Після першої світової війни західноукраїнські землі опинилися у складі Польщі, Чехословаччини та Румунії. За офіційною статистикою у 1920 році на території Румунії проживало майже 791 тисяча українців (4,7 % усього населення). Основними місцями їхнього зосередження були Північна Буковина, Хотинський, Аккерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії.
Колоніальна експлуатація українських земель вела до деградації господарства, закривались підприємства та майстерні. Вже в перші роки окупації майже третину працездатного населення становили безробітні, ситуація погіршилась у період кризи, що охопила Румунію у 1928 році. Економічне становище українського населення
Під впливом Румунії перебували роз'єднані українські громади і українська громада Північної Буковини.
Громада Бессарабії де у Хотинському повіті проживало багато українців. Українці також проживали в Уманському, Ізмаїльському повітах на півдні Бессарабії.
Промислові підприємства Північної Буковини і Бессарабії залишалися дрібними і напівкустарними .
Найбільшу частку в економіці Буковини мала харчова промисловість, у придунайських землях оброблення шкір, варіння мила, виробництво тканин, сукна.
Велике приватновласницьке і церковне землеволодіння у Північній Буковині становило 54 % загальних площ.
Соціальне становище українського населення
У вересні 1919 року уряд Румунії підготував проект аграрної реформи на Буковині, а в березні 1920 року у Бессарабії, але вони не ліквідували безземелля у цих краях. Більшість селян були малоземельними або безземельними, третину населення становили безробітні.
Діяльність українських політичних партій і рухів
З 1918 по 1928 роки на окупованих Румунією українських землях діяв воєнний стан, легальну політичну діяльність партій було заборонено. З 1928 по 1938 роки у Румунії був період відносно ліберального правління, що сприяло діяльності політичних партій. З'явилась низка політичних партій комуністичного і національного напрямків.
Українська національна партія на чолі з А. Залозецьким виступала за компроміс із владою і за легальні методи діяльності. Заснувала низку періодичних видань українською мовою.
Комуністична партія Буковини заснована у 1948 році, виступала за приєднання Буковини до УСРР.
Діяли націоналістичні групи, лідерами націоналістичних організацій були О. Забачинський, Д.Квітковський. У 1938 році король заборонив політичні партії і встановив диктатуру військових.
Культурне життя
Проводилася політика румунізації українського населення:
румунську мову оголошено державною;
закривались українські школи і культурно — освітні установи;
людей переслідували за вживання української мови;
накладено заборону на ввезення українських книжок і музичних творів;
у Чернівецькому університеті ліквідовано українські кафедри;
Объяснение:
Розробки уроків
Підручники
Відео
Атласи
Реферати
Книги
VDO.AI
Всесвітня історія. 7 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка
Розділ V. Країни Центральної та Східної Європи в X—XV ст.
УРОК № 28
Тема. Країни Східної Європи у X—XV ст. Виникнення держав у Центральній і та Східній Європі в IX—XI ст.
Мета: ознайомити учнів із процесом державотворення у східних, західних і південних слов'ян; формувати вміння учнів самостійно працювати за поставленими вчителем завданнями, працювати у складі групи на уроці; сприяти виникненню в учнів зацікавленості до історії слов'янських народів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, карти «Візантія і слов'яни в VII—IX ст.», «Візантія і слов'яни в X— XI ст.», «Польща і Велике князівство Литовське у XII—XV ст.», «Гуситські війни», «Священна Римська імперія в XIV—XV ст.», атлас, дидактичний матеріал.
Основні терміни і поняття: західні, східні й південні слов'яни, Перше Болгарське царство, Великоморавська держава, глаголиця, кирилиця, П'ясти, Пржемисловичі, сейм, гусити, чашники, таборити, помірковані, Грюнвальдська битва.
Основні дати і події: 681 р.— заснування Першого Болгарського царства; 863—885 рр.— просвітницька діяльність братів Кирила і Мефодія серед слов'ян; 1025 р.— створення Польського королівства; 1085 р.— створення Чеського королівства; 1333— 1370 рр.— правління в Польщі Казимира III Великого, 1385 р.— Кревська унія, 1410 р.— Грюнвальдська битва, 1415 р.— спалення Яна Гуса, 1419— 1434 рр.— Гуситські війни.
ТЕСТ ПО ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЕ. ПОЗВОНИ НА ЭТОТ НОМЕР. +380688139567