Польське королівство здавна намагалося підпорядкувати собі Велике Князівство Литовське. Проте реальні передумови для об'єднання двох держав сформувалися лише в середині XVI ст. У цей час наростаюча криза литовської держави сягнула критичної межі, коли вона опинилась перед загрозою воєнної катастрофи внаслідок поразки в Ливонській війні (1558–1583 pp.) від Московської держави. Передумови Люблінської унії:
• Глибока криза Великого Князівства Литовського, зумовлена поразками в московсько-литовських війнах XVI ст., особливо в Ливонський. Це штовхало правлячі кола Литви на пошук реального союзника.
• Польща прагнула скористатися послабленням Литви для реалізації давніх планів експансії на Схід, до якої штовхала шляхта, що сподівалася здобути нові землі та маєтки.
• Українська сторона сподівалась, що об'єднана держава зможе налагодити ефективну оборону проти татарських нападів, а також припиняться наїзди польської шляхти на маєтки української в прикордонних областях.
• Литовські магнати, прихильники незалежності, втрачають свій вплив. Дрібна і середня шляхта сподівається, що в результаті унії вона отримає нові привілеї, якими користується польська шляхта.
• Польські магнати і шляхта, що були втягнуті в товарно-грошові відносини, сподівалися здобути нові землі та залежних селян, які б давали ще більше товарного хліба, що експортувався на захід.
• Українські князі підтримували унію за умови збереження православ'я і місцевих звичаїв. Українська православна шляхта сподівалася на нові привілеї, якими користувалася польська
Деятельность ООН по поддержанию мира странам создать условия для прочного мира.Деятельность по поддержанию мира является одним из эффективных, в распоряжении ООН для оказания принимающим странам.Миротворческая деятельность имеет уникальные преимущества легитимность, распределение ответственности, возможность развертывания и обеспечения функционирования полицейских и воинских подразделений из разных стран мира.Миротворцы ООН обеспечивают безопасность, политическую поддержку и содействие миротворству, чтобы странам осуществить переход от конфликта к миру.В своей деятельности по поддержанию мира ООН руководствуется тремя основными принципами.Миротворческая деятельность отличается гибкостью.Сегодня многопрофильные операции по поддержанию мира проводятся в целях не только поддержанию мира и безопасности, но и содействия политическому процессу. Гарантировать успех невозможно поскольку миротворческая деятельность ООН почти по определению осуществляется в самых сложных физических и психических условиях миротворческая деятельность всегда отличалась высоким динамизмом и перетерпивала изменения миротворческая деятельность ООН представляет собой уникальное глобальное партнёрство