1.Віра в римських богів згасала поступово з кількох причин. По-перше, Римська імперія стала місцем зустрічі різних культур та релігій, що призвело до змішання і появи нових культових практик. По-друге, римська релігія була багатобожжям, де різні боги мали свої обов'язки та сфери впливу, що не завжди задовольняло потреби та сподобання населення. По-третє, розповсюдження християнства в Римській імперії також призвело до зменшення популярності римських богів, оскільки християнська віра пропонувала єдиного Бога і нову систему цінностей. 2.Ісус Христос народився, за загальноприйнятою думкою, близько 4-6 року до нашої ери в місті Віфлеєм, що знаходиться на території сучасного Ізраїлю. Він народився в бідній родині його матері Марії та Йосипа. Щодо Його навчання, Ісус проповідував людям про любов, милосердя, прощення, справедливість, покаяння і царство Боже. Він проводив багато часу з учнями, навчаючи їх принципам своєї віри та готуючи до місії поширення Його вчення після Його смерті.
3.Римська влада спочатку ставилася до християн досить недружньо. У перші століття християнства римські імператори декретами та розпорядженнями забороняли християнську релігію і часто переслідували християн. Це було спричинено частково тим, що християнство відмовлялося визнавати римськи
4.Учні Ісуса Христа, які супроводжували Його, називалися апостолами. Серед них були Петро, Іван, Яков, Андрій, Филип, Тома, Варфоломій, Матвій, Яков (син Алфеєв), Іуда (син Якова), Симон Зилот та Юда Іскаріот.
5.Християнство стало державною релігією Римської імперії у 313 році, коли був виданий Миланський указ імператорами Константином І Великим та Ліцинієм. Цей указ гарантував християнам свободу віросповідання і покладав кінець переслідуванням. Однак, християнство не одразу стало єдиною державною релігією, це сталося трохи пізніше.
Поступово християнство набувало все більшого впливу в імперії, а згодом імператори приймали християнство як свою особисту релігію. Оконцевидь, у 380 році імператор Флавій Теодозій I випустив закон, який зробив християнство єдиною й офіційною державною релігією Римської імперії. Після цього прихильників язичництва стали переслідувати і припинились їхні звичайні релігійні практики.
6.Християнство виникло в першому столітті нашої ери в Палестині, тоді частійше називаній Юдеєю, яка була частиною Римської імперії. Воно базується на житті, вченні та діях Ісуса Христа, який вважається основоположником християнської віри. Християнство спочатку поширювалося серед єврейського населення в Пал
Как скоротити ?
терміново
В мире всегда существовали бедные и богатые государства, могущественные империи и страны, находящиеся от них в зависимости, являющиеся скорее объектом покорения, чем равноправными участниками мировой политики. Но при этом, вплоть до промышленного переворота, произошедшего в Европе, уровни развития большинства мировых цивилизаций мало различались. Конечно, в эпоху Великих географических открытий европейцы нередко сталкивались с племенами, живущими охотой, рыболовством и собирательством, которые казались им примитивными и отсталыми. Однако в большинстве государств Азии, Северной Африки, отчасти и доколумбовой Америки, имеющих древнюю историю и культуру, техника земледелия, скотоводства, ремесел мало отличалась от европейской. Повсюду в мире большая часть населения была занята в сельском хозяйстве, крайне малопроизводительном. Голод, эпидемии, уносившие миллионы жизней, были спутниками всех народов. Сходным был и уровень технического развития. Португальские мореплаватели, обогнувшие Африку, обнаружили в арабских крепостях артиллерию, не уступающую их собственной. Российские землепроходцы, достигнув Амура и встретившись с маньчжурами, были неприятно удивлены наличием у них огнестрельного оружия.
Промышленный переворот в странах Европы и Северной Америки был первопричиной возникновения неравномерности в мировом развитии. Достижения науки и техники, в том числе и военной, повышение производительности труда, рост уровня и продолжительности жизни в этих странах определили их особую, лидирующую роль в мировом развитии. Это лидерство позволило им установить экономический и военно-политический контроль над остальными странами мира, которые в большинстве своем к началу века стали колониями и полуколониями, зависимыми странами.