ВСЕ КНЯЖЕСТВА ПЛАТИВШИЕ ДАНЬ:
Киевское княжество
Переяславское княжество
Галицко-Волынское княжество
Галицкое княжество
Волынское княжество
Турово-Пинское княжество
Полоцкое княжество
Новгородская земля/Новгородская республика
Смоленское княжество
Черниговское княжество
Новгород-Северское княжество
Муромо-Рязанское княжество
Тмутараканское княжество
Владимиро-Суздальское княжество
Нижегородско-Суздальское великое княжество
Переяславль-Залесское княжество
Ростовское княжество
Ярославское княжество
Углицкое княжество
Белозерское княжество
Стародубское княжество
Галицкое княжество
Юрьевское княжество
Костромское княжество
Дмитровское княжество
Тверское княжество
Московское княжество
К примеру:
Нижегородско-Суздальское княжество в тот же период платило 1500 рублей. Дань с территорий собственно Московского княжества была размером 1280 рублей. Для сравнения, только один город Хаджитархан (Астрахань), через который в те века шла большая транзитная торговля, давал в казну Золотой Орды 60 тысяч алтын (1800 рублей) налогов ежегодно.
під проводом Александра Македонського переправилися через протоку Геллеспонт, що відокремлювала Європу від Азії, аби завоювати Персію. Перейшовши ріку Гранік, військо Македонського відразу вступило в бій із переважаючими силами персів і здобуло першу блискучу перемогу. Усі грецькі міста Малої Азії захоплено вітали Александра як свого визволителя.
Перський цар Дарій III на чолі величезного війська вирушив назустріч Александрове Перси і македонці зустрілися біля міста Ісса, що неподалік Середземного моря. Александр особисто очолив атаку своїх військ, прорвався до колісниці перського царя і захопив у полон його дружину, матір і двох дочок. Дарій злякався і втік з поля бою. Опір персів було зломлено усього за дві години. Перський цар попросив миру, але Александр відкинув його пропозицію. Однак і переслідувати Дарія не став — його подальшою метою була Фінікія.
Багате фінікійське місто Тир вирішило чинити опір. Розташоване на скелястому острові, воно вважалося неприступним. Понад півроку тривала його облога. Збудувавши насип до острова, македонці доступилися до мурів міста. Коли під ударами таранів повалилися стіни, вони увірвалися в місто, розграбували і підпалили Тир, вбили його захисників, а тисячі мешканців продали в рабство. Далі Александр спрямував війська в Єгипет.
У Єгипті його зустріли як визволителя від персів. Жерці урочисто оголосили його богом і сином бога сонця Амона. У дельті Нілу, де острів Фарос захищав від вітру морську гавань, цар заснував місто, назвавши його на свою честь Александрією.
После распада Российской империи появились независимая страна, как: Казахстан.
Что интересно, то что произошёл в Евразии распад двух империй: Российской и Османской.
Подробно ты можешь прочитать на исторических сайтах.