Франція це одна з країн, що утворилися внаслідок поділу імперії Карла Великого ще в період раннього середньовіччя. У XVI ст. це була вже велика централізована держава Західної Європи з населенням близько 15 млн осіб. За рівнем розвитку вона значно випереджала тодішню Іспанію, але поступалася Англії та Нідерландам.
Саме в XVI ст. у Франції виникли елементи капіталістичного виробництва, зокрема мануфактури. Найуспішніше розвивалося виробництво сукна, полотна і шовку. У військовій промисловості насамперед виокремлювалося виготовлення гармат. Особливої слави зажили паризькі парфуми і ювелірні вироби.
Марсель був одним із найважливіших європейських портів. Підвищувалося значення інших портових міст: Бордо, Ла-Рошеля, Гавра, Нанта тощо. Міжнародне значення мав і Ліон - "місто шовку", великий ярмарковий центр.
У сільському господарстві зберігалися феодальні порядки. Селянська праця була не дуже продуктивною, а врожайність низькою, феодальні повинності постійно зростали.
Найбільшої могутності Франція досягла за правління Франциска І (1515-1547). Уся влада в країні належала королю, який відмовився від скликання Генеральних штатів (своєрідного французького парламенту, вперше скликаного 1302 р.). Він остаточно підпорядкував католицьку церкву, домовившись з Папою Римським про право короля призначати на посади всіх французьких єпископів.
1) В марте 1206-Монгольское государство
2) Правители Западно-тюрского каганата:
Истеми-каган 554-576 года правления
Кара-Чурин-Тюрк 576-599 года прав.
Нили-хан 599-603 года прав.
3) Сакские курганы в Семиречье по размерам делятся на 3 группы. Размеры курганов объясняются социальным положением покойного.
Большие курганы - диаметр от 48 до 104 метров, высота от 7 до 20 метров.
Средние курганы - диаметр от 30 до 45 метров, высота от 2 до 6 метров.
Малые курганы - диаметр от 6 до 18 метров, высота 50 см.