Духовний світ.
Давні слов’яни були язичниками. Оскільки за тих часів венеди, анти, склавини ще не мали власної писемності, свідчень про їхні вірування майже не збереглися. Давні слов’яни мали святилища - капища. Це були кам’яні вимостки або заглиблення в землі. Давні слов’яни, що проживали на території України, поклонялися божествам, пов’язаним з рільництвом і скотарством. Поклонялися наші предки духам: лісовикам, водяникам, домовикам тощо. Вірили в надприродну силу русалок, берегинь, вовкулак.
Віра в Ісуса Христа поширювалася на нашій землі зі Східної Римської імперії.
Господарське життя.
Давні слов’яни жили із землеробства та осілого скотарства. Вони вирощували просо, ячмінь, пшеницю, жито, овес, льон і коноплі, віддаючи перевагу ярим сортам; горох, ріпу, редьку, цибулю й часник.
З тварин розводили велику рогату худобу, кіз, овець, свиней. Як робочу силу використовуввли коней та волей. Займались рибальством.
З-поміж ремесел особливого розвитку досягло ковальство. Особливо шанували майстрів-ювелірів.
Давні слов'яни уподрбали гончарство від сусідніх народів.
Наслідки Куликовської перемоги
Політичні наслідки цієї перемоги були величезні: продемонстрована на Куликовому полі міць загальноросійського виступу ще більше зміцнила значення Москви як центра національного об'єднання в боротьбі за звільнення від татарської залежності.
Битва на Куликовому поле являла собою справді народну справу, подію всесвітньо-історичного значення, що поклало початок повній ліквідації Золотої орди і звільненню від татарського ярма Русі і ряду народів Східної Європи. Куликовська битва з'явилася для всього слов'янства героїчним прикладом національно-визвольної боротьби. Вона вплинула на розвиток народного руху проти гніту турецьких і німецьких загарбників у країнах західних і південних слов'ян.
Объяснение:
Киевская Русь была крещена в 10 в. Поводом для крещения самого Владимира являлось взятие в жены сестры императора Византии. До этого между Русью и Византией были то войны, то мирные договоры и т.д.
2. Против кого стояла Византия в Средние века?.
Против мусульман.Византия защищала всю Европу от неверных.
3. Где располагалась Византия?
На территории современной Турции
4. Во время крестовых походов арабы объявили захватчикам джихад? Что означает это слово?
Джихад - понятие в исламе, обозначающее усердие на пути Аллаха.
5. У султана Турции существовала уникальная пехота - янычары. В чем заключалась их уникальность?
Янычары - были уникальной пехотой Турции, основой регулярной армии и личной охраной султана. В янычары поступали бездомные дети и их воспитывали по турецким традициям. Янычары славились своей силой, отвагой и послушанием.