На сьогоднішній день число жителів Землі перевищує 7 млрд осіб, причому найбільш бурхливе зростання чисельності став відбуватися лише в позаминулому столітті. Тепер важко уявити, що на зорі цивілізації планету населяли нечисленні племена первісних мисливців, які поступово розселилися по всій території, придатної для проживання.
Більшість археологів та істориків сьогодні сходяться на думці, що батьківщиною предків сучасної людини була екваторіальна Африка. На цьому континенті більше двох мільйонів років тому з тваринного світу виділився людський рід, про що свідчать численні палеонтологічні знахідки. Африка - єдиний континент, де вчені виявили практично всі перехідні форми від примітивного людської істоти до його сучасного вигляду. Звідси почався шлях людини на інші материки.
Франция после революции 1789-1794 гг. пережила в XIX в. еще три (в 1830, 1848 и 1871 гг.)
В начале XIX в. важную роль в расширении сферы модернизации сыграли наполеоновские войны. Конечно, страны "периферии", ставшие частью огромной империи Наполеона, испытывали на себе все тяготы (материальные и моральные) побежденных. Но вместе с тем на них распространялся и весь комплекс буржуазных реформ, проведенных Наполеоном во Франции: отмена феодальных привилегий, секуляризация церковных земель, установление демократических свобод и гражданского равенства. Положительные результаты этих преобразований были столь значительны, что их не смог перечеркнуть даже развал империи Наполеона и восстановление независимости покоренных стран.
К концу XIX в.