М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
erik09hfilya
erik09hfilya
01.07.2022 16:21 •  История

Для чего кроме одежды использовали шелк?

👇
Ответ:
magiklen
magiklen
01.07.2022
Применение шелка не только в текстильной промышленности, но и в медицине. Древние монголы делали из них легкую броню, которая защищала тело воина от глубокого проникновения стрел. Использовали шелк и для письма. Шёлковые нити применяют в хирургии, так как не размокают при зашивании ран. Нити становятся основой для изготовления бархата, чесучи( шелковая ткань особого сорта) , газа ( легкая , полупрозрачная ткань) и атласа.
4,5(36 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ведитеник
ведитеник
01.07.2022
Внутрішня політика
      Території, об'єднані під владою Карла V, були конгломератом абсолютно різних земель, в кожній з яких зберігалися свої закони, привілеї і політичні інститути. Управління імперією було безпрецедентною за складністю завданням, яку частково полегшували гарну освіту, отримане Карлом, його космополітичні настрої, тверезий розум і енергія. Внутрішня політика Карла V була підпорядкована інтересам зовнішньої, мобілізуючи для неї всі можливі ресурси. Влада Карла V в імперії була досить нестійкою. Потребуючи підтримки князів для боротьби з Францією і турками, Карл V часто йшов їм на поступки. Однак в своїх спадкових володіннях Карл прагнув проводити абсолютистської політику, різко збільшував податки, урізав традиційні вольності і привілеї, що викликало ряд повстань (повстання Комунерос в 1520-1522, Гентське повстання 1539-1540), які були жорстоко придушені.
Зовнішня політика і війниЗОВНІШНЯ      Всі напрямки зовнішньої політики Карла V пов'язувала "імперська ідея" - об'єднання християнської Європи під егідою імператора проти спільного ворога - Османської імперії. Однак здійсненню цього грандіозного ідеалу перешкоджали і Реформація, і протидія Франції - сильної національної монархії, також прагнула до домінування в Європі.
      Багато зусиль було потрібно для оборони Австрії і Угорщини від турків. Прагнучи послабити їх і в той же час убезпечити берега Іспанії від піратів, Карл V в 1535 очолив похід на залежний від Османської імперії Туніс, проте його успіх не дуже похитнув позиції турків. Спроба імператора захопити в 1541 Алжир успіху не мала.
      Головним напрямком зовнішньої політики Карла V була боротьба з французьким королем Франциском I. Обидва государя претендували на Італію, залишалися невирішеними питання про бургундському спадщині і територіальні суперечки в Піренеях. В ході Італійських воєн Карл V і Франциск I кілька разів вели військові дії один проти одного. Постійно вимушений розпорошувати свої сили, Карл V часто не мав можливості розвивати досягнуті успіхи, і війна завершилася на користь Габсбургів вже за його сина Пилипа II.
      Ставши імператором в самому початку Реформації, Карл V після недовгих вагань очолив її супротивників. Він особисто головував на Вормсском рейхстазі 1521, засудив вчення Лютера (див. Вормсский едикт). Коли довге протистояння католиків і лютеран в Німеччині вилилося у військове зіткнення, Карл V здобув важливу перемогу над протестантами при Мюльберге в 1547, але не зумів скористатися її плодами, а потім шанси сторін зрівнялися. Аугсбурзький мир 1555 означав для Карла V крах всієї його німецької політики. Невдачі в боротьбі з Францією і німецькими протестантами імператор намагався компенсувати включенням в орбіту свого впливу Англії, однак здійснений з цією метою шлюб його сина Пилипа і королеви Марії Тюдор не приніс Карлу V очікуваних вигод.
4,6(96 оценок)
Ответ:
paveldol2007
paveldol2007
01.07.2022

Карл Великий (768-814 г.). 50 военных походов за 46 лет правления.

- Война с лангобардами (770-е) – присоединение к Франкскому королевству.

- Война с арабами на Пиренеях – г.Сарагосу взять не удалось, баски напали и побили арьергард (французский эпос «Песнь о Роланде» XI в. и испанский «Песнь о Сиде»).

- 778 – завоевание Испании до р.Эбро, создает «Испанскую марку» – форпост для защиты Франкской империи от арабов.

- 772-804 – войны с Саксонией и присоединение – выход на Балтийское море.

- 777 – вожди присягают на верность Карлу и принимают христианство. Потом – восстания саксов, но подкуп знати Карлу подавить их.

- Воюет и побеждает полабских славян (жили на р. Лабе – территория современной Польши). Облагает их данью.

- Карл I поставил в зависимость от франков сильное Аварское царство на среднем Дунае.

- При Карле I окончательно было завоевано Баварское королевство на Верхнем Дунае, которое ранее платило франкам дань, и то нерегулярно.

- Карл Великий присоединил к империи Каринтию и Хорватские земли на северо-востоке Балканского полуострова.

- В результате завоеваний Карла Великого и его паладинов границы Франкского государства стали необозримы. На западе владения Карла I начинались от Пиренеев, Атлантического океана, а на востоке заканчивались Дунаем и Адриатическим морем. Северная граница проходила по побережьям Немецкого, Северного и Балтийского морей, на юге империя простиралась до Южной Италии.

4,7(84 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ