М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ulyanaKnyazeva10
ulyanaKnyazeva10
06.02.2023 12:14 •  История

Опишіть життя Кирило та Мефодія​

👇
Ответ:
f1chu
f1chu
06.02.2023

Мефодій (в миру його звали Михайлом) став військовим і дослужився до звання стратега однієї з провінцій в Македонії. Це йому вдалося завдяки своїм талантам і здібностям, а також заступництву впливового царедворця Феоктиста. Кирило з ранніх років зайнявся наукою, а також вивчав культуру сусідніх народів. Ще до того як він відправився в Моравію, завдяки чому став всесвітньо відомим, Костянтин (ім’я до постриження в ченці) почав переводити глави Євангелія на слов’янську мову.

Крім лінгвістики Кирило вчив геометрію, діалектику, арифметику, астрономію, риторику і філософію у кращих фахівців у Константинополі. Завдяки своєму знатному походженню він міг розраховувати на аристократичний шлюб та державну службу в вищих ешелонах влади. Однак молодий чоловік не побажав такої долі і став хранителем бібліотеки в головному храмі країни – соборі Святої Софії. Але і там він довго не затримався, а скоро став викладати в столичному університеті. Завдяки блискучим перемогам у філософських диспутах він отримав прізвисько Філософа, яке іноді зустрічається в історіографічних джерелах. Кирило був знайомий з імператором і навіть відправлявся за його дорученням до мусульманського халіфу. У 856 році він з групою учнів прибув в монастир на Малому Олімпі, де його брат був настоятелем. Саме там Кирило і Мефодій вирішили створити азбуку для слов’ян.

kirilo-mefody-korotka-bografya-ckav-fakti-z-bografyi-stvorennya-slovyanskoyi-abetki_613

Переклад християнських книг на слов’янську мову

У 862 році посли від моравського князя Ростислава прибули в Константинополь. Вони передали імператору послання від свого правителя. Ростислав просив греків дати йому вчених людей, які могли б навчати слов’ян християнської віри на їх власній мові. Хрещення цього племені відбулося ще до цього, але кожне богослужіння проходило на іноземній мові, що було вкрай незручно. Патріарх і імператор обговорили це прохання між собою і вирішили просити солунських братів відправитися в Моравію.

Кирило, Мефодій та їхні учні взялися за велику роботу. Першою мовою, на який були переведені основні християнські книги – болгарська. Біографія Кирила і Мефодія, короткий зміст якої є в кожному слов’янському підручнику історії, відома колосальною працею братів над Псалтирем, Апостолом та Євангелієм.

Подорож в Моравію

Проповідники відправилися в Моравію, де вони протягом трьох років вели службу і навчали людей грамоті. Завдяки цій роботі у 864 році відбулося хрещення болгар. Також вони побували в Закарпатській Русі й Панонії, де також славили християнську віру на слов’янських мовах. Брати Кирило і Мефодій, коротка біографія яких включає в себе безліч подорожей, скрізь знаходили уважно слухаючу аудиторію. Ще в Моравії у них виник конфлікт з німецькими священиками, які були там з подібною місіонерською місією. Ключовою відмінністю між ними було небажання католиків вести богослужіння на слов’янській мові. Ця позиція підтримувалась Римською церквою. Ця організація вважала, що хвалити Бога можна тільки трьома мовами: латинською, грецькою та івритом. Ця традиція існувала вже багато століть. Великого розколу між католиками і православними ще не сталося, тому Папа Римський все ще мав вплив на грецьких священиків. Він викликав братів до Італії. Вони також хотіли приїхати в Рим, щоб захистити свою позицію і розсудити німців в Моравії.

Брати в Римі

Брати Кирило і Мефодій прибули до Адріану II в 868 році. Він прийшов до компромісу з греками і дав свою згоду на те, щоб слов’яни могли вести богослужіння на рідних мовах. Морави (предки чехів) були хрещені єпископами з Риму, тому формально перебували під юрисдикцією Папи.

Ще перебуваючи в Італії, Костянтин сильно захворів. Коли він зрозумів, що скоро помре, грек прийняв схиму і отримав чернече ім’я Кирило, з яким і став відомий в історіографії та народній пам’яті. Перебуваючи на смертному ложі, він просив брата не кидати загальну просвітницьку справу, а продовжити свою службу серед слов’ян.

kirilo-mefody-korotka-bografya-ckav-fakti-z-bografyi-stvorennya-slovyanskoyi-abetki_605

4,6(69 оценок)
Ответ:
bramekanep0akn0
bramekanep0akn0
06.02.2023

Кирилл та Мефодя ходили и не знаю кароч

4,8(31 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
поорд
поорд
06.02.2023

Доля Украинский во всем населении Украины составляет почти 78%. Во всех областях государства большинство населения - украинский. Больше всего их проживает в центральных и западных областях, наименьшее - в Донбассе, на Одесщине, а также в Крыму - единственном регионе, где украинский по численности на втором месте. В Черкасской, Волынской, Полтавской, Черниговской, Тернопольской областях количество украинский достигает 90 и более процентов населения. Более 70% украинский в национальном составе Харьковской, Николаевской, Днепропетровской, Херсонской областей. Почти 55% достигает доля украинский в населении Одесской, Луганской, Донецкой областей

На общем фоне расселения украинский отличаются ареалы со смешанным национальным составом. Например, в АР Крым - русские, украинский и крымские татары, украинский и русские в Донецкой и Луганской областях; украинском и венгры в Закарпатье, украинский, россияне, болгары, молдаване, евреи, гагаузы на Одесщине. Выделяются небольшие территориальные ячейки, где преобладают русские, молдаване, румыны, татары, гагаузы и тому подобное. P>

Согласно данным переписи населения 2001 г., в нашем государстве проживает более 10,5 млн, (22,2% от всего населения) представителей других национальностей. Крупнейшими национальными меньшинствами являются русские 8300000 (17,3%), белорусы 276 тыс., молдаване 0,259 тыс., болгары 0,205 тыс.

Наиболее пестрый национальный состав имеют большие города. В карпатских регионах сосредоточены местожительства таких этнографических групп украинского, как бойки, лемки, гуцулы, что выделяются среди других самобытностью произведений художественных промыслов и фольклора.Вот держи

4,6(90 оценок)
Ответ:
kseniy32
kseniy32
06.02.2023

Роль церкви в жизни западноевропейского средневекового общества, которое многие историки справедливо называют христианским обществом или христианским миром, была поистине всеобъемлющей: церковь претендовала на то, чтобы управлять обществом. Проповедники, сравнивая общество с человеческим телом, уподобляли священников голове и глазам, знать - рукам, а простолюдинов - ногам. В средние века церковь выполняла множество функций, которые позднее стали принадлежать государству. Церковные суды рассматривали гражданские и уголовные дела с участием клириков, а их решения по вопросам, связанным с браками, разводами, наследством, исполнялись местной властью в обязательном порядке. Юрисдикция церкви распространялась на всех, кто пользовался "привилегией духовенства": на священников, монахов, послушников, студентов. Доля же клириков в населении была весьма значительной.

В XII-XIII вв. прежде "мирные" отношения между народной и официальной религиозностью вступают в период конфронтации, источником религиозных брожений был социальный протест. "Отчаяние, рождающее религиозные образы, - вот источник веры, всегда иррациональной, ибо разум не мирится с действительностью и всегда толкает на борьбу

4,7(88 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ