М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
werer1973
werer1973
17.07.2021 09:52 •  История

10 найцікавих подій 20 ст​

👇
Ответ:
kris3256567
kris3256567
17.07.2021

Полет человека в космос, запуск первого спутника, Открытие Южного полюса,Первая публичная демонстрация телевидения,Рождение первого звукового фильма,перелёт через Атлантику Чарльза Линдберга,Катастрофа НЛО в Розуэлле, Явление Девы Марии в фатиме, Создание мобильного телефона, Выход в открытый космос человека, Высадка на луну

Объяснение:

4,5(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
bayrzhan
bayrzhan
17.07.2021
Битва происходила, во всяком случае, на марафонской равнине, имеющей вид полулуния, концами упирающейся в марафонскую бухту, а с наружной стороны окаймленной рядом высот. равнину делит на две части ручей того же имени. марафонская бухта замыкается с с мысом м. (древн. кинаура). начальниками персов в этом походе были датис и артаферн; руководил походом бывший афинский тиран гиппий, жаждавший отомстить афинянам и возвратить себе власть. по разрушении эретрии на евбее персы, с флотом, вошли в марафонскую бухту, чтобы двинуться оттуда к афинам. в числе афинских военачальников были мильтиад, аристид и стесилай; главное начальство принадлежало полемарху каллимаху. кроме 9-10 тысяч афинян, в битве участвовало все платейское ополчение, в 1000 чел. численность неприятелей не определяется геродотом, главным нашим источником; позднейшие исчисляют силы персов от 100 до 600 тыс. персы расположились на открытой равнине, со стороны бухты, в виду флота; афиняне выстроились в одной из боковых долин, примыкающих к марафонской равнине, со стороны пентелика; по бокам прикрывали их высоты арголики и котрони. каллимах командовал правым крылом; в центре находился мильтиад; на краю слева стояли платейцы. центр неприятельской армии составляли природные персы и саки, лучшая часть персид. войск. напали первыми афиняне, беглым маршем устремясь на врага. на обоих флангах неприятель был отбит афинянами и платейцами, но в центре перевес был на стороне персов и саков; обратившиеся против них победоносные фланги эллинов окончательно решили победу над варварами. бегущих к своему флоту персов эллины преследовали до самого берега и истребляли беспощадно. богатая добыча досталась победителям. бежавшие на корабли персы рассчитывали было, обогнув суний, застигнуть афины врасплох, беззащитными. но мильтиад персов, когда корабли их явились в фалерской гавани. так кончился первый поход персов на элладу. афинянам победа стоила 192 чел., в числе которых были полемарх каллимах и брат трагика эсхила, кинегир; потери персов геродот исчисляет в 6400 человек. эта была первая побда эллинов над персидской державой; ближайшими последствиями победы были афинской демократии и готовность эллинов померятся силами с азиатскими варварами и в будущем
4,5(17 оценок)
Ответ:
kolyanovak7
kolyanovak7
17.07.2021

Слов'яни - одна з найчисленніших груп давньоєвропейського населення. З розселенням арійських племен по цілій Європі й великій частині Азії, почали вибиватися поміж іншими племенами й слов’яни, що первісно займали землі поміж рікою Одрою на заході, Дніпром на сході, Карпатами й Судетами на півдні й прибережною, над балтійською смугою на півночі. До самого балтійського побережжя вони не доходили, так само, як дуже довго держалися здалека від чорноморського побережжя.

Слов’яни були вдачі войовничої, сміливі й жорстокі, а при тому надзвичайно свободолюбні. Вірили в сили природи, але релігія була краще розвинута в західних, аніж східних слов’ян.

Займаючись скотарством і бджільництвом, особливо поширили слов’яни хліборобство й огородництво. Доказ на це - спільні всім слов’янам назви жита, пшениці, ячменю, вівса льону, конопель, сіна, овочів, ягід, а далі рала, серпа, коси, мотики, лопати, ратая, орання, сіяння, жатви, і т. п. З ремесел знали ткацтво й кушнірство та домашнє майстерство, при якому послугувалися сокирою, долотом і кліщами. Жили селами й оборонялися перед ворогом у городах, що їх обводили окопами. Їх зброєю були лук, стріли, меч. Рахувати вміли до тисячі. Вміли будувати хати з вікнами й дверми, варити мед і виробляти з молока сир та масло. З окрас носили персні та гривні.

В арабських джерелах згадується про союзи слов'янських племен - об'єднання східних племен ще до створення Київської Русі. Слов'яни жили родами, племенами. Найдавніший вітчизняний літопис, згадуючи про розселення слов'ян у Східній Європі називає різні племена: словени, кривичі, поляни, в'ятичі, радимичі, древляни, сіверяни та ін.

Прабатьківщина слов’ян

Слов'яни - одна з найчисленніших груп давньоєвропейського населення. Точно час виокремлення її з індоєвропейської спільноти ще не встановлено.

Як відомо, існує кілька концепцій про прабатьківщину слов'ян. Так, згідно з дунайською концепцією, яка походить з найдавнішого літопису - "Повісті временних літ" літописця Нестора, слов'яни довгий час жили на берегах Дунаю, звідки й почали розселятися.

За другою концепцією - вісло-одерською - прабатьківщиною слов'ян була територія сучасної Польщі.

Згідно з третьою концепцією, яку підтримує переважна більшість дослідників, давні слов'яни розселялися між Дніпром і Віслою.

Ґрунтуючись на археологічних даних, багато вчених роблять висновок, що слов'яни (протослов'яни), принаймні від часу виокремлення їх у II тисячолітті до н. е. з індоєвропейської спільноти і до раннього середньовіччя (коли їх існування було зафіксовано писемними джерелами й підтверджено археологією), змінювали місця свого проживання. Тому кожна з наведених концепцій, найімовірніше, фіксує той чи інший етап розселення слов'ян на початку їхньої історії.

Розселення слов’ян

Писемні джерела І тисячоліття до н. е. фіксують розселення слов'ян на межі лісової і лісостепової зон у межиріччі Дніпра і Верхньої Вісли. Це підтверджують і нові археологічні матеріали (які до того ж свідчать про спадкоємність матеріальних пам'яток у цьому регіоні), і лінгвістичні дані.

Згідно з археологічними дослідженнями, починаючи із середини І тисячоліття до н. е. слов'яни поділялися на східних і західних. Тоді ж формувалась і південна група слов'ян. У першій половині І тисячоліття до н. е. у південних районах Східної Європи крім слов'ян жили також пізні скіфи, сармати, готи, фракійці, які у IV-V ст. відійшли на південь і південний захід або ж були асимільовані слов'янським населенням.

Візантійські автори VI ст. Прокопій Кесарійський, Менандр Потиктор, Маврикій Стратег знали слов'ян під назвою венедів, антів та склавінів і характеризували їх як численний народ, який брав активну участь в історичних подіях Південної і Південно-Східної Європи.

Я извиняюсь если ответы не правильные

4,5(90 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ