Назва «Іспанія» — фінікійського походження. Римляни, які завоювали Іспанію у 2–1 столітті. до нашої ери, використали її у множині (Hispaniae) для позначення всього Піренейського півострова. У римські часи Іспанія складалася спочатку з двох, а потім з п'яти провінцій. Після розпаду Римської імперії вони були об'єднані під владою вестготів, а після нашестя маврів у 711 році нашої ери. на Піренейському п-ові існували християнські і мусульманські держави. Іспанія як політично цілісне утворення виникла після об'єднання Кастилії і Арагону в 1474 році.
З часів італійських гуманістів епохи Відродження встановилася традиція вважати нашестя варварів і падіння Риму в 410 році нашої ери відправною точкою переходу від античної епохи до Середньовіччя, а саме Середньовіччя розглядалося як поступове наближення до епохи Відродження (XV–XVI ст.), коли знову пробудився інтерес до культури античного світу. Але Середньовіччя в цьому регіоні починається з моменту мусульманського нашестя 711 року і закінчується захопленням християнами останнього оплоту ісламу — Гранадського емірату, вигнанням євреїв з Іспанії та відкриттям Нового Світу Колумбом у 1492 році.
Я согласен с точкой зрения тех историков, которые считают главными причинами отмены крепостного права именно внешнеполитические причины. И вот почему. Из-за медленного развития экономики и накопления капитала Россия не могла развиваться так же быстро, как и основные страны Европы, становилась второстепенным государством. Из-за кризиса крепостного права, военно-технической отсталости Россия потерпела сокрушительное поражение в Крымской войне. Крепостное право сильно тормозило развитие науки, техники культуры России, оно выглядело безнравственным в глазах просвещенного Запада, где рабство давно было отменено.