Відповідь:
У першій половині XIII сторіччя Новгород та Швеція ходили у походи проти фінських племен сум та ям, яких шведи хотіли навернути їх до католицької церкви. Обидві сторони прагнули домінувати в Інгермандандії та на Карельському перешийку. Між обома сторонами часто ставалися прикордонні сутички.
Влітку 1240 року біля гирла річки Іжори (лівий берег Неви) висадився невеликий шведський загін, щоб пограбувати новгородські землі.
Новгородська республіка дізналися про напад і вислали загін на чолі з юним князем Олександром Ярославичем. 15 липня 1240 року стався бій на річці Неві, у якому шведи зазнали поразки. Втрати шведів не відомі. Новгородці втратили убитими 20 людей.
Пізніше ця невелика сутичка обросла легендами . У сучасній Росії її величають як "велику перемогу російської зброї".Невська битва — бій біля р. Неви між ополченням Новгородської республіки під керівництвом новгородського князя Олександра Ярославовича та шведським військом 15 липня 1240 року. За однією з версій, саме за перемогу і особисту хоробрість у цій битві князь Олександр нібито отримав прізвисько Невський. Про битву відомо з Новгородського першого літопису та Повісті про житіє Олександра Невського (у шведських джерелах битва не згадується).
Битва
Пояснення:
1.первый вопрос на фотке
2.Хунну - это народы жившие в Северной Китае и в Монголии. их предки жили в 10,веке до нашей эры. их история началась в втором веке до нашей эры но они вымерли в во втором веке нашей эры .
3.О хунну известно из древнекитайских источников и из археологических раскопок их памятников, первые из которых были проведены в конце XIX — начале XX века Ю. Д. Талько-Гринцевичем (суджинские могильники у города Кяхта), а затем наиболее значительные находки были сделаны в начале XX века П. К.
4.Модэ или Маодунь, Моду — основатель империи Хунну и ее правитель ( шаньюй) с 209 по 174 гг. до н. э.
5.Отношения между хуннами и Китаем были плохие и эти результаты привели к затяжной войне северных хунну и Китаем.
6.
Строительство первых участков стены началось в III веке до н. э. в период Воюющих царств (475—221 гг. ... В строительстве участвовала пятая часть жившего тогда населения страны, то есть около миллиона человек.
7.匈奴 сюнну) — древний кочевой народ, с 220 года до н. э. ... Хунну вели активные войны с китайской империей Хань, в ходе которых консолидировались в единую державу, подчинившую племена соседних кочевников. Позже в результате войн с Китаем и племенами сяньби, а также междоусобиц, Хуннская держава распалась.