М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
DedMazaj
DedMazaj
25.11.2020 08:37 •  История

яке значення культурних досягнень середньовічних Китаю та Індії для формування європейського культурного простору?

👇
Ответ:
oksankavelsh
oksankavelsh
25.11.2020

Объяснение:... японський нунчаку нагадує український ціп; японське кімоно має такий самий крій, як кожух; самураї, як і козаки, носили шаровари та стилізовані пера на шоломах, тоді як гетьмани — справжні пера на шапках; самурайський чуб називається «хокку»;

... деякі вчені наполягають на спільному походженні мови санскрит та української, а сучасні українці вживають кілька тисяч «санскритських» слів, зокрема, «брат», «війна», «куля», «ніс», «ніч», «панна», «пошана», «рай», «річ», «рута», «таїна», «уста», «честь» тощо?

Терміни та поняття, які варто знати й розуміти:

Індуїзм — від перського слова «хінду», що є санскритським варіантом назви річки Сіндх [Інд].; від санскритського словосполучення «санатана-дхарма», що в перекладі означає «вічна релігія», «вічний шлях» або «вічний закон»; найдавніша релігія, що виникла в Індії на основі брахманізму та буддизму.

Каста — від португальського однойменного слова, що означає «чиста порода», «рід», «походження»; від латинського слова «кастус» — «чистий»; замкнена суспільна група людей, які пов’язані походженням і заняттям.

«Піднебесна» імперія — від китайського словосполучення «тянься» — «під Небом»; китайський простір, де панують спільні цінності й порядок; імперія, якою керує глава китайської правлячої династії.

Як розвивався Китай у Середньовіччі?

Найвища влада в Китаї належала «Сину Неба» — імператорові. Території, на які розповсюджувалися його повноваження, називали «Піднебесною імперією». Розпорядження імператора мали силу законів. Він карав і милував на свій розсуд. Китайські правителі опиралися на численних чиновників. Добробут мандаринів (так їх іменували європейці) залежав від посад. Марнотратство придворних та їх інтриги довкола імператорів не знали меж. Доходило до того, що чесні урядовці, аби вижити, працювали як селяни, тоді як злодії купалися в розкошах. У країні процвітало хабарництво. Невдоволення народу придушувала потужна армія.

Вільних селян і ремісників звали «добрими людьми». А «підлими» — особисто залежних і рабів. Однак «добрі» жили далеко не безтурботно. Брак родючих ґрунтів, повені, зростання населення, війни спричиняли голодування та інші, часто смертельні, негаразди, подолання яких лягало на плечі простолюду. До того ж, чиновники полюбляли вказувати землеробам, коли, що, де сіяти, який планувати урожай, скільки сплатити податків. Покидати власні наділи не дозволяли. Жінкам належало додатково виробляти певну кількість полотна, а чоловікам — служити у війську. Постійну небезпеку становили кочівники, неодноразові вторгнення яких завдавали непоправних утрат.

Отож не дивно, що історія середньовічної «Піднебесної» уподібнювалася до «американських гірок». Піку могутності імперія досягла за правління династії Тан (VII-IX ст.). Держава контролювала чималий відтинок «Великого шовкового шляху», вдале землеробство тішило врожаями до 900 кг зерна на людину в рік, ремісники навчилися виготовляти порцеляну, що уславила країну. Після запеклих міжусобних воєн при владі утвердилася родина Сун (X-XIII ст.). Вона забезпечила довгоочікуваний мир, що зумовив чергове піднесення, завдяки чому світ отримав у «подарунок» папір і порох. Військо використовувало облогові та метальні машини. Однак це не врятувало від монголів, які впродовж XIII-XIV ст. почувалися повноправними господарями в Китаї. Лише внаслідок народних повстань вдалося вигнати завойовників. За династії Мін (середина XIV-XVII ст.) столицю перенесли в місто Пекін, де спеціально для імператорів збудували палацовий комплекс — «заборонене місто», в якому вони повністю відгородилися від підданих.

4,7(74 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
14062006123
14062006123
25.11.2020
Владимиро-Су́здальское княжество 

Географ. положение: 
Северо восток от Приднепровья. 
(Для ориентиров) 
Окружено городами других княжеств: Новгоро, Смоленск, Муром 

Природные климатические условия: 
Обширные леса, плодородная земля, большая влажность, снежная зима 

Основные городские центры: 
Владимир и Суздаль 

Занятия населения: 
Земледелие, скотоводство, рыбалка, добыча соли, бортничество 

Политические особенности: 
Хороший предводители на протяжении многих времен укрепившие авторитет среди других княжеств. Дробились на уделы 

Новгородская земля: 

Географ. положение: 
Почти весь современный северо-запад России. 

Природные климатические условия: 
Обширные леса, плодородная земля, большая влажность, снежная зима 

Основные городские центры: 
Новгород 

Занятия населения: 
Земледелие, лесозаготовки, рыбалка 

Политические особенности: 
Делились на пятины => на уезды => на погосты и волости. 

Галицко-Волынское княжество: 

Географ. положение: 
У предгорий Карпат. Сов. Польша. половина Украины. Часть Белоруссии 

Природные климатические условия: 
Обширные леса, плодородная земля, большая влажность. В принципе мягкий климат. 

Основные городские центры: 
Владимир, Галич, Холм, Львов 

Занятия населения: 
кузнечное, кожевное, гончарное, оружейное и ювелирное дело, натур. хоз. 

Политические особенности: 
Галицко-Волынское княжество было одним из самых больших княжеств периодаполитической раздробленности Руси. 
4,8(58 оценок)
Ответ:
HAHHSSAGSGAGS
HAHHSSAGSGAGS
25.11.2020
 Воображение сразу же рисует нам бескрайнее песчаное море знойной пустыни. Рассекая барханы, словно волны, бредут по ней нескончаемые караваны, нагруженные богатыми товарами…Но, это только лишь часть правды. Великий Шелковый Путь протянулся на тысячи километров, ведя караваны и по палящим пустыням, и по живописным оазисам, и по горным перевалам. На протяжении пути возникали, расцветали и опустошались города и целые цивилизации. Немало опустошительных войн, разрушений, пожарищ, голода и мора видели древние города, расположенные вдоль Шелкового Пути. Веками шумели разноязычные, восточные базары, сотни лет по пыльным караванным дорогам везли купцы для продажи европейцам драгоценные шелка и каменья, пряности и красители, золото и серебро, экзотичных птиц и зверей. 
Исходя из этого, можно сказать, что Великий Шелковый Путь – это грандиозный торговый маршрут, соединивший Восток и Запад и ставший причиной возникновения множества уникальных городов, исторических памятников, обычаев и даже государств.Итак, как же возник этот удивительный маршрут, ставший впоследствии источником культурного обогащения Запада и Востока. Обратимся к увлекательной истории Шелкового пути.
4,4(81 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ