За результатами мирного договору Велика Британія отримала у довічне користування острів Гонконг, а також відкрила свої торгові представництва у містах Шанхай, Нінбо, Амой, Фучжоу та Кантон, створивши домінуючі умови для британської колоніальної торгівлі.
Друга війна(1856–1860 р.р.)
24-25 жовтня 1860 року було підписано Пекінський договір, за яким цінський уряд погодився виплатити Великій Британії та Франції 8 мільйонів лянів контрибуції, відкрити для іноземної торгівлі Тяньцзінь, дозволити використовувати китайців в якості робочої сили в колоніях Великої Британії та Франції. До Великої Британії з цього моменту переходила південна частина Цзюлунського півостріва. Постійний потік опіуму, який продавався британцями в Китаї привів до гігантського поширенню наркоманії серед китайців, деградації і масового вимирання населення.
14 листопада Цінська імперія підписала з Російською імперією Пекінський трактат про кордон по Амуру і Уссурі.
1 - принято считать судебную реформу наиболее прогрессивной и последовательной из всех либеральных преобразований в 60-70-х гг. В дореформенной России суд был сословным.2 - Особенности экономического развития России в конце XIX — начале XX в.: — железнодорожное строительство в России развернулось до промышленного переворота и стало мощным стимулом как индустриализации, так и капиталистической эволюции всей хозяйственной системы.3 - Аграрная реформа Столыпина, начавшаяся в 1906 году, была обусловлена теми реалиями, которые происходили в Российской Империи. Страна столкнулась с массовыми народными волнениями, в ходе которых стало абсолютно очевидно, что народ не желает жить по-прежнему. Более того само государство не могло управлять страной, опираясь на прежние принципы. Экономическая составляющая развития империи находилась в упадке. Особенно это было актуально в аграрном комплексе, где наблюдался явный упадок. В результате, политические события, а также события экономические побудили Петра Аркадьевича Столыпина начать проводить реформы.
1. Ликвидация двоевластия в Гянджинском ханстве - 1783 год
2. Ликвидация двоевластия в Шамахинском ханстве - 1763 год
3. Принятие Гара ханом зависимости от Губинского Ханства - 1785год
4. Захват Шораеля Ираклием II - 1779год