1. ну суперечливе питання, що цим займалися лише Єгипет, Індія, Китай, але якщо відкинути питання де ще було, то можна сказати де його не було. Не було землеробства там де є несприятливі для цього умови. Зрошування землі було тоді доволі примітивне і часто залежало від розливу річок, саме біля них і найбільше розвивалося сільське господарство. Також варто брати до уваги клімат і наявність рослин і тварин для одомашнення.
Існує міф, що люди почали займатися сільским господарством, щоб краще жити. Можливо люди саме так і думали, коли починали, щось садити, але насправді життя мисливця-збирача було набагато краще, вони були набагато більш щасливі, вони краще харчувалися і менше працювали.
2. ну якщо відкинути, що ордени з'явилися під час Христових походів, тобто після розпаду Риму (хоча з вами б поспорив Візантієць який вважав себе в 14 столітті саме істини римлянам), то військові відзнаки зазвичай видаються від імені монарха, голови держави. Греція ж була поборником демократії і т.д., не було в них короля, імператора чи когось такого, тому й не було військових відзнак
Дишан-Кала — название исторического «внешнего» города Хивы. В Хиве существовало традиционное разделение города на две обособленные друг от друга части: внутренний город (шахристан) — Ичан-Кала (буквально: внутренний оборонительный круг) и внешний город (рабад) — Дишан-Кала (внешний оборонительный круг). В отличие от Ичан-Калы, сохранившей свой внешний облик практически полностью, от внешних оборонительных стен остались только некоторые ворота, в частности ворота Кош-Дарваза, в 500 метрах от Северных ворот Ичан-Кала (Багча-Дарваза), а также ворота Хазарасп-Дарваза и Гандимьян-дарваза. Аллакули-хан возвел внешний оборонительный вал в 1842 году для защиты от набегов йомудов (одно из туркменских племен). Согласно поэту и переводчику Агахи, Аллакули-хан построил стены Дишан-Кала за 3 года, заставив всех своих подчиненных работать по 12 дней в году бесплатно. Более 200 тысяч человек приняли участие в строительстве стены. Габариты внешнего вала были следующими: длина — 5650 м, высота — 6-8 метров, толщина у основания — 4-6 м. Интересно откуда было взято так много глины для постройки стен. Исследования показали, что глина была добыта в двух километрах севернее от города, на территории, называемой Говук-куль; сейчас там есть большое озеро. И сегодня, как и прежде местная глина отличного качества используется современными гончарами.
Объяснение: