М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
prokop228
prokop228
08.11.2022 16:57 •  История

Соответствие нарушено: А) Арабские путешественники сравнивали Багдад с Бардой
В) Столица Ардабиль стала принадлежать государству Саларидов
С) Тебриз - в средних веках являлся портовым городом
D) Считал городом на территории Аррана - Тифлис

👇
Ответ:
magrim600
magrim600
08.11.2022

с )тебриз небыл портовым городом

4,6(50 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ната12354
ната12354
08.11.2022

Объяснение:

Відомий американський політик та вчений Бенджамін Франклін народився 17 січня 1706 року у Бостоні, в багатодітній сім'ї (17 дітей) миловара Дзозайя Франкліна. Грошей в сім'ї не вистачало і хлопчик зумів закінчити лише два шкільні класи. Решту знань він отримав самостійно, з книг.

Бенджамін Франклін

У 12 років Франклін йде вчитися друкарській майстерності до одного з своїх старших братів. Незабаром він вивчає всі премудрощі професії і стає висосокласним друкарем.

У 1727 році Бенджамін Франклін засновує власну друкарню, в якій він довгі роки видає «Пенсильванську газету» і «Альманах бідного Річарда».

Бенджамін Франклін швидко зростає в плані особистого розвитку.

У 1928 році він виступає засновником дискусійного кружка торговців і ремісників, який через 15 років буде перетворений в Американське філосовське суспільство, членами якого, згодом, будуть обрані багато відомих вчених того часу.

У 1731 році Бенджамін Франклін засновує першу в Америці публічну бібліотеку, а в 1751 році – Філадельфійську академію, яка, через деякий час, буде перетворена в приватний Пенсильванський університет.

Стрімке зростання особистого фінансового стану і суспільного визнання Франкліна призводить до того, що в 1737 році Франкліна обирають на посаду поштмейстера Пенсильванії, а через 16 років – і всіх північноамериканських колоній.

В цей період життя, Франклін приділяє значну увагу своїй науковій діяльності, насамперед у сфері використання електрики. Найбільш відомі з його досягнень це: винахід громовідводу, пояснення принципу роботи лейденської банки, застосування електричної іскри для займання пороху. Також Франклін учавствуєт у вимірюванні глибини, ширина і швидкості Гольфстріму і отримує патент на винахід крісла-гойдалки.

У 1757 році Франклін отримує призначення до Лондона для захисту інтересів Пенсильванії, повернувшись з якого в 1775 році, він тут же обирається делегатом 11 континентального Конгресу, де бере безпосередню участь в розробці Декларації незалежності. У ній відображена концепція Франкліна про такі невід'ємні права людини як право на життя, на власність і на свободу.

Після конгресу Франклін ще раз прямує до Франції для проведення переговорів стосовно фінансування потреб американської революції.

Через 2 роки після повернення до Америки, в 1787, восьмидесятиоднорічний Бенджамин Франклін бере активну участь у проведенні Конгресу щодо ухвалення американської Конституції.

Помер Бенджамін Франклін 17 квітня 1790 року. На його похорон зі всіх кінців країни прибуло більше 20 тисяч чоловік.

Як визнання досягнень Франкліна перед американським народом, його портрет зображений на стодоларових купюрах Федеральної Резервної Системи США.

4,5(8 оценок)
Ответ:
123451526
123451526
08.11.2022
Российские политологи выделяют три категории граждан по степени их включения  в политическую жизнь:1-я группа - российские граждане, не осознающие свое место в обществе и политике, в основном покорно подчиняющиеся воле воздействия на них институтов государства и средств массовой информации (СМИ).2-я группа - участники политического процесса с осознанными политическими интересами и потребностями. Их гражданская активность непосредственно связана с деятельностью государственных, партийных и общественных институтов.            3-я группа - профессионалы или близкие к ним общественно-политические деятели. Для них политика является не только основным источником существования, а и потребностью. (Депутаты, лидеры партий и общественных объединений, руководители исполнительных гос. органов и т.п.). Эта группа претендует на право выражать волю граждан в сфере принятия политических решений.            Субъекты 2-й и 3-й групп участников политического процесса, безусловно, являются самостоятельными субъектами политики.            Итог:Политика призвана осуществлять двуединую задачу:- управлять политическим поведением населения (классов, этнических групп, наций) во имя сохранения целостности общества;- выражать значимые интересы всех групп и слоев в государстве.
4,8(13 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ