Особливістю історії було формування не внаслідок розпалу Давньоруської держави, а з огляду на внутрішні причини розвитку його території.
Тут ще до Київської Русі місцеві феодали зуміли об'єднати землі, населені дулібами, тиверцями, білими хорватами, волинянами та іншими племінними структурами. Два князівства - Галицьке і Волинське - мали вдале географічне розташування, мали доступ не для кочівників -передгір'я Карпат і великі лісові масиви Волині.
Наприкінці Хет. Володимир Великий (Красне Сонечко) відвоював Волинь і Галичину у поляків і приєднав до Київської Русі; столицею Волині зробив місто Володимир, столицею Галичини - Галич.
1. Крестовые походы начались вследствие обращения римского папы Урбана II отвоевать Святые места.
Церковь рассчитывала расширить свое влияние. Феодалы стремились завоевать новые земли. Купцы хотели получить новые рынки и торговые точки. Крестьяне уходили искать новой, лучшей жизни.
2. Крестьяне не имели четкого руководства, вооружения и плана действий. Дисциплина также отсутствовала. Феодалы шли на восток во главе обученных войск, могли обеспечить поход всем необходимым.
3. Местное население подвергалось притеснениям, мусульман убивали или изгоняли из жилищ.
Ленин - план федерации