Ви вже знаєте, що історія — це наука про минулі події в житті людини та людства, їхні причини та наслідки. У 5 класі ви розпочали шлях пізнання історії нашої країни — України. Історія України є частиною загальної історії людства — всесвітньої історії. І саме зараз ми починаємо гортати її перші сторінки.
Перед вами — підручник з інтегрованого курсу всесвітньої історії та історії України. Тут інтегрується (тобто сполучається, поєднується) стародавня історія зарубіжних країн і предків українців — слов’ян та інших народів, які жили до них на території сучасної України.
Розпочинається ця історія з появи людини, перших колективів людей, а потім, через сотні тисяч років — виникнення перших держав.
Основний текст підручника складається з розділів, параграфів та окремих пунктів. Зазвичай на кожному уроці ви вивчатимете один його параграф. Він містить навчальний текст, ілюстрації, пояснення основних понять.
Зорієнтуватись у підручнику до основні рубрики:
Пізнавально й цікаво
Варто запам'ятати!
Діємо: практичні завдання
Поміркуймо!
Усі найважливіші думки виділено жирним шрифтом, кольором, курсивом.
Перевірити, як добре ви зрозуміли навчальний матеріал, до запитання й завдання наприкінці параграфів. Вони складаються з таких частин: «Знаю нове», «Обговорюємо в групі», «Мислю творчо».
Культура минулого нерозривно пов’язана із сьогоденням. Люди й тепер використовують поняття грецького походження, «крилаті вислови» з Біблії та байок Езопа, прислів’я давніх римлян. Ми носимо не тільки слов’янські, а ще й грецькі, латинські, давньоєврейські імена. Пояснення «крилатих висловів» ви знайдете в тексті підручника і зможете збагатити свою мову перлинами думки давніх народів.
Ми прагнули зробити вивчення історії цікавим і захопливим. Тому в підручнику ви знайдете головоломки, зможете здійснити відеомандрівки до скарбів давніх цивілізацій, виконати тренувальні вправи за до онлайн-сервісів. Із цього підручника ви дізнаєтесь багато нового, і ваша подорожу світ історії стане цікавою й захопливою. А до вам у цьому QR-коди, які можна зчитати за до смартфона.
Александр III родился 26.02.1845 г., император с 02.03.1881г., коронован 15.05.1883г., умер 20.10.1894г. и похоронен в Петропавловской крепости. Отец – Александр II (17.04.1818 – 01.03.18881), мать Мария Александровна (Максимилиана Вильгельмина Августа Софья Мария Гессен – Дармштадская).
Александр Александрович ни в детстве, ни в ранней юности не рассчитывал на российскую корону. Законный наследник престола – его старший брат Николай Александрович – скончался на 22-м году от туберкулёза. Александр Александрович был объявлен цесаревичем в 20-м возрасте, т.е. будучи уже вполне сформировавшимся человеком. В 1865 г. будущий император Александр III передвинулся на первое место в престолонаследии. До этого он жил в тени, лишённый внимания двора, и, что особенно злило его даже в зрелом возрасте, внимания своих родителей. Его воспитанием пренебрегли и оно ограничивалось обычным для младших сыновей великих князей семьи Романовых военным образованием, фактически означавшим образование на военном плацу. Это соответствовало его интеллектуальным