Відповідь:
Пояснення:
Вона щедро роздавала землі і селян своїм фаворитам і наближеним. Підтвердила право поміщиків засилати селян на каторгу, прийняла закон, що забороняв селянам скаржитися на своїх поміщиків, провела межування земель, в результаті якого дворянські володіння були округлені за рахунок селянських.
У 1785 р Катерина випустила "скаржитися грамоту дворянству". Цей закон підтверджував свободу дворянам від податків, від обов'язкової служби, від тілесних покарань. Вони мали монопольне право на володіння кріпаками, винокуріння, отримали переваги в торгівлі. У губерніях дворяни могли створювати свої організації - дворянські зібрання з правом заявляти про свої потреби губернатору, Сенату і самої імператриці. Царювання Катерини називають "золотим століттям" російського дворянства.
Одночасно Катерина заохочувала розвиток промисловості і торгівлі. Маніфест 1775 гарантував свободу підприємництва, обмежував втручання в нього держави, відміняв численні казенні збори, встановлював невеликий (1% на рік) податок з капіталу.
Катерина провела секуляризацію церковних земель, позбавивши тим самим церква економічної могутності. Доходи від колишніх монастирських селян стали поповнювати державну казну.
У цьому ж році Катерина провела губернську реформу. Число губерній збільшувалося до 50. Таким чином зміцнювалися органи влади на місцях. Були розділені адміністративні та судові функції. Створювалися особливі губернські Палати кримінального та цивільного суду. Деякі посади ставали виборними.
Он не заботился о нуждах народа и государства, а удовлетворял свои эгоистичные желания. Он приказал построить себе грандиозный дворец. Пожар в Риме, также приписывают руке Нерона, который в это время сочинял поэму о гибели Трои, и будто бы ему требовался вид горящего города. Когда обрушилась эпидемия на город, он не предпринял никаких мер, а уехал в Грецию на гастроли, где отдыхал и получил массу наград, которые греки вынуждены были ему вручать. Убил своих родственников. Казну истратил на пиры и строительство дворцов, на массовые зрелища.
Объяснение:
правил 14 лет с 54 до 68 года нашей эры.
ответ:Англия и Россия стремились закрепиться в Азии. Для России - это усиление позиций и вытеснение Англии, в дальнейшем контроль над Афганистаном, Англия же рассчитывала ослабить Россию. Также экономические стороны конфликта - контроль над рынком сбыта и приобретения товаров, и само-сабой - можно рассматривать эту политику как нацеленную на завоевание колонии. Эту политику историки называют "Большая игра"