М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
efanovakatena
efanovakatena
14.08.2021 19:03 •  История

Особливості розвитку культури українських земель у xiii–xv ст. тенденції

👇
Ответ:
blackstar19
blackstar19
14.08.2021
Від монголо-татарської навали постраждали осередки культури. Особливо потерпіли землі Переяславська, Київська, Чернігівська, східна частина Владимиро-Суздальського князівства, трохи менше — Галицько-Волинська земля. Проте культурний розвиток Русі не припинився. Культурне життя значною мірою зосередилося у західних районах Північно-Східної Русі, в Новгороді й Пскові, які уникли спустошення, а також у Галицько-Волинському князівстві. Саме тут були більш сприятливі умови для розвитку господарства і культури, тому сюди із спустошених міст переселялися ремісники, переписувачі книг, митці. Визначним центром культури залишився Київ, зокрема Києво-Печерська лавра, де знаходили притулок переписувачі й перекладачі книг, художники-мініатюристи та іконописці.
4,7(3 оценок)
Ответ:
Polinkamalina2017
Polinkamalina2017
14.08.2021

Объяснение:

Культурне життя значною мірою зосередилося у західних районах Північно-Східної Русі, в Новгороді й Пскові, які уникли спустошення, а також у Галицько-Волинському князівстві. Саме тут були більш сприятливі умови для розвитку господарства і культури, тому сюди із спустошених міст переселялися ремісники, переписувачі книг, митці. Визначним центром культури залишився Київ, зокрема Києво-Печерська лавра, де знаходили притулок переписувачі й перекладачі книг, художники-мініатюристи та іконописці.Освічені люди, знавці іноземних мов, працювали в князівських та єпископських канцеляріях і готували тексти грамот, вели дипломатичне листування.

Важлива роль у поширенні освіти належала рукописним книгам. За словами літописця, князь Володимир Васильков мав бібліотеку з 36 книжок.  У багатьох випадках вказано, як ці книги потрапили до Володимира Васильковича: деякі перейшли до нього в спадщину, дещо він купив, ряд книг замовив, а дві «сам списа», тобто підкреслена особиста участь князя-книжника у переписуванні книг. Серед названих у літописі є не лише молитовники та літургічні тексти (Євангеліє-апракос, Апостол, Служебник, Тріодь, Октоїх, Паремія, 12 Міней, Ірмологіон), але й призначені для читання: Пролог на дванадцять місяців, Соборник і Соборник великий.

Здобутки української культури другої половини XIII — першої половини XIV ст. відіграли важливу роль у наступний період, в умовах панування на Україні польських і литовських феодалів. Культурні традиції Київської Русі допомагали українському народові зберігати свою культуру.

Разом з тим у період перебування українського народу під владою Польщі й Литви йшов безперервний процес багатостороннього спілкування українського, білоруського, польського і литовського народів, розширення взаємовпливів, в тому числі у  культурі.

Велике значення для східнослов'янських народів мало піднесення культурного життя, що почалося в Північно-Східній Русі з другої половини XIV ст. і зумовлювалось розвитком економіки, а також зовнішньополітичними успіхами, насамперед визначною перемогою в Куликовській битві. В літературі Північно-Східної Русі з'являється ряд творів про боротьбу з монголо-татарською ордою («Задонщина», житіє Дмитрія Донського), на повний голос звучать патріотичні мотиви в московських літописах, у житії митрополита Петра та ін. Діяльність геніального митця Андрія Рубльова, досягнення архітекторів, пожвавлення в галузі музичного мистецтва — все це вплинуло на розвиток української культури.

Зокрема, на Україні поширювались рукописні книги з книгописних майстерень Росії, серед них копії пам'яток давньоруської писемності та нові зразки російської літератури кінця XIV — першої половини XVI ст. Значною популярністю користувалися на Україні твори, написані в Москві, Троїце-Сергіевій лаврі, Новгороді, Пскові та інших центрах російської культури.

Важливе значення мали зв'язки України з осередками освіти у Центральній і Західній Європі. Відсутність на Україні вищих учбових закладів спонукала окремих вихідців із шляхетства й міщанства здобувати освіту в Краківському, Карловому (Прага), Падуанському, Болонському та в деяких німецьких університетах.

4,8(16 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
agentWINX
agentWINX
14.08.2021
1.Английский корабль,английские пуритане.английская колония.
2.1620 год – в Северной Америке высадились первые колонисты.
3.Имя корабля “Мэйфлауер” ("Майский цветок")
4.На борту корабля находилось 104 человека, из них 40 мужчин, 20 женщин и дети
5.Почему они покинули родину? - Причина была общей - вера,эти люди были конгрегационалистами (противники Английской церкви). Это были переселенцы, жизнь для которых на родине стала невыносимой из-за религиозных разногласий с обществом.
6.День «отцов-пилигримов» - каждый год 22 декабря.
4,4(42 оценок)
Ответ:
nasty2004b
nasty2004b
14.08.2021

1. нет правильного ответа.

2. А

3. а

4. б

5. А

Объяснение:

1. В 1667 г. - победное окончание войны с Польшей. 30 января заключено в деревне Андрусово перемирие на 13 лет. А мир со Швецией (Кардисский) был заключен в 1661 г. И не победный. Алексею Михайловичу пришлось пожертвовать своими завоеваниями в Ливонии.

Присоединение Левобережной Украины - 1654 г.

Церковные реформы 1650-е гг.

2.  Можно лишь предполагать. Статистика по грамотности не велась тогда ни в одной стране мира.  Одна из первых попыток объективно оценить грамотность населения России по разным социальным слоям была предпринята в XIX в. академиком А. И. Соболевским. Он пришел к выводу, что к XVI – XVII векам белое духовенство в России было поголовно грамотным. Уровень грамотности черного духовенства – 70-75%, крупные и мелкие землевладельцы – более 50%. Купечество – от 75% и выше, посадские люди – более 20%, крестьяне – не менее 15%. Самыми малограмотными оказались рядовые военные, стрельцы, пушкари и казаки. Их уровень грамотности был почти нулевой. Есть скупые данные о грамотности населения ближайшего соседа России - Польши. Приблизительно 25%.

4,6(64 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ