М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ruslanamaslanuc
ruslanamaslanuc
12.02.2021 17:12 •  История

Укажіть один із законів царя Спарти Лікурга. А )надання біднякам права брати участь у народ них зборах Б) поділ громадян на розряди залежно від їхньо- го прибутку В) запровадження залізних грошей замість золо- тих і срібних Г) скасування боргових зобов'язань і заборона боргового рабства

👇
Ответ:
nazarko200
nazarko200
12.02.2021

1. Хухлаева О. В. «Основы психологического консультирования и психологической коррекции: Учебное пособие для студентов высших педагогических учебных заведений».

2. Елизаров А.Н. «Основы индивидуального и семейного психологического консультирования: Учебное пособие».

3. Кочюнас Р. «Основы психологического консультирования».

Закони Лікурга.

Визначним державним діячем, законодавцем Спарти був Лікург(VIII ст. до н.е.), який склав збірник законів. З появою цього збірника права пов’язують виникнення багатьох суспільно-політичних та правових інститутів. Запровадження писаного права зумовилося майновою нерівністю, загостренням відносин між людьми, незадоволенням бідноти. „Закони Лікурга”мали на меті стабілізувати суспільство. Лікург провів земельну реформу, за якою вся територія Спарти була поділена на 9-10 тисяч рівних ділянок за числом чоловіків-спартанців (назва ділянки - клер). Кожен спартанець отримав шляхом жеребкування ділянку, але не міг нею розпоряджатися (продати, або подарувати).

Із чисельних нововведень Лікурга першим і найголовнішим була Рада старійшин. У поєднанні з царською владою, маючи з нею рівне право голосу у вирішенні найважливіших справ, ця Рада стала запорукою добробуту і розсудливості. Двадцять вісім старійшин постійно підтримували царів, вчиняючи опір демократії, але одночасно й допомагали народові берегти батьківщину від тиранії.

Нікому із звичайних громадян не дозволялось проголошувати свою думку, і народ збираючись, лише затверджував або відхиляв те, що запропонують старійшини і царі.

Але після натовп шляхом вилучення і додавання став викривляти і ламати затверджені рішення, і тоді царі Полідор і Теопомпзробили до ретри (ретра - усний договір, закон) такий припис: „Якщо народ постановить помилково, старійшинам і царям розпустити”, - тобто рішення прийнятим не вважати, а піти і розпустити народ з тої причини, що він викривляє і переінакшує краще і найкорисніше.

Перших старійшин Лікург призначив із тих, хто брав участь у його, задумі. Потім він постановив замість померлих кожного разу обирати з-поміж громадян тих, хто досяг шести десяти років, тих, які будуть визнані найдоблеснішими.

Народ і в цьому випадку, так само як у інших, вирішував справу криком. Претендентів вводили не усіх відразу, а по черзі, у відповідності із жеребом, і вони мовчки проходили через збори. Обраним оголошувався той, кому кричали найдовше і найголосніше за інших.

Лікург надав державному управлінню змішаного характеру, але наступники його, бачачи, що олігархія все ще надто сильна надівають на неї, ніби вуздечку, владу ефорів - наглядачів.

Створення посади ефорів сприяло не послабленню, а зміцненню держави: воно тільки на перший погляд було поступкою народові, а насправді ж – посилило аристократію.

Відмовившись від надмірної влади, спартанські царі, разом з тим, позбавлялись ворожості і заздрощів.

Друге і найсміливішеіз перетворень Лікурга - переділ землі:

Лікург умовив спартанців об’єднати усі землі, а потім розподілити їх знову і надалі зберігати майнову рівність. Кожен наділ був такого розміру, що давав сімдесят медимнів (медимн - 52,5 л.) ячменю на одного чоловіка і дванадцять на жінку і відповідну кількість рідинних продуктів.

Потім Лікург ліквідував у Спарті не подібні і зайві ремесла, щоб завдати розкошам і прагненню до наживи ще більшого вдару, Лікург провів третєі найкраще перетворення - встановив загальні обіди: громадяни збиралися разом і усі їли одну й ту ж саму їжу.

Займатися ремеслами їм було суворо заборонено.

Низькою і рабською вважали вони будь-яку ручну працю, будь-які турботи, пов’язані з наживою.

Объяснение:

4,5(55 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
leraloslerap00mm6
leraloslerap00mm6
12.02.2021
Буржуазия - класс  собственников средств производства, получающий  прибыль    преимущественно  за счет использования наемного труда.  капиталист - это человек, который считает, что если ты чего-то добился своим трудом, то это принадлежит тебе. то есть вложил некую сумму денег в некое дело, получил прибыль. губерния- высшая единица административно-территориального деления в  росии.модернизация- это процесс перехода от традиционного общества к обществу индустриальному.индустриальное общество- это общество, сформировавшееся в процессе и в результате индустриализации, развития машинного производства, возникновения адекватных ему форм организации труда, применения достижений научно-технологического прогресса.
4,4(84 оценок)
Ответ:
али544
али544
12.02.2021
Все члены общины-полиса  в той или иной степени обладали политическими правами, поэтому  греческий  полис  называют гражданской общиной. если ввосточных  деспотиях  государство стояло над общиной, то в  греции  оно как бы вырастало из нее, формируясь на ее основе.возникновение греческой общины-полиса  засушливый климат греции и отсутствие крупных рек не позволяли строить оросительные системы, как на востоке. поэтому главными отраслями хозяйства у древних греков стали не земледелие, а скотоводство (козы, овцы) и садоводство (виноград, оливки). в греции было немало полезных ископаемых (серебро,  золото, медь, свинец, мрамор), но главным ее богатством являлось море. удобные бухты, россыпь многочисленных островов создавали превосходные условия для мореплавания и торговли. и древние греки дали достойный "ответ" на "вызов" среды: их цивилизация идеально вписалась в природно- среду. древняя греция стала сильной морской державой.  первый очаг древнегреческой цивилизации зародился на острове крит на рубеже iii- ii тыс. до н. э. но примерно в xv в. до н. э. оригинальная критская культура погибла (видимо, в результате мощного извержения вулкана). ее сменила новая культура - ахейская. эта цивилизация  быстро и успешно развивалась, границы ее расширялись, но и она примерно в xiii-xii вв. до н. э. внезапно погибла. причиной гибели ахейской цивилизации оказалась не стихия, а, скорее всего, нашествие северных племен, в том-числе и греков-дорийцев. 
4,6(97 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ