Приблизительно с 594 по 321 г. до н. э. в Афинском полисе существовала демократическая форма правления. Её называют первой в мире демократической системой[1][* 1]. Любой гражданин имел право (и даже обязанность) участвовать в работе Народного собрания. Как отмечают, в эпоху расцвета афинской демократии около трети граждан одновременно занимали ту или иную государственную должность
Объяснение:
Демократия это политическая система, в основе которой лежит метод коллективного принятия решений с равным воздействием участников на исход процесса или на его существенные стадии.
У 49 році до н. е. Цезар, перейшовши з легіонами річку Рубікон, розпочав нову громадянську війну. Він захопив Рим, а його супротивник Помпей втік до Греції, де зібрав армію. Вирішальна битва відбулася біля міста Фарсал. Перемогу одержав Цезар, а Помпей втік до Єгипту, де його було вбито. Цезар, прибувши до Єгипту, став на бік єгипетської цариці Клеопатри. Посадивши її на трон, Цезар вирушив до Малої Азії, де розбив армію сина Мітридата Фарнака. Повернувшись до Риму, Цезар відсвяткував чотири тріумфи. Він був проголошений диктатором та отримав титул імператора. У 44 році до н. е. під час засідання сенату Цезар був убитий.