олекса. Археологічні розкопки відкрили багато нових і цікавих матеріалів про архітектуру й мистецтво в Галицько-волинській державі.

У Галицько-Волинському князівстві високого рівня розвитку набув живопис. Українське живописне мистецтво, як доводить, академік Айналов, виникло ще в дохристиянську добу. Істотний вплив на його розвиток зробив стиль візантійського живопису, який панував у ті часи не лише в старокиївській державі, але й по всій Європі. Візантійський живопис, як відомо, виріс на ґрунті античного, який у своїй основі був реалістичним. Християнський живопис порвав з реалістичними традиціями і перейшов до стилізованої декоративності, замість життєдіяльності стверджував аскетизм.

Саме в цьому варіанті християнський живопис прийшов з Візантії в Україну. Його характерною рисою було те, що окремі постаті розміщувались на картині в небесній гармонії, а не в життєвому безладді. Це був досить високий рівень живописного мистецтва, але прийшов він у Стародавню Русь у дещо видозмінених формах, зокрема, у формі монументального мистецтва, тобто декоративного малювання на стінах, і в формі книжкових мініатюр (рисунків і початкових літер у текстах книг).

Монументальне мистецтво теж зазнало певних змін, зокрема в техніці малювання. Воно прийшло в Україну у формі стінного розпису та у вигляді мозаїки. Стінний розпис нашими живописцями був названий фресками. Отже, монументальне мистецтво ділиться на мозаїку і фрески.

У Галицько-Волинському князівстві оздоблення інтер'єрів давньоруських палаців, храмів, княжих дворів здійснювалось мозаїками, фресками, різьбленим каменем, іконами. Видатною пам'яткою живопису тих часів є мініатюри в літописах і художнє оздоблення книг. Дослідники характеризують XII століття як початок самостійної художньої творчості в Україні.

Объяснение:

4,4(28 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Бубух
Бубух
13.10.2021

Огромной популярностью в народе пользовался монтаньяр Жан-Поль Марат. Все его попытки при Старом порядке оказались неудачными, литераторы и учёные высмеивали его потуги Славу принесло ему издание с 1789 г. газеты «Друг народа», где он яростно критиковал власти и требовал казней сотен тысяч человек. В июле 1793 г. он был убит юной девушкой Шарлоттой Корде.

Огромной популярностью в народе пользовался монтаньяр Жан-Поль Марат. Все его попытки при Старом порядке оказались неудачными, литераторы и учёные высмеивали его потуги Славу принесло ему издание с 1789 г. газеты «Друг народа», где он яростно критиковал власти и требовал казней сотен тысяч человек. В июле 1793 г. он был убит юной девушкой Шарлоттой Корде.Чтобы привлечь на свою сторону крестьян, монтаньяры полностью отменили все сеньориальные («феодальные») повинности и стали распродавать земли эмигрантов небольшими участками.

Огромной популярностью в народе пользовался монтаньяр Жан-Поль Марат. Все его попытки при Старом порядке оказались неудачными, литераторы и учёные высмеивали его потуги Славу принесло ему издание с 1789 г. газеты «Друг народа», где он яростно критиковал власти и требовал казней сотен тысяч человек. В июле 1793 г. он был убит юной девушкой Шарлоттой Корде.Чтобы привлечь на свою сторону крестьян, монтаньяры полностью отменили все сеньориальные («феодальные») повинности и стали распродавать земли эмигрантов небольшими участками.Одновременно в интересах горожан был введён так называемый максимум - предельные (максимальные) цены на товары первой необходимости, включая хлеб. Продавать зерно дешево крестьяне не торопились. Конвенту пришлось отбирать его силой.

Огромной популярностью в народе пользовался монтаньяр Жан-Поль Марат. Все его попытки при Старом порядке оказались неудачными, литераторы и учёные высмеивали его потуги Славу принесло ему издание с 1789 г. газеты «Друг народа», где он яростно критиковал власти и требовал казней сотен тысяч человек. В июле 1793 г. он был убит юной девушкой Шарлоттой Корде.Чтобы привлечь на свою сторону крестьян, монтаньяры полностью отменили все сеньориальные («феодальные») повинности и стали распродавать земли эмигрантов небольшими участками.Одновременно в интересах горожан был введён так называемый максимум - предельные (максимальные) цены на товары первой необходимости, включая хлеб. Продавать зерно дешево крестьяне не торопились. Конвенту пришлось отбирать его силой.Установилась диктатура монтаньяров. Ей оказывала поддержку широкая сеть якобинских клубов, поэтому историки нередко её называют якобинской диктатурой. Преобразования продолжались: была введена единая система мер и весов, новый революционный календарь, месяцы в ним назывались по явлениям природы (брюмер — месяц туманов, термидор — месяц жары). Централизация власти достигла небывалой силы, на места Конвент отправлял своих представителей (комиссаров) с практически неограниченными полномочиями.

Огромной популярностью в народе пользовался монтаньяр Жан-Поль Марат. Все его попытки при Старом порядке оказались неудачными, литераторы и учёные высмеивали его потуги Славу принесло ему издание с 1789 г. газеты «Друг народа», где он яростно критиковал власти и требовал казней сотен тысяч человек. В июле 1793 г. он был убит юной девушкой Шарлоттой Корде.Чтобы привлечь на свою сторону крестьян, монтаньяры полностью отменили все сеньориальные («феодальные») повинности и стали распродавать земли эмигрантов небольшими участками.Одновременно в интересах горожан был введён так называемый максимум - предельные (максимальные) цены на товары первой необходимости, включая хлеб. Продавать зерно дешево крестьяне не торопились. Конвенту пришлось отбирать его силой.Установилась диктатура монтаньяров. Ей оказывала поддержку широкая сеть якобинских клубов, поэтому историки нередко её называют якобинской диктатурой. Преобразования продолжались: была введена единая система мер и весов, новый революционный календарь, месяцы в ним назывались по явлениям природы (брюмер — месяц туманов, термидор — месяц жары). Централизация власти достигла небывалой силы, на места Конвент отправлял своих представителей (комиссаров) с практически неограниченными полномочиями. Стремясь удержать власть, монтаньяры объявляли своих противников врагами народа и активно использовали Террор, политику их физического уничтожения и устра1пения населения. В Париже без остановки работала гильотина специальный механизм дня отсечения

4,7(93 оценок)
Ответ:
Dlana
Dlana
13.10.2021

1.

2. Харківська, східна частина Сумської, північні частини Донецької та Луганської областей України.

3. Пісоя укладнення Андрусівського перемир'я 1667 р. Запорозька Січ була під контролем Речі Посполитої та Московської держави.

4. Мазепа перейшов на бік шведів

5.

6. Батурин, Глухів, Чигирин, Київ

7. Громадянська війна - це форма політичної боротьби, що являє собою збройну сутичку між класами, соціальними групами, націями задля досягнення повноти державної влади.

Анексія -  це насильне приєднання, загарбання якоюсь державою іншої країни або частини її території.

8. І. Виговський ( 1657-1659), П. Дорошенко (1665-1676), І. Самойлович (1672-1678), І. Мазепа (1687-1709)

9. У запорізьких козаків, безумовно, найрозвинутішим було рибальство. Воно було провідною галуззю усіх промислів низових козаків і забезпечувало їм необхідний і найуживаніший харчовий продукт. Головними місцями для рибальства в Запоріжжі були Дніпро й Буг. Рибу запоріжці або відразу збували свіжою, або ж готували про запас.

Объяснение:

4,7(66 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ