1.на Руси — период междоусобной борьбы сыновей Святослава за Киевский престол в 972-980 гг., завершившийся победой Владимира I.
2.Историческое значение крещения Руси. Принятие христианства позволило укрепить государственную власть, повысить авторитет киевского князя. Крещение имело большое международное значение.
3.В 1015 г. Владимир Святославич умирает и начинается Вторая усобица на Руси – борьба за киевский престол приемного сына Владимира Святополка Окаянного
4.Ярослав начал борьбу за киевский престол 15 июля 1050 года, он с новгородцев и наемной дружины, смог выиграть эту войну за престол...
(надеюсь )
Відповідь:
Селяни, шляхта, кріпаки, громада, кріпосне право, панщина, урок, дворян-поміщик, хата, ярмарок, базар, місячина, пайок, інвентарна реформа, грошова рента, експлуатація.
Пояснення:
Селяни – соціальний клас, який переважно займається сільським господарством. Селяни відігравали надзвичайно важливу роль в історії України. Вони не тільки становили переважну більшість українського населення до 1930-х років, але й сприяли збереженню та розвитку української культури. Однією з особливостей селян як соціального стабільність їхнього життя та консервативне ставлення до традицій, мови та віри. Ця особливість селян та їхнього культурного життя була особливо важливою для української нації, яку підкорили потужні сусіди. Селяни послужили головним джерелом для відродження у ХІХ столітті, коли українська літературна мова була реконструйована на основі селянського просторіччя, а традиції сільського життя видобувалися для складових національної культури.
Селяни були двох типів: державні та кріпосні. У першій половині ХІХ століття кріпаки були найбільш пригніченим класом у Російській імперії. Хоча селянська громада обирала своїх старшин, які мали справу з приставом та землевласником, шляхетський поміщик мав право судити кріпаків, висилати їх до Сибіру, відправляти їх до війська та піддавати тілесним покаранням. Вони не могли одружитися без його дозволу, він міг продати цілу родину кріпаків або окремих членів сім'ї, і він встановив обсяг роботи, яку кріпак зобов'язаний був виконати. Павло I обмежив зобов’язання панщини на три дні на тиждень і заборонив продаж кріпаків без землі в Україні. Кріпосне право було скасовано в Російській імперії в 1861 році.
Суть реформ, проводимых в США в этот период, заключаются в попытках решить вопрос нарастающей волны недовольства посредством регулирования трестов.
Объяснение:
Дело в том, что на начало 20 века в США действовали 800 трестов. Их политикой было недовольно население. Поэтому Теодор Рузвельт решил реализовать антитрестовское законодательство, а его реформы стали называться "эрой прогрессивистов". Выпускались законы, которые ограничивали власть монополий, а расследованием деятельности монополий занималось Министерство торговли и специальное Бюро по делам корпораций.
В итоге эти реформы привели к тому, что доля промышленности в ВПП превысила долю сельского хозяйства в целых 2,5 раза.
1 Первая княжеская усобица произошла после правления Святослава (964-972 годы). Он был сыном князя Игоря и княгини Ольги. Его сыновья – Владимир и Ярополк с 972 по 980 год боролись за власть. Владимир, в последствии получивший прозвище “Святой” и “Красное солнышко” победил в этой борьбе. 2 Значение крещения Руси Принятие христианства имело значительные политические последствия. Оно усилению международного престижа Руси, дальнейшему укреплению и расширению уже традиционных связей с Византией, расширению контактов с южнославянским миром и странами Запада. 3. Усо́биця Володи́мировичів — міжусобна війна в Київській Русі в 1015—1019 роках, між Володимировичами — синами київського князя Володимира Святославича, за «старійшинство» після смерті батька[1]. Події династичної кризи відображені як у руських джерелах (літописи і твори борисоглібського циклу; див. «Сказаніє і страсть і похвала святим Борису та Глібу»), так і в польських (Галл Анонім) та німецьких (Тітмар Мерзебурзький) хроніках[1]. Відгомін цих подій також зберегла більш пізня сага про Еймунда. Аналіз усіх наявних джерел показує досить суперечливу картину, і серед дослідників немає єдиної думки про перебіг подій усобиці[1]. 4. незнаю видповить