М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Lissabone
Lissabone
30.05.2022 11:54 •  История

Праздник ивана купалы , является ли он национальным?

👇
Ответ:
nastyasergeeva9
nastyasergeeva9
30.05.2022
Он православный русский
4,5(91 оценок)
Ответ:
klymova2006oz080r
klymova2006oz080r
30.05.2022
Нет запомни он не является национальным
4,4(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Любчик908
Любчик908
30.05.2022
Біля підніжжя скель чути дзвоники від отари вівців та запах ватри. Біля шатра жінка заварює трав’яний чай і варить кашу на вогні.

Чоловік витесує корито для води коням.

Чути сміх дітей біля дерев’яної фортеці:

"Віддайте мені королеву", – кричить хлопчик років семи, тримаючи дерев’яний меч.

"Ні, ти маєш її завоювати", – відповідають зсередини.
Усе це – передфестивальний середньовічний табір у заповіднику Тустань.

Вже завтра тут розпочнеться Фестиваль української середньовічної культури "Ту Стань!", що реалізовується в рамках проекту "Знакові події для української культури" Українського культурного фонду.

Ярема Іванців із дружиною Марією та трьома маленькими доньками живуть тут вже тиждень.

Вони – реконструктори Львівського медієвістичного клубу "Чорна Галич".

Подружжя не просто реконструює добу Середньовіччя, а і досліджує її, намагаючись дещо перенести у ХХІ століття.

Так, наприклад, надають перевагу натуральному одягу, який донедавна шили самі. Тепер це для них робить людина, яка на ньому знається.

А ще – їдять тільки із глиняного та дерев’яного посуду і дітей привчають жити ближче до природи.

Ярема каже, старшій доньці було 3 тижні, коли та вже побувала у такому таборі.

Жити у середньовічних умовах, кажуть, це – шлях до пізнання життя. У місті, мовляв, є багато чинників, які відволікають.

Усвідомлення того, як люди жили колись, допомагає зрозуміти, що можна зробити краще в майбутньому.
4,5(92 оценок)
Ответ:
Alex96xelA
Alex96xelA
30.05.2022

Объяснение:

Річ Посполита була найбільшою державою тогочасної Західної Європи з населенням 7,5 млн. і загальною площею 815 тис. кв. км. Поляки заселяли лише 180 тис. кв. км цієї території і становили майже половину її населення. Кількість українців, які жили на цій території, не перевищувала 2 млн.

Найвищим станом вважалася шляхта. В Україні до неї належало майже 30 найбагатших князівських родів, які походили від суверенних колись князів із династії Рюриковичів і Гедиміновичів: Острозькі, Сангушки, Чарторийські, Вишневецькі, Заславські та ін. До шляхти належали також багаті нащадки бояр київського періоду, які мали маєтки з 10-15 сіл. Шляхтичів, які належали до найвищої верстви, називали магнатами.

Дрібна шляхта складалася з підданих, які дістали свій статус на службі в кавалерії, охороняючи замки чи кордони. їхніх земель вистачало тільки на те, щоб утримувати сім'ю. Загалом українська шляхта становила 5% усього населення.

Наприкінці XV - на початку XVI ст. шляхта підпорядкувала собі місцеві зібрання - сеймики, а пізніше й загальний сейм Речі Посполитої, якому належала найвища економічна влада у країні. У 1505 р. польський сейм прийняв закон, згідно з яким королю заборонялося без згоди шляхти видавати закони. Після смерті останнього представника династії Ягеллонів (1573) шляхта дістала право обирати короля і визначати його прерогативи.

У тогочасних українських містах проживало до 15% усього населення. Багато міст мали Магдебурзьке право (у німецькому місті Магдебурзі вперше було організовано самоуправління).

В Україні інтенсивно розвивалося велике феодальне землеволодіння: магнатське, шляхетське, церковне. У зв'язку з тим, що на початку XVI ст. у багатьох країнах Європи підвищився попит на продовольство, феодали в Україні почали перетворювати свої володіння на комерційно спрямовані господарства, що називалися фільварками.

З 1557 р. фільварок стає основою магнатського господарства. Селянські землі включалися у феодальні володіння. Право на землеволодіння визнавалося тільки за шляхтою і церквою. Селяни повинні були працювати на панському полі. Така робота називалася панщиною. Якщо у XV ст. панщина становила лише 14 днів на рік, то на середину XVI ст. - два-три дні на тиждень. Окрім панщини селяни повинні були виконувати для пана й інші роботи.

Таким чином, тоді як у Західній Європі кріпосне право відмирало, у Східній Європі, зокрема в Україні, воно посилювалося. Проте рівень кріпацтва в різних регіонах України був різний. Наприклад, у рідконаселених районах, зокрема в Карпатах та Наддніпрянщині, кріпацтва майже не знали. А от у Галичині, на Волині воно набувало жорстокого характеру.

У зв'язку з посиленням експлуатації селян обсяги виробництва зерна значно збільшились. Зерно почали експортувати до Голландії, Франції та Англії переважно Балтійським морем. Водночас у південних районах Речі Посполитої, наприклад у Поділлі, яке розміщувалося далеко від торговельних шляхів, випасали великі стада худоби, а згодом переганяли їх на продаж до Південної Німеччини або Італії.

В економіці України важливу роль відігравав видобуток солі, що здійснювався в Галичині, з чорноморських лиманів та озер. Високого рівня досягла обробка дерева. У лісах працювали цілі села теслярів і столярів, бондарів, стельмахів. Чинбарі шили пояси, сідла, взуття, рукавиці та інші вироби. Здебільшого на привізному металі працювали ковалі, слюсарі, мечники, зброярі. З XV ст. почали виробляти горілку. Промисловість у місті було організовано за цеховим принципом з метою захисту інтересів кожного цеху, а також для контролю за якістю і кількістю вироблених товарів.

Таким чином, наприкінці XIV - у першій половині XVI ст. на українських землях, які перебували під владою Польщі та Литви, відбувалися значні соціально-економічні зміни. Створювалася нова соціально-класова структура суспільства, зі зміцненням шляхти посилювався кріпосницький тиск і запроваджувалося кріпосне право.

4,8(85 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ