М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Нукку95
Нукку95
01.05.2022 17:37 •  История

Реформаторами - деятелями революции были: а) элиот, пим, вентворт.б) лильберн, карл 2, пим.в) фэрфакс, монк, карл 2.г) лильберн, кромвель, гаррисон.д) карл 1, бэкингем, яков 2, принц руперт.

👇
Ответ:
realranktest
realranktest
01.05.2022
Вот, всё сразу, лови)))
Реформаторами - деятелями революции были: а) элиот, пим, вентворт.б) лильберн, карл 2, пим.в) фэрфак
4,4(44 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Diannata
Diannata
01.05.2022

Зв'язки українців з литовцями і поляками, а через них із Західною Європою істотно вплинули на соціальний та економічний розвиток України.

Річ Посполита була найбільшою державою тогочасної Західної Європи з населенням 7,5 млн. і загальною площею 815 тис. кв. км. Поляки заселяли лише 180 тис. кв. км цієї території і становили майже половину її населення. Кількість українців, які жили на цій території, не перевищувала 2 млн.

Водночас із заходу через Польщу і Литву на Україну почала поширюватися система станової організації суспільства. На відміну від класів, які уособлювали економічний статус певних соціальних груп, стани виникали на основі визначених законом прав, привілеїв та обов'язків. Спочатку правові відмінності між станами не були чітко визначені, і люди могли переходити з одного стану до іншого. Та згодом цей поділ стає спадковим.

Найвищим станом вважалася шляхта. В Україні до неї належало майже 30 найбагатших князівських родів, які походили від суверенних колись князів із династії Рюриковичів і Гедиміновичів: Острозькі, Сангушки, Чарторийські, Вишневецькі, Заславські та ін. До шляхти належали також багаті нащадки бояр київського періоду, які мали маєтки з 10-15 сіл. Шляхтичів, які належали до найвищої верстви, називали магнатами.

Дрібна шляхта складалася з підданих, які дістали свій статус на службі в кавалерії, охороняючи замки чи кордони. їхніх земель вистачало тільки на те, щоб утримувати сім'ю. Загалом українська шляхта становила 5% усього населення.

Польські королі дбали про зміцнення могутності польської шляхти і постійно (у 1387, 1413, 1430, 1434 та інших роках) надавали їй нові привілеї.

Наприкінці XV - на початку XVI ст. шляхта підпорядкувала собі місцеві зібрання - сеймики, а пізніше й загальний сейм Речі Посполитої, якому належала найвища економічна влада у країні. У 1505 р. польський сейм прийняв закон, згідно з яким королю заборонялося без згоди шляхти видавати закони. Після смерті останнього представника династії Ягеллонів (1573) шляхта дістала право обирати короля і визначати його прерогативи.

Польська шляхта наступала також на права міст. Спочатку в 1505 р. міста було позбавлено права голосу в сеймі. Щоб забезпечити собі більший прибуток, шляхта в 1565 р. заборонила місцевим купцям купувати товари за кордоном. Іноземні купці почали торгувати безпосередньо зі шляхтою. Водночас сейм звільнив шляхту від мита. Натомість українська шляхта, щоб мати такі права, повинна була переймати польські звичаї і навіть змінювати власну православну віру, оскільки польські закони передбачали, що особа, яка приймає католицизм, автоматично набуває рівних з польською шляхтою прав. На цей шлях стало багато українських панів.

4,7(69 оценок)
Ответ:
mgurbo
mgurbo
01.05.2022
АМЬЕНСКИЙ МИРНЫЙ ДОГОВОР 1802 
мирный договор между Францией и ее союзниками - Испанией и Батавской республикой, с одной стороны, и Англией - с другой. Подписан Жозефом Бонапартом (Франция), Х. Н.Асара (Испания), Р. Ж. Шиммельпенинком (Батавская республика) и Ч. М. Корнуоллисом (Англия) 27 марта в г. Амьене (Франция); завершил распад 2-й антифранц. коалиции. По. А.м. д. Англия обязалась вернуть Франции и ее союзникам - Испании и Батавской республике, захваченные у них колонии (кроме о Цейлон и о Тринидад..) И очистить от своих войск о.Мальту, к-рый должен был быть возвращен ордену св. Иоанна Иерусалимского;независимость и нейтралитет Мальты гарантировались Францией, Англией, Россией, Австрией, Испанией и Пруссией. Франция обязалась вывести свои войска из Рима, Неаполя и с о. Эльбы. Обе стороны гарантировали целостность владений Турции в довоен.границах, в связи с чем предусматривалась эвакуация франц. войск из Египта. Договор был ратифицирован в апр. 1802; 13 мая 1802 к нему присоединилась Турция. А. м. д. был краткой передышкой в англо-франц. борьбе за мировое преобладание. Отказ Англии очистить о. Мальту послужил поводом к разрыву А. м. д. и к новому резкому обострению англо-франц. отношений. 22 мая 1803 Англия объявила войну Франции
4,8(49 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ