Слов’яни — індоєвропейські племена, які замешкують Європу близько 2 тисяч років.
Покритка — так давні українці називали дівчину, що народжувала без шлюбу. На знак суспільної зневаги їй примусово обстригали коси й покривали хусткою.
Рахманський Великдень — слов’янський звичай пускати за течією крашанки, щоб ті доплили до предків у вирію.
”Північних” і “центральних” слов’ян не існує, а сучасну центральну Європу заселяють нащадки східної гілки.
Єдина релігійна книга слов`ян-язичників — Велесова книга, досі не знайдена. Деякі вчені взагалі не визнають факт її існування.
Дитячий вік у слов’ян поділявся на такі періоди: баяння (колисання) – до 2 років, пестування (виховання) – до 5, вік першої праці — до 7, й отроцтво — до 12.
Объяснение:
ответ:Найдавнішу докладну відомість про хрещення українського народу, яку знаходимо в нашій літературі, подає нам так званий Початковий літопис - пам'ятка початку XII ст., що була писана десь більш як по ста роках по охрещенні нашого народу. Цей літопис (звичайно зветься Літопис Нестора, але Нестор, певне, не писав його) докладно розповідає про охрещення князя Володимира та українського народу; літописне оповідання, стало в нас класичним - воно довго панувало в нашій науці та літературі, а в школі та серед широкого загалу панує ще й тепер.
І тільки 1871 р. відомий професор Московської духовної академії Євген Євстигнійович Голубинський в "Журнале Министерства народного просвещения" за 1871 р., а потім 1880 р. в праці "История Русской Церкви", т. І (друге видання вийшло в 1901 р. в московських "Чтениях") піддав літописне оповідання про хрещення українського народу суворій, але чисто науковій критиці; Голубинський непохитно довів, що літописне оповідання - це пізніша вставка до нашого Початкового літопису (таких пізніших вставок у літопису багато).
Голубинський влучно й науково розбив майже все оповідання літописця як таке, що не відповідає правді, і замість нього подав своє, що спирається головним чином на писання двох письменників XI віку, що писали за часу сина Володимирового - князя Ярослава Мудрого, мниха Якова ("Похвала" князю Володимиру та "Сказание" про смерть мучеників Бориса й Гліба) та Нестора ("Чтение" про страстотерпців Бориса та Гліба); Яків та Нестор жили ближче до Володимира Великого і тому могли знати події охрещення ліпше за літописця, що писав пізніше.
Знамените "хрещення Русі", яке започаткувало православну цивілізацію на теренах України, було викликано цілим комплексом факторів:
Політичні передумови: Прагнення Володимира зміцнити державу і її територіальну єдність. Спроба досягти цієї мети за до створення єдиного пантеону язичницьких богів на чолі з Перуном не призвела до подолання племінного сепаратизму та посилення княжої влади. Надії Володимира в даному випадку покладались, очевидно, на те, що бог блискавок вважався головним в дружинному середовищі. Але тільки єдинобожжя могло згуртувати державу і освятити авторитет одноосібної княжої влади.
Объяснение:
Персия известна как страна, которая занимает 17 место по площади. Большая часть территории Персии - горы, которые расположены на Иранском плато. Персия имеет выход в Каспийское море и Персидский залив Индийского океана.
Климат на территории Персии разный. На востоке это преимущественно пустыня. На севере - равнина, а также на юге у Персидского залива. У Каспийского моря климат субтропический.
Климат, по большей части, сухой, а температура воздуха высокая почти весь год, кроме того, что на севере зимой бывает 0 градусов, лето же обычно представлено очень жаркой погодой до 40 градусов.