Історія України 7 клас 50 ЗА ЛУЧШИЙ ОТВЕТ Контрольна робота
Руські удільні князівства у складі сусідніх держав. Кримське ханство.
1. Прочитайте історичне джерело.
Із «Повісті минулих літ»: «Узяв хан Батий город Переяслав списом, вибив його весь, і церкву архангела Михайла сокрушив, і начиння церковне незчисленне срібне і золоте, і дороге каміння взяв. І єпископа преподобного Симеона вони вбили. У той же час послав він війська на Чернігів. Обступили вони город великою силою, і Мстислав Глібович, почувши про напад на город іноплемінних, прийшов на них зі всіма воїнами. Билися вони, переможений був Мстислав, і безліч із воїнів його побито було, і взяли вони город, і запалили вогнем».
Запитання: Які наслідки монгольського завоювання для подальшої історії українських міст?
2. Як ви вважаєте, чому в українських землях у ХІУ-ХУ ст. архітектурні споруди мають бастіонний (оборонний) характер?
3. Уявіть, що ви — літописець.
Опишіть по одному твердженню, чим уславився кожен із діячів: Лев І, Вітовт, Костянтин Острозький, Свидригайло, Юрій Дрогобич, Хаджі-Гірей
4. Доведіть або спростуйте твердження: «У ХІУ-ХУІ ст. уповільнився розвиток української культури» (не менше 5 тверджень).
5. У чому полягає самобутність і досягнення культури Галицько-Волинської держави?
6. За часів якого короля Галичина увійшла до складу Польщі :
А) Вітовт;
Б) Любарт;
В) Ольгерд;
Г) Казимір ІІІ;
Д) Гедимін;
Е) Лев ІІ.
7. Яка подія відбулася 1385 року :
А) укладення Кревської унії;
Б) Битва на річці Сині Води;
В) ліквідація Волинського князівства;
Г) утворення князівства Феодоро?
8. Яка соціальна група населення поділялася на «погожих» і «непогожих»:
А) міщани;
Б) селяни
В) шляхта;
Г) бояри;
Д) духовенство?
9. Визначте українську територію, про яку йде мова.
З ХІ ст. на цій землі проживали племена угрів. Край поділяється на окремі комітати на чолі з жупанами (ішпанами); правителем у ХІУ ст. був Федір Коріятович :
А) Буковина;
Б) Закарпаття;
В) Галичина;
Г) Волинь;
Д) Чернігівщина?
10. Яка держава проводила в українських територіях політику: «Старого не змінюємо, нового не вводимо» :
А) Королівство Польське;
Б) Кримське ханство;
В) Московія;
Г) Велике князівство Литовське;
Д) Королівство Угорське?
11. Як називалася Північна Буковина, що до середини ХІУ ст. перебувала під владою Золотої Орди, а потім відійшла до Молдавського князівства у 1359 році як автономне утворення :
А) Шипинська земля;
Б) Мукачівський край;
В) Дике Поле;
Г) Подільське воєводство?
12. Установіть відповідність .
А) 1449 р.
Б) 1508 р.
В) 1522 р.
Г) 1557 р.
1. Остаточне входження Чернігово-Сіверщини до складу Московського князівства.
2. Повстання Михайла Глинського.
3. Прийнятий «Устав на волоки» закріпив визнання шляхтичами «бояр стародавніх».
4. Утворення Кримського ханства
Не знайшовши у Римі великих запасів продовольства, через два дні готи рушили на південь, спустошуючи Кампанію, Луканію і Калабрію. Втративши через шторм захоплений у Реджио флот, вони так і не зуміли перебратися в Сицилію, звідки мали намір дістатися багатої хлібом Північної Африки, й отаборились у Південній Італії, де у місті Козенца через кілька місяців, наприкінці 410-х років Аларіх несподівано помер від хвороби.
Вторгнення вестготів до Італії призвело до падіння земельних податків від однієї п'ятої до однієї дев'ятої від їх вартості до вторгнення в постраждалих провінціях. Аристократична великодушність, місцева підтримка громадських будівель і пам'ятників верхніх класів закінчилася в південно-центральній Італії після захоплення і розкрадання цих регіонів. Це був перший випадок за 800 років, коли місто Рим було захоплено, що зробило Західну Римську імперію більш вразливою і військово слабкою. Це стало шоком для людей обох частин імперії, які розглядали Рим як вічне місто і символічне серце їхньої держави. Східно-римський імператор Феодосій II оголосив три дні жалоби в Константинополі. Св. Ієронім написав у скорботі: «Якщо Рим може загинути, що може бути безпечним?»
Захоплення Рима було кульмінацією багатьох кінцевих проблем, що стоять перед Західною Римською імперією. Внутрішні повстання і узурпації послабили імперію перед зовнішніми вторгненнями. Ці фактори назавжди пошкодили стабільність Римської імперії на заході. Римська армія тим часом ставала все більш варварською і нелояльною по відношенню до Імперії.Ще більше за негативними наслідками захоплення Рима вандалами відбулося у 455 році. Остаточний розпад Західної Римської імперії стався у 476 році, коли німецький вождь Одоакр скинув останнього західноримського імператора, Ромула Августула, і оголосив себе королем Італії.
Объяснение: