М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
russianbutcher2
russianbutcher2
23.01.2023 06:49 •  История

Я не знаю русский или напиши на русском сразу нарушение. До іть будь ласка з історією україни. Благаю дуже

2) Яке місце в економічній системі тогочасної Австро-Угорщини посідала Західна Україна? Наведіть факти, що підтверджують вашу точку зору.

3) На думку сучасних істориків, «належність до складу різних держав — Росії та Австро-Угорщини — суттєво впливала на соціально-політичний розвиток українських земель». Поясніть, як ви розумієте це твердження.
5) Наведіть позитивні і негативні тенденції політизації українського національного руху

👇
Ответ:
человек450
человек450
23.01.2023

Відповідь:

Наприкінці XVIII ст. внаслідок трьох поділів Польщі західноукраїнські землі площею понад 60 тис. кв. км з населенням 2,5 млн. осіб (у тому числі 2 млн. українців) стали колонією Австрійської імперії. Її населення жило в умовах жорстокого соціально-економічного визиску з боку феодально-абсолютистської монархії. Вкрай незадовільним було й культурне становище українців. У Галичині тривав початий ще значно раніше процес полонізації, на Закарпатті – мадяризації, на Буковині – румунізації. Йдеться, отже, про подвійний, а то й потрійний національний та соціальний гніт.

Східна Галичина разом із частиною польських земель входила до складу "королівства Галіції та Лодомерії" з центром у Львові. В адміністративному відношенні край поділявся на 12 округів: Золочівський, Тернопільський, Чортківський, Жовківський, Львівський, Бережанський, Коломийський, Станіславівський, Стрийський, Самбірський, частина Сяноцького та Перемишлянського округів входили до складу Східної Галичини. На чолі Галичини стояв губернатор, який призначався Віднем.

Галичина, Буковина, Закарпаття були найвідсталішими австрійськими провінціями. Перші дві парові машини в Галичині з’явилися лише в 1843 р. На західноукраїнських землях розвивалися головним чином винокуріння, пивоваріння, металообробна, фарфоро-фаянсова, цукрова, лісова, добувна галузі. Кріпосництво заважало розвиткові як промисловості, так і сільського господарства, яке відігравало основну роль в економіці Західної України.

Велике феодальне землеволодіння було домінуючим на Закарпатті та в Галичині.

Промисловість хоч і робила певні кроки вперед, проте залишалася відсталою, темпи її розвитку були надзвичайно низькими. Важкої промисловості майже не існувало, машинобудування було розвинуто недостатньо. Провідними галузями були нафтодобувна промисловість (зосереджувалася в районі Дрогобича та Борислава і на поч. XX ст. давала 5% світового видобутку нафти), деревообробні галузі (наявність великих масивів лісу) та харчова промисловість.

У промисловості домінував іноземний капітал: австрійський, німецький, англійський, французький. Повільно йшов процес зростання міст. Найбільшим містом був Львів, де чисельність населення зросла з 70 тис. (1857 р.) до 200 тис. (1910 р.).

На західноукраїнських землях, що входили головним чином до складу Австро-Угорщини, розвивалися процеси, характерні і для інших країн тодішньої Європи. Мова йде насамперед про інтенсивний розвиток ринкових, капіталістичних відносин. Разом із тим тут були і свої особливості.

На початку XX ст. у промисловості Східної Галичини, Буковини, Закарпаття помітне місце відіграють промислові об’єднання та акціонерні товариства, динамізується процес концентрації виробництва: з 1902 по 1910 р. кількість робітників Галичини збільшилася на третину, а число підприємств зменшилося майже вдвічі. Однак великих фабрик і заводів з сотнями робітників тут були лише одиниці. Нові явища ігалися у сфері фінансів та кредиту, банківській справі. Розгортався кооперативний рух. Перед Першою світовою війною на західноукраїнських землях діяло 1500 різних кооперативів.

     

Стосовно сільського господарства, то тут ситуація суттєво відрізнялася від тієї, яка була характерною для промисловості та фінансів. Галичина, Закарпаття, Буковина були відсталою аграрною провінцією Австро-Угорської імперії. У цьому секторі економіки було зайнято близько 90% населення. Зміни в сільському господарстві відбувалися повільно, воно розвивалося переважно прусським шляхом. Кількість сільської буржуазії становила 11% в Галичині та 8% – на Буковині. Деякі зміни в сільському господарстві краю відбулися лише після скасування в 1848 році кріпосного права.

Політика Австро-Угорщини була спрямована на те, щоб закріпити за Західною Україною статус аграрно-сировинного придатку до розвинутих провінцій імперії: західноукраїнські землі були джерелом дешевої сировини і ринком збуту для промислових товарів і машин.

У зв’язку з цим, з кінця XIX ст. почалась масова еміграція західноукраїнських селян до Канади, США, Бразилії, Аргентини, а також в Росію та на Балкани. До Першої світової війни із західноукраїнських земель Австро-Угорщини виїхало і поселилося за кордоном близько одного мільйона чоловік. Отже, порівняно з Наддніпрянщиною, економіка Західної України була відсталою і носила яскраво виражений колоніальний характер.

4,4(61 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Данил9323
Данил9323
23.01.2023
Лютеранская церковь - церковь возникшая в результате реформационных движений против церкви в средние века. лютера́нство   — одно из наиболее старых  протестантских   течений в  христианстве[1] . с лютеранством связано само возникновение понятия  протестантизм , поскольку именно лютеран стали называть протестантами после их протеста в  шпайере . возникло в результате  реформационного движения   в  германии   в  xvi веке , а затем и во время формирования государственных церквей скандинавских стран. основные принципы вероучения лютеранской церкви были сформулированы в ходе борьбы  мартина лютера   и его сподвижников против злоупотреблений  римско-католической церкви, с одной стороны, и более радикальных протестантских движений  — с другой (анабаптизм ,  кальвинизм ,  цвинглианство   и  т. 
4,6(37 оценок)
Ответ:
allornothing
allornothing
23.01.2023
Декабря 1991 г. во время встречи в белоруссии в беловежской пуще, проведенной в тайне от советского президента, лидеры трех славянских республик б.н. ельцин (россия), л.м. кравчук (украина), с.с. шушкевич (белоруссия) заявили о прекращении дейсвия союзного договора 1922 г. и создании снг - содружества независимых государств. в сепаратном межгосударственном соглашении говорилось: "мы, руководители республики беларусь, рсфср, украины, отмечая, что переговоры о подготовке нового союзного договора зашли в тупик, объективный процесс выхода республик из состава союза сср и образование независимых государств стал реальным фактом… заявляем об образовании содружества независимых государств, о чем сторонами 8 декабря 1991 г. подписано соглашение". в заявлении трех руководителей говорилось, что "содружество независимых государств в составе республики беларусь, рсфср, украины является открытым для присоединения всех государств-членов союза сср, а также для иных государств, разделяющих цели и принципы настоящего соглашения". декабря на встрече в алма-ате, на которую советский президент не был приглашен, одиннадцать бывших советских республик, а теперь независимых государств, объявили о создании содружества по преимуществу с координационными функциями и без каких-либо законодательных, исполнительных и судебных полномочий. оценивая впоследствии эти события, бывший президент говорил, что считает, что в вопросе о судьбе одни выступали за сохранение союзного государства с учетом его глубокого реформирования, превращения в союз суверенных государств, другие - против. в беловежской пуще за спиной президента и парламента страны все мнения были перечеркнуты, и был уничтожен. с точки зрения и политической целесообразности трудно понять, зачем бывшим советским республикам нужно было "сжигать дотла" все государственные и связи, но не следует забывать, что кроме ярко проявившихся процессов национального самоопределения в советских республиках был факт борьбы за власть. и этот факт сыграл не последнюю роль в решении б.н. ельцина, л.м. кравчука и с.с. шушкевича, принятом в беловежской пуще о прекращении действия союзного договора 1922 г. крушение подвело черту под советским периодом современной отечественной . распад советского союза к наиболее впечатляющей со времен второй мировой войны геополитической ситуации. фактически это была настоящая геополитическая катастрофа, последствия которой и сегодня отражаются на , политике и социальной сфере всех бывших республик советского союза.
4,4(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ