Объяснение:
Гай Юлій Цезар (12 або 13 липня 100 року до н. Е. - 15 березень 44 року до н. Е.) - давньоримський державний і політичний діяч, полководець, письменник. Консул 59, 48, 46, 45 і 44 років до н. е., диктатор 49, 48-47 і 46-44 років до н. е., великий понтифік з 63 року до н. е.
Походив з давньої патриціанської сім'ї, Цезар посзлідовно домагався всіх ординарних римських посад (cursus honorum) і зробив собі ім'я на боротьбі з консервативними сенаторами (оптиматами). У 60 році до н. е. організував перший тріумвірат разом з двома впливовими політиками Гнеем Помпеєм Великим і Марком Лицинием Крассом. З 58 року до н. е. більше восьми років провів на території сучасних Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини і Великобританії в галльську війну, приеднавши до Римської республіці величезну територію від Атлантичного океану до Рейну і здобувши славу талановитого полководця. На початку 49 року до н. е. почав громадянську війну через непримиренні розбіжності з сенаторами з питань про деталі
свого повернення в Рим і про гарантії судового недоторканності за посадові злочини (підкупи на виборах, хабарі посадовим особам, порушення договорів, насильницькі дії і інші порушення). Протягом чотирьох років прихильники сенату, що згрупувалися навколо Помпея, були розбиті Цезарем в Італії, Іспанії (двічі), Греції та Африці, також їм були розбиті війська правителів Єгипту і Понта. Дотримувався політики милосердя, але в той же час стратив ряд своїх
ключових опонентів. Домігшись повної перемоги над противниками, сконцентрував в своїх руках владу консула і надзвичайні повноваження диктатора (в кінці кінців - у вигляді довічної посади), провів ряд реформ в усіх сферах життя суспільства. За життя Цезаря почалося його обожнювання, почесний титул полководця-переможця «імператор» став частиною його імені, однак він відмовлявся від влади древніх римських царів. Після вбивства Цезаря групою сенаторів на чолі з Марком Юнієм Брутом внучатий племінник Цезаря Гай Октавій прийняв його ім'я і отримав більшу частину спадщини за заповітом, ставши згодом
першим імператором. До Цезарю по-різному ставилися при житті, і ця традиція збереглася в Римській імперії: його ім'я всіляко відбілювати прихильниками
правителів, а опозиціонери вихваляли його жертв і змовників. Дуже популярною була особистість Цезаря Середні століття і Новий час. Крім політичної і військової діяльності, Цезар відомий і як літератор. Завдяки простоті і ясності стилю, його твори вважаються класикою давньоримської літератури і використовуються при навчанні латинської мови. До імені Юлія Цезаря сходять титули кайзер і цар, а також назва сьомого місяця року в багатьох мовах світу - липень.
Боярская дума - высший совет Русского царства, состоявший из представителей феодальной аристократии
Земский собор - высшее сословно-представительское учреждение Русского царства с середины XVI в. до конца XVII в, собрание представителей всех слоёв населения (кроме крепостных крестьян) для обсуждения политических, экономических и административных вопросов.
Следовательно, Земский собор существовал в условиях сословно-представительной монархии наряду с Боярской думой. Последним земским собором принято считать собрание, состоявшееся в 1683—1684 годы по вопросу о «вечном мире» с Речью Посполитой.
В боярской думе участвовали бояри и решали повседневные вопросы,в Земском же соборе - от всех сословий и решала она более важные, трудные и значимые вопросы.
Сенат-один из высших органов государственной власти, верхняя палата законодательного собрания (парламента). В некоторых странах сенатом называют отделения в составе высших судебных инстанций. Высший орган государственной власти и законодательства, подчинённый императору.
С образованием Сената в 1711 году Боярская дума была ликвидирована. Сенат - аристократический орган, он обладает своими полномочиями, Боярская Дума и Земский собор зависли от царя. В Сенате разрабатывались и утверждались законы, решались основные вопросы внутренней государственной политики.
недеюсь хоть немного.