М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
wwwem8
wwwem8
10.03.2021 23:01 •  История

a) Что такое «тетчеризм»?

b) За что М. Тэтчер получила прозвище «железная леди»?

c) Какую роль сыграла М. Тэтчер в окончании холодной войны?

👇
Открыть все ответы
Ответ:
agarkovr83
agarkovr83
10.03.2021

Боротьба плебеїв з патриціями

Процес оформлення країни в Стародавньому Римі супроводжувався запеклою соціальною боротьбою, основними учасниками якої були плебеї і патриції. Вигнання останнього римського царя, Тарквінія Гордого, який узурпував владу після вбивства Сервія Тулія, прийнято завершать царський період римської історії. В кінці VI ст. до н. е. йому на зміну приходить республіканська форма правління. Юридично законодавча влада належала центуріатних коміцій, в яких вирішальну роль грали патриції, котрі мали стійку більшість голосів. Величезне значення мав сенат, що складався з колишніх магістратів, Який стверджував рішення, прийняті в комициях. Тільки патриції могли стати сенаторами. На чолі виконавчої влади в цей час були консули, котрі володіли вищою цивільною і військовою владою. Консульські посади, також як і інші нижчі магістратури, займалися виключно патриціями.

Таким чином, патриції який продовжував відігравати провідну роль як в економічній, так і в політичному житті. Відповідно до цього і формулювалися вимоги плебеїв. Перш за все - це допуск до громадської землі. Справа в тому, що патриції і плебеї володів землею на абсолютно різних підставах. Якщо плебеї мали у власності лише невеликі земельні ділянки, то патриції, крім свого особистого наділу, могли користуватися землею з громадського фонду.

Навіть після реформ Сервія Тулія, утворивши з патриціями єдину громаду людей, отримавши право служби в римському війську і участі в центуріатних коміцій, плебеї залишилися поза патриціанської родової організації. Тому право допуску до громадської землі вони так і не отримали. В умовах малоземельем росла їх заборгованість. Багато плебеї взагалі залишилися своїй землі. Над деякими з них нависла загроза боргового рабства.

З іншого боку, формально отримавши можливість участі в політичному житті Рима, плебеї не мали права займати державні посади і, відповідно, потрапити в число сенаторів. Таким чином, вимоги плебеїв зводилися до допуску до фонду громадських земель, рівноправність з патриціями в політичному житті, а також до скасування Боргова кабали, обмеження боргового відсотка і т. П

В результаті перетворень, здійснених Сервієм Туллієм, плебеї виявилися в рамках однієї цивільної громади з патриціями. Але вони, отримавши лише право входження в її військову організацію, змушені були проливати кров в запеклих військових зіткненнях Риму зі своїми сусідами. Однак в 494 р. До н.е. е., коли йшла війна з латинськими племенами, плебеї, які становили більшу частину римського війська, відмовилися вирушити в похід і пішли на Священну гору поблизу Рима. Це отримало назву першої сецесії - своєрідної військової страйку. Патриціанські командири виявилися без воїнів. Зважаючи на загрозу захоплення Риму патриції змушені були піти на поступки плебсу - погодитися на введення магістратури, що представляла виключно плебейські інтереси. Це була посада народних трибунів, які обиралися з плебеїв. Народні трибуни були захисниками інтересів плебеїв. Вони мали право накладати заборону ( «вето») на розпорядження патриціанських магістратів або рішення сенату, скликати плебеїв на їх загальні сходки (плебейські народні збори) і захищати від несправедливості будь-якого плебея, що шукав захисту в будинку народного трибуна. Особистість народного трибуна вважалася недоторканною.

Трохи пізніше консул Спурій Кассій запропонував перший проект аграрної реформи, в якому передбачалася можливість для плебеїв розділу земель, захоплених під час воєн. Патриціям вдалося провалити цей закон. Однак в 456 р. До н.е. е. народному трибуну Іцілію вдається провести через коміції закон про розподіл землі між бідняками на обмеженій території поблизу Рима.

4,8(48 оценок)
Ответ:
DashaPol09
DashaPol09
10.03.2021
Особенности развития стран латинской америки   1.            основные тенденции развития стран латинской америки (ла) в первой половине 20 века. 2.            роль традиций в ла.   страны: аргентина, бразилия, южная мексика, чили, куба. занимает  ѕ территории, 2/3 населения. ла - -политический термин. понятие - вся территория в америке, южные сша (центральная и южная америка, страны карибского бассейна). площадь всей территории    около 20 млн. км2; 15% территории земного шара. в начале 20 в. – 95 млн. человек, в настоящее время –    45 0 млн. в начале 20 в. - 20 независимых государств. в 60 – 80-е гг. – прибавилось еще 13 стран в бассейне карибского    моря. сейчас – 33 государства ла. бразилия- 150 млн. чел. страны ла    в     развитии    прошли несколько стадий: 1.          доколумбовый период. основные территории стран находились в стадии первобытнообщинного строя. исключение: мезоамерика, анды – проживали высокоразвитые майя, ацтеки, инки, чипча (4 – 2 тыс. до н. 2.          завоевание европейцами (с 1492 г.) – колониальный период. 3.          война за независимость (1810-1826) и образование независим государств ла. к началу 20 в. из 20 независимых государств 18 были испаноговорящими. бразилия - португальский, о. гаити – французский. особенности развития в 20-е гг.  производительность труда ниже, чем в сша, европе. наибольшее развитие с точки зрения промышленного производства – аргентина, уругвай, чили, бразилия, мексика. уже существовало – фабричное правительство. пролетариат не менее 1/3 всего населения. отсутствует тяжелая промышленность. спецификой и основной особенностью стран ла является наличие латифундий. (носили разнообразные формы, некоторые носили товарный, капиталистический характер, некоторые феодальный характер. многоукладная (с капиталистическими отношениями сокращаются классические феодальные формы (латифундии) и общинные формы землевладения). сочетание традиционных форм с новыми вело к  консерватизму . §    фабрично-заводские формы труда, §    западноевропейские монополии (их сочетание), §    докапиталистические формы организации , §    сложность в социальной структуре, §    преобладание консервативных идеологий. роль иностранных инвестиций. начались в 19 в. – . после    первой мировой войны основные инвестиции шли от сша. отношение к сша до сих пор неоднозначно. сша в ла появляются ж/д, электростанции, школы, больницы, крупные предприятия, автомобили. деньги давались под %. сегодня ла имеет огромный долг перед сша. формы взаимодействия сша со странами ла эволюционировали в первой половине 20 в. рузвельт – политика «большой дубинки» строительство военно-морской базы в гуантанамо.
4,5(48 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ