М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
1Кто1то1
1Кто1то1
08.02.2021 18:45 •  История

Історія України 7 клас 50 ЗА ЛУЧШИЙ ОТВЕТ Контрольна робота
Руські удільні князівства у складі сусідніх держав. Кримське ханство.
1. Прочитайте історичне джерело.
Із «Повісті минулих літ»: «Узяв хан Батий город Переяслав списом, вибив його весь, і церкву архангела Михайла сокрушив, і начиння церковне незчисленне срібне і золоте, і дороге каміння взяв. І єпископа преподобного Симеона вони вбили. У той же час послав він війська на Чернігів. Обступили вони город великою силою, і Мстислав Глібович, почувши про напад на город іноплемінних, прийшов на них зі всіма воїнами. Билися вони, переможений був Мстислав, і безліч із воїнів його побито було, і взяли вони город, і запалили вогнем».
Запитання: Які наслідки монгольського завоювання для подальшої історії українських міст?
2. Як ви вважаєте, чому в українських землях у ХІУ-ХУ ст. архітектурні споруди мають бастіонний (оборонний) характер?
3. Уявіть, що ви — літописець.
Опишіть по одному твердженню, чим уславився кожен із діячів: Лев І, Вітовт, Костянтин Острозький, Свидригайло, Юрій Дрогобич, Хаджі-Гірей
4. Доведіть або спростуйте твердження: «У ХІУ-ХУІ ст. уповільнився розвиток української культури» (не менше 5 тверджень).
5. У чому полягає самобутність і досягнення культури Галицько-Волинської держави?
6. За часів якого короля Галичина увійшла до складу Польщі :
А) Вітовт;
Б) Любарт;
В) Ольгерд;
Г) Казимір ІІІ;
Д) Гедимін;
Е) Лев ІІ.
7. Яка подія відбулася 1385 року :
А) укладення Кревської унії;
Б) Битва на річці Сині Води;
В) ліквідація Волинського князівства;
Г) утворення князівства Феодоро?
8. Яка соціальна група населення поділялася на «погожих» і «непогожих»:
А) міщани;
Б) селяни
В) шляхта;
Г) бояри;
Д) духовенство?
9. Визначте українську територію, про яку йде мова.
З ХІ ст. на цій землі проживали племена угрів. Край поділяється на окремі комітати на чолі з жупанами (ішпанами); правителем у ХІУ ст. був Федір Коріятович :
А) Буковина;
Б) Закарпаття;
В) Галичина;
Г) Волинь;
Д) Чернігівщина?
10. Яка держава проводила в українських територіях політику: «Старого не змінюємо, нового не вводимо» :
А) Королівство Польське;
Б) Кримське ханство;
В) Московія;
Г) Велике князівство Литовське;
Д) Королівство Угорське?
11. Як називалася Північна Буковина, що до середини ХІУ ст. перебувала під владою Золотої Орди, а потім відійшла до Молдавського князівства у 1359 році як автономне утворення :
А) Шипинська земля;
Б) Мукачівський край;
В) Дике Поле;
Г) Подільське воєводство?

12. Установіть відповідність .

А) 1449 р.

Б) 1508 р.

В) 1522 р.

Г) 1557 р.

1. Остаточне входження Чернігово-Сіверщини до складу Московського князівства.
2. Повстання Михайла Глинського.
3. Прийнятий «Устав на волоки» закріпив визнання шляхтичами «бояр стародавніх».
4. Утворення Кримського ханства

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ludamishina26
ludamishina26
08.02.2021

Не знайшовши у Римі великих запасів продовольства, через два дні готи рушили на південь, спустошуючи Кампанію, Луканію і Калабрію. Втративши через шторм захоплений у Реджио флот, вони так і не зуміли перебратися в Сицилію, звідки мали намір дістатися багатої хлібом Північної Африки, й отаборились у Південній Італії, де у місті Козенца через кілька місяців, наприкінці 410-х років Аларіх несподівано помер від хвороби.

Вторгнення вестготів до Італії призвело до падіння земельних податків від однієї п'ятої до однієї дев'ятої від їх вартості до вторгнення в постраждалих провінціях. Аристократична великодушність, місцева підтримка громадських будівель і пам'ятників верхніх класів закінчилася в південно-центральній Італії після захоплення і розкрадання цих регіонів. Це був перший випадок за 800 років, коли місто Рим було захоплено, що зробило Західну Римську імперію більш вразливою і військово слабкою. Це стало шоком для людей обох частин імперії, які розглядали Рим як вічне місто і символічне серце їхньої держави. Східно-римський імператор Феодосій II оголосив три дні жалоби в Константинополі. Св. Ієронім написав у скорботі: «Якщо Рим може загинути, що може бути безпечним?»

Захоплення Рима було кульмінацією багатьох кінцевих проблем, що стоять перед Західною Римською імперією. Внутрішні повстання і узурпації послабили імперію перед зовнішніми вторгненнями. Ці фактори назавжди пошкодили стабільність Римської імперії на заході. Римська армія тим часом ставала все більш варварською і нелояльною по відношенню до Імперії.Ще більше за негативними наслідками захоплення Рима вандалами відбулося у 455 році. Остаточний розпад Західної Римської імперії стався у 476 році, коли німецький вождь Одоакр скинув останнього західноримського імператора, Ромула Августула, і оголосив себе королем Італії.

Объяснение:

4,7(2 оценок)
Ответ:
annshik
annshik
08.02.2021

Незадовго до руйнування Січі, козацький флот майже всім складом був переведений на Дунай. Османський султан виділив козакам під Задунайську Січ острів святого Юрія з Сулинським і Георгіївським гирлами Дунаю та видав клейноди — булаву, бунчук, печатку та висвячену Константинопольським патріархом корогву. Частина запорожців невдовзі склали основу Полтавського та Херсонського полків.

Організація й швидке зміцнення Задунайської Січі викликало все більші симпатії в українського населення і унеможливлювало участь у війні українців на стороні Росії[джерело?]. Таким чином руйнація Запорізької Січі та утворення непідконтрольної Петербургу Задунайської Січі призвели до того, що південно-західні кордони Російської імперії виявились безборонними. 31 жовтня 1776 року Потьомкін про це доповідав Катерині ІІ.

Спроба утримати козаків від еміграції за Дунай та на Забужжя не дала результатів. Тоді Катерина II 5 травня 1779 року і 27 квітня 1780 року видала маніфести з проханням до козаків повернутися у рідний край, обіцяючи дати кожному з них землю і службу за російськими чинами. Ці заклики також не дали результатів.

Задунайська Січ з перервами та численними переїздами з місця на місце проіснувала до 1828 року.Объяснение:

4,7(49 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ