М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
кристина4тина
кристина4тина
19.01.2020 12:07 •  История

Можете или ссылку кинуть или рассказать о самой старой херсонской метеорологической станции знаю только что ей от 110 до 120 лет.

👇
Ответ:
lera111222
lera111222
19.01.2020
Метеостанция Порецкое организована в сентябре 1891 г. при Порецкой учительской семинарии. Метеорологическая площадка была построена во дворе семинарии. Термометры в будке были установлены на высоте 3,2 м, высота дождемера – 2,1 м, высота флюгера – 12,5 м от поверхности земли, высота сифонного ртутного барометра – 120 м над уровнем моря. Наблюдения производились в 7, 13 и 21 час. за давлением, температурой и влажностью воздуха, количеством выпавших осадков, направлением и скоростью ветра, количеством и формой облаков и атмосферными явлениями.   Первым наблюдателем на метеостанции Порецкое с 18 сентября 1891 г. по 1 августа 1902 г. был Алатырцев М. И. До 1922 г. в работе метеостанции происходили небольшие перерывы. В эти непростые годы становления гидрометеослужбы на Порецкой земле наблюдения проводили Лазарев Ф. С., Лексин Н. Г., Любославов Н. С., Морошкин А. К., Зверев Я. П., Зверев Г. Я., Оболенский В. В. С 1929 по 1939 гг. метеостанцию возглавляли Нюбин В. Ф., Самоухова Л. А., Савостьянов М. А., Емелин М. Ф. С 1932 г. введено круглосуточное дежурство, и количество сроков увеличилось до 5 (1, 7, 13, 19 и 21 час). С 1935 г. на метеостанции начались агрометеорологические наблюдения за сельскохозяйственными культурами и регулярные снегомерные съемки на полевом участке. В годы Великой Отечественной войны метеостанцию возглавляла Яшина Т. К.  С развитием метеорологии и новых требований, предъявляемых к ней, менялось и техническое оснащение метеостанции. В 1948 г. на метеоплощадке установлены Савиновские термометры на глубинах 5, 10, 15, 20 см. В 1951 г. дождемер заменен на осадкомер Третьякова, установлен мерзлотомер Данилина. В 1966 г. установлена будка для самописцев: термографа и гигрографа, установлен гелиограф, плювиограф; в 1978 г. – росограф. В 1987 г. установлены приборы для измерения солнечной радиации: интегратор, пиранометр, актинометр, гальванометр.  На основании распоряжения Горьковского УГМС от 24 февраля 1953 г. к МС Порецкое были прикреплены посты: Сеченово, Большое Игнатово. Штат станции составил 4 единицы: Шигаева О. И., Сахаров А. И., Орлова Т. И., руководил коллективом Муленков Н. А. В 1954 г. штат станции утвержден в количестве 5 единиц. Учеником принята Нюбина А. В. В 60-е гг. под руководством Шпынева А. М. за погодой наблюдали Гузняева Г. А., Дуюнов В. А., Шаронова Л. А., Исаева Р. А., Авраменко Р. А., Климова М. В.  Приказом Горьковского УГМС от 26 апреля 1966 г. МС Порецкое стала опорно-реперной станцией. В 1971 г. начальником станции назначена Шаронова Л. А. На должность наблюдателей пришли работать Юкланова В. И., Кормилицина К. М.
В 1976 г. приняты на работу Новиков А. В. и Андреев В. С., в 1978 г. – Роганов В. Ю., начальником назначена Климова М. В.
В июле 1979 г. младшему технику Андрееву В. С. и агротехнику Новикову А. В. присвоено звание «Ударник коммунистического труда».  В марте 1980 г. метеостанции Порецкое присвоено звание «Подразделение коммунистического труда». В 1983 г. принят учеником Титов А. Г., в 1985 г. – Кормилин В. Ю., а Андреев В. С. назначен начальником МС Порецкое. В 1988 г. принят на работу Горохов С. Н.
4,4(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
QbQbQb
QbQbQb
19.01.2020

Тут вся інфа,яка може до

Объяснение:

Культура Київської Русі у другій половині XI - першій половині XIII ст.

Освіта. Розвиток наукових знань. У другій половині XI – першій половині XIII ст. на Русі продовжували існувати і розвиватися державні і церковні школи, приватне навчання. "Наука книжна" – було не звичайним оволодінням письмом, а освоєння тодішніх наукових знань. Літописець стверджував, що "той, хто часто читає книги, той з Богом бесідує або зі святими мужами".

У державних школах навчалися діти найближчого оточення князя з метою виховання грамотних державних діячів. Церковні школи готували паламарів і священиків.

Провідним освітнім центром Русі був Софіївський собор, при якому продовжувала діяти школа, заснована Ярославом Мудрим. У 1068 р. дочка князя Всеволода Ярославича Янка заснувала при Андріївському монастирі школу для дівчат, у той час як у Західній Європі жінки взагалі не отримували освіти. За свідченням літописів, розвинутим було і приватне навчання. Так, Феодосій Печерський одержав освіту в невеличкому містечку Курськ, навчаючись в "єдиного вчителя".

Існуючі історичні джерела засвідчують широке поширення освіти серед населення Русі. Свідченням цього є берестяні грамоти, що найдені переважно у північних містах Русі (у Новгороді їх знайдено вже понад 1000), графіті на стінах культових споруд (найбільш цінними є на стінах Софіївського собору), написи на ремісничих виробах, предмети для письма.

Для продовження і поглиблення освіти служили бібліотеки, яких було багато на Русі (в Києві, Чернігові, Переяславі, Галичі. Володимирі тощо). Але найперша і найбільш значна містилась у Софії Київській. За підрахунками вчених, книжний фонд Русі складав щонайменше 130-140 тис. томів. Існували бібліотеки, як правило, при соборах, монастирях, княжих палатах. Не мало було і приватних книгозбірень.

Для поширення книг діяли центри по переписуванню книг (скрипторії) у Києві, Новгороді, Галичі, Чернігові, Володимирі-Волинському, Переяславі, Ростові інших містах.

Повсюдна потреба в книгах породила на Русі своєрідну галузь ремесла. Крім книгописців і палітурників, тут були редактори, перекладачі, художники, майстри пергаменту, ювеліри.

У ХІ-ХІІІ ст., як свідчать візантійські джерела, за одну книгу можна було купити великий міський будинок або 12 га землі. Напевно, не менш цінною була книга і на Русі.

У давньоруських школах і бібліотеках виховалося багато видатних літописців і літераторів, богословів і філософів, публіцистів. Імена окремих з них за умов, коли авторству не надавалося такого значення, як пізніше, дивом збереглися до наших днів. До них належать літописці Никон Великий, Нестор, Сильвестр, митрополити – Ілларіон і Клим Смолятич, єпископ Кирило Туровський, Данило Заточник та ін.

Хоча у Київській Русі, як і всій Європі, не існувало такої галузі діяльності людини як наука, нагальні потреби життя вимагали розвитку достовірних і точних наукових знань. Як правило, вони передавалися усно як професійні секрет з покоління у покоління спеціалістами з певних ремісничих спеціальностей. Металургія, ковальська і ювелірна справи потребували знань з металознавства. Для виготовлення скла, емалей та інших штучних матеріалів слід було знати їх хімічні властивості. Щоб здійснити паломництво до святих місць, потрібні були знання з географії. Без знань математики неможливо звести будівлю чи вести торгівельні операції. Так, цегла і декоративна керамічна плитка виготовлялися за певними стандартами. Майстри знали і користувалися числом ПІ. Знання з астрономії давали можливість орієнтуватися у просторі, передбачати природні явища, вести літочислення.

Але знання бралися і з книг. Як правило, це були перекладні книги античних, візантійських, арабських, західноєвропейських авторів з різних галузей знань: історії, географії, філософії, біології, математики тощо. Найбільш популярними на Русі були: "Хроніка" Георгія Амартола, яка охоплювала опис історичних подій від створення світу до 842 р.; "Джерело знань" Іоанна Дамаскіна; "Шестоднев" Іоанна, болгарського екзарха, у якій подані тлумачення біблійної розповіді про шість днів створення світу Богом; "Фізіолог" невідомого автора, що містив розповіді про реальних і казкових (сирена, фенікс) звірів тощо. У творі Козьми Індікоплова "Християнська топографія" розповідалося, що земля – чотирикутник, оточений океаном; центром землі вважався Єрусалим. Поєднання реальної і вигаданої інформації було особливістю тогочасних наукових знань.

Важливу і більш-менш достовірну інформацію з географії Близького Сходу містить "Ходіння" ігумена Дмитра, який відвідав Палестину близько 1107 р. Він подав детальний опис Єрусалима та його святих місць. "Ходіння" для багатьох поколінь прочан стало справжнім путівником у Святу Землю.

У писемних джерелах збереглися відомості про діяльність лікарів, зокрема ченця Києво-Печерського монастиря Агапіта. У 1076 р. Святославу Ярославичу навіть була зроблена хірургічна операція по видаленню пухлини на шиї. А онука Володимира Мономаха Євпраксія написала медичний трактат "Мазі".

4,5(42 оценок)
Ответ:
fgdhdrbnh
fgdhdrbnh
19.01.2020

Политика давления на общественность республики усилилась и приняла особенно жесткий характер с приходом Ф.И. Голощекина, направленного в сентябре 1925 г. на пост первого секретаря Каз-крайкома ВКП(б).

 

Нагнетание истерии и преследование местных кадров особенно усилились в период работы Н. Ежова, назначенного заведующим организационно-инструкторским отделом Казахского крайкома партии. Конец 1920-х-1930-е годы характеризовались постепенным нарастанием политических репрессий, принимающих массовый характер. Поиск «врагов народа», нетерпимость к инакомыслию и инако-действию, укрепление культа личности И. Сталина, а в Казахстане -еще и Голощекина стали результатом физического уничтожения национальной интеллигенции, руководящего состава республики.

4,8(75 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ