Философов больше всего волновали следующие проблемы:защита прав человека,критика суеверий. 4.С точки зрения просветителей общество возникло при необходимости людей делать что либо вместе,сообща,а государство-аппарат управления богатых людей созданный чтобы руководить менее богатыми.
А так-же вопросы на которые ещё не дали ответы
1. Причины существования всего сущего.
2. Окружающее пространство – реальность или иллюзия?
3.Проблема выбора.
4. Доказательства существования Бога.
5. Что происходит после того, как человек умирает?
6. Возможна ли абсолютная объективность?
Упродовж другої половини XIV - першої половини XV ст. вдосконалювалося землеробство. Поширювалося трипілля. Плуг витісняв у лісові смуги соху й рало.Селяни почали користуватися довгою косою; вирощували переважно жито, ячмінь, овес, пшеницю, гречку, горох тощо. Підвищення цін на м'ясо на європейських ринках спонукало шляхту до розведення у маєтках волів і корів; примножувалося поголів'я свиней. Розвивалися також городництво, садів ництво, бджільництво й рибальство.
Збільшувалася переробка деревини: виготовлялася велика кількість дьогтю, смоли, поташу, ванчосу (тонкі дошки). Розвинутими промислами були солеваріння (у Прикарпатті) та видобування руди (у Волині й Поліссі). Множилися ремесла. Так, на початку XVI ст. у містах налічувалося 150-200 ремісничих спеціальностей. Для регулювання виробництва і захисту власних інтересів ремісники об'єднувалися у самоврядні групи - цехи (спілки), діяльність яких визначалася спеціальними статутами. Їх очолювали старшини (цехмістри), що обиралися з-поміж найвпливо-віших майстрів. Підмайстри й учні у вирішенні цехових справ участі не брали. Перші цехи з'явилися наприкінці XIV ст. у Галичині та Закарпатті. Наприкінці XV ст. у Львові налічувалося вже 14 цехів. З цього часу вони виникають у містах Західного Поділля, Волині та Київщини. Займалися ремеслом і позацехові ремісники, котрих називали партачами.
Генерал Феликс Максимилиан вилльманс
Дивизионный генерал Ноэль де кастельно