1. 5 июля 1943 года (До 23 августа).
2. Думаю, так:
5 июля – 04:30 немцы наносят артиллерийский удар — это ознаменовало начало сражения на Курской дуге.6 июля – в сражении у сел Соборовка и Поныри участвовало свыше 2000 танков с обеих сторон. Немецкие танки не смогли прорвать оборону советских войск.7 июля – советские войска продолжают сдерживать немецкую 9-ю армию на севере.9 июля – на юге 4-я танковая армия Гота продвинулась на 19 км к Обояни.10 июля – 9-я армия Моделя не смогла прорвать оборону советских войск на северном фасе дуги и перешла к обороне.11 июля – немецкая группа армий «Юг» наносит удар в направлении Прохоровки.12 июля – советские танки сдерживают удар немецких танков в грандиозном сражении под Прохоровкой.
3. Победа Красной Армии.
Будучи видатним оратором, протягом п'ятнадцяти років (в період від 444 до 429 р. до н.е.) Перикл обіймав посаду першого стратега і правителя афінської держави. У своїй політичній діяльності він ратував за інтереси середніх верств афінського демосу - торговців, судновласників, власників майстерень, малих і середніх землевласників.
Під час правління Перікла було завершено формування Афінської держави: верховна влада перейшла до народних зборів, відбулася фактична відміна майнового цензу і заміна голосування жеребкуванням при обранні більшості посадових осіб, була введена оплата за державну й військову службу.
Правління Перікла було відзначено розквітом культури і мистецтва, широкомасштабним будівництвом (Парфенон, Пропілеї, Одеон та ін), яке дало роботу багатьом громадянам, створенням спеціального фонду для роздачі незаможним громадянам грошей на відвідання театру (так званий теорікон), здійснювався висновок бідноти в окремі поселення (Клерухії). Проте всі ці заходи стосувалися лише повноправних громадян.
У зовнішній політиці Перикл дотримувався принципів зміцнення морського флоту (як наслідок - встановлення гегемонії Афінського морського союзу в Греції та Середземномор'ї) і позицій на чорноморському узбережжі, посилення влади Афін над союзниками (придушення повстань на Евбее 445 р. до н.е. і Самосі - 440 р. до н.е.). В якості стратега Перикл особисто керував низкою військових кампаній та експедицій, придушуючи спроби окремих міст вийти з Делосського союзу.
За рік до смерті (у 430 р. до н.е.) Перікла не обрали стратегом, звинувативши у фінансових зловживаннях, і наклали великий грошовий штраф. Незважаючи на це, в 429 р. до н.е. вплив Перікла відновилося, і він знову став стратегом Афінської держави. Настільки висока популярність Перікла пояснюється тим, що проведена ним політика відповідала інтересам більшості афінських громадян. Проте незабаром після повернення до державної діяльності Перикл помер, імовірно від чуми, що лютує в Греції в той час.
Греція при Перикл досягла небувалих висот інтелектуального розвитку, час правління цього великого полководця і оратора отримало назву «Перикла Вік». Афіни стали найбільшим політичним, економічним і культурним центром елліністичного світу.