1. Електрична лампа
На винахід електричної лампи Томаса Едісона підштовхнула газова компанія, що погрожувала відключити газ в його майстерні за несплату. Американець розробив план по зниженню вартості виробництва лампи. У 1880 році він запатентував свій винахід - першу електричну лампочку з тривалим терміном служби. Едісон розробив і налагодив промислове виробництво ламп та складових: кабелів, електролічильників, генераторів.
Винайдена Едісоном електрична лампочка, горить з 1901 року до цього часу біля будівлі пожежної охорони міста Ліверморс.
2. Телефон
Офіційним винахідником телефону, здатного передавати звуки людської мови, вважається американець шотландського походження Олександр Грем Белл. Створення першого телефону в світі зафіксовано в 1876 році, саме тоді подали заявку на патент на винахід, який зробив революцію в науковому світі. Принцип роботи телефону був описаний за 20 років до цієї події в дисертації Шарля Бурселем, втілити та запатентувати зі звукопередачі за до електрики зумів тільки Белл.
3. Комп'ютер
У 19 столітті англієць Чарльз Беббідж близько підійшов до розробки основних функцій комп'ютера, що тепер його вважають батьком комп'ютера. Перша спроектована Беббідж машина, диференційний двигун, працювала на паровому двигуні. Вона вираховувала таблиці логарифмів і заносила результати на металеву пластинку. Працююча модель, яку він створив в 1822 році, була шестицифровим калькулятором, здатним виробляти обчислення і друкувати цифрові таблиці.
4. Акумулятор
Першим зробив крок до створення акумуляторів Алессендро Вольта, але він не здогадався, як зробити отриманий ним гальванічний елемент, що перезаряджається. Інший вчений німець Вільгельм Зінстеден гав ефект отримання постійного струму при зануренні свинцевих пластин в сірчану кислоту, але не зробив з цього висновків, які можна застосувати на практиці.
Проте французький вчений Гастон Плант створив в 1859 році свинцево-кислотну батарею, яку можна було на відміну від гальванічного елементу перезаряджати.
5. Окуляри
Як своєрідний оптичний прилад окуляри використовували у 13 столітті. Перша згадка про властивості сферичного скла належала арабському вченому Ібн аль-Хайсама. Уже в X столітті він дуже наближено викладає особливість заломлення променів світла через такі скла і вважає, що при погляді через сегмент скляної кулі виходить збільшення предметів.
До середини 13 століття окуляри виглядали як відполіровані прозорі шматочки скла і кристалів. Виготовляли їх, переважно, для одного ока, трохи пізніше їх почали прикрашати металевою оправою.
сражение между русским войском во главе с московским князем Дмитреем Донским и армией темника Золотой Орды Мамая , состоявшееся 8 сентября 1380 году День победы русских полков во главе с великим князем Дмитрием Донским над монголо-татарскими войсками в Куликовской битве.
Историческая оценка значения Куликовской битвы неоднозначна. В целом, можно выделить следующие основные точки зрения:
•С традиционной точки зрения Куликовская битва является первым шагом к освобождению русских земель от ордынской зависимости.
•Сторонники православного подхода, вслед за основными источниками по истории Куликовской битвы, видят в битве противостояние христианской Руси степным иноверцам.
•Российский историк Соловьёв С. М. считал, что Куликовская битва, остановившая очередное нашествие из Азии, имела то же значение для Восточной Европы, которое имели битва на Каталаунских полях 451 года и битва при Пуатье 732 года для Западной Европы.
•Сторонники критического подхода считают, что реальное значение Куликовской битвы преувеличено поздними московскими книжниками и рассматривают битву как внутригосударственный конфликт в Орде (стычка вассала с незаконным узурпатором) , не связанный напрямую с борьбой за независимость.
•Евразийский подход последователей Л. Н. Гумилёва видит в Мамае (в войске которого сражались крымские генуэзцы) представителя торговых и политических интересов враждебной Европы; московские же войска объективно выступили на защиту законного властителя Золотой Орды Тохтамыша.
В результате разгрома основных сил Орды её военному и политическому господству был нанесён серьёзный удар (дальнейшее ослабление и распад Орды на менее крупные образования обычно связывают с поражением хана Тохтамыша от среднеазиатского правителя Тимура в 1395 году ). В полосу затяжного кризиса вступил другой внешнеполитический противник Московского великого княжества — Великое княжество Литовское . «Победа на Куликовом поле закрепила за Москвой значение организатора и идеологического центра воссоединения восточнославянских земель, показав, что путь к их государственно-политическому единству был единственным путём и к их освобождению от чужеземного господства».Для самой Орды поражение Мамаевого войска её консолидации «под властью единого правителя хана Тохтамыша». Мамай спешно собрал в Крыму остаток сил, собираясь снова изгоном идти на Русь, но был разбит Тохтамышем . После Куликовской битвы Орда много раз совершала набеги , но не решалась на битву с русскими в открытом поле. В частности, Москва была сожжена врагами спустя два года после битвы и была вынуждена возобновить выплату дани.