М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
alishertursunov
alishertursunov
14.03.2022 11:49 •  История

Якия тэрытырыяльныя битвы войнау другой паловы 16 ст-першай паловы 17 ст

👇
Открыть все ответы
Ответ:
gladchenko77
gladchenko77
14.03.2022
Принципы Версальско-Вашингтонской системы ?  

Подписаны 3 договора: «договор 4х» *неприкосновенность владений стран Франция, Англия, Япония, США в Тихом океане), «договор 5ти» (ограниченное число морских вооружений), «договор 9ти» (введен принцип открытых дверей; новая модель отношений между странами.  

Главные принципы:

• Безопасность европейских стран (юридическое подтверждение создания Лиги Наций)

• Строгое соблюдение норм международного права

• Германия лишалась колоний; полное подавление империализма

• Принцип демилитаризма: военные силы только для защиты, а не для нападения

• Принцип коллегиальности сменил принцип единоличности; то есть все международные вопросы решались совместно европейскими государствами

Реализация их на практике в 1930-е гг. ?  

Реализация этих принципов на практике в 30е годы привела к дискриминации положения побежденных государств, а также СССР. Помимо того, что Германия больше не имела права на колонии, ее вооруженные силы были сильно сокращены, и экономический рост ограничивался репарациями. Тоже самое касалось Турции, Болгарии. Австро-Венгрия больше не существовала. Так, эти побежденные страны перестали быть системаобразующими элементами международных отношений.  

Эти принципы закреплению лидерства США, Великобритании и Франции. Новая версальско-вашингтонская система позволила им коллегально изменять международную систему. США отошла от политики изоляционизма. Кроме того, эти принципы появлению новых суверенных государств, мир перестал быть европоцентристским и стал глобальным.  

Отказ от принципов Версальско-Вашингтонской системы в 1930-е гг. ?  

Отказ от принципов Версальско-Вашингтонской системы был обусловлен тем, что борьба ведущих стран за власть обострилась. Лига Наций не справилась с основной своей задачей и была ликвидирована в 1938 году. В итоге, в 1939 году образовались два военных блока.  

Система рухнула, потому что защищала интересы отдельных несколько стран. Стабильность в Европе так и не была обеспечена, потому что следом начинается Вторая мировая война. Плюс, система имела неразвитую схему экономического взаимодействия на международном уровне. Не было единого рынка, потому возник экономический и, как следствие, политический раскол.

4,4(31 оценок)
Ответ:
mashamariya11111
mashamariya11111
14.03.2022
Основними причинами Хотинської війни стали агресивна зовнішня політика Османської імперії щодо слов'янського світу, безперервні руйнівні походи запорожців на кримські й османські землі, посилення впливу Речі Посполитої на Молдовське князівство, яке вважалось васалом Отоманської Порти. Безпосереднім приводом до війни став напад у 1619 р. з території Речі Посполитої напівбандитських загонів так званих лісовчиків на Семигородчину, князь якої Габор Бетлен був османським васалом. Скориставшись цим, султан Осман II планував спочатку покарати про-польськи налаштованого молдавського князя Граціана і знову підпорядкувати Молдавію своєму впливу.Хотинська війна 1620–1621 років — війна султанської Османської імперії проти Речі Посполитої, яка завершилася 4-тижневою битвою об'єднаних сил українського козацького і польського шляхетського військ проти османсько-татарських загарбників під Хотином (звідси її назва) і поразкою османів.

Військо Речі Посполитої під командуванням коронного гетьмана Карла Ходкевича підійшло до лівого берега Дністра і зупинилось. Ходкевич запропонував козакам негайно приєднатись до нього і діяти спільно. Однак Бородавка побоювався можливого сепаратного миру поляків з османами і відповів, що дасть згоду, коли військо Речі Посполитої вступить на територію Молдавії. Це означало початок Річчю Посполитою воєнних дій безпосередньо проти Османської імперії. Після цього урядові Речі Посполитої вже не було куди відступати. До 20 серпня (н.с.) Ходкевич переправився на правий берег Дністра і заклав табір під Хотином.

На другий день до табору Речі Посполитої прибув з Варшави Сагайдачний. Його радо зустріли і командування, i прості вояки, як видатного воєначальника, прихильного до Речі Посполитої на відміну від непевного Бородавки. На чолі невеликого козацько-польського загону Сагайдачний негайно вирушив на пошуки козацького війська, щоб прискорити його рух. Вночі він наскочив на османський табір, під час сутички був поранений у руку татарською стрілою і ледве врятувався. Проблукавши цілу ніч по лісу, він на ранок вийшов до Дністра, переправився на лівий берег і добрався до козацького війська, що стояло під Могилевом.

На козацькій раді Сагайдачний розповів про обіцянки короля Речі Посполитої задовольнити козацькі прохання і тим самим привернув на свій бік частину присутніх. Тут же рада звинуватила Бородавку в невмілому командуванні, невиправданих втратах людей, нездатності забезпечити військо всім необхідним і скинула з гетьманства. Бородавку присудили до смертної кари і пізніше стратили. Гетьманом знову було обрано Сагайдачного і він протягом тижня, відбиваючись від татар, вів козаків до табору Речі Посполитої. Першого вересня (н.с.) союзники об'єднались. Наступного дня під Хотин підійшов і османський султан зі своєю армією.

Перемога в Хотинській Війні мала велике міжнародне значення. Вона примусила Османську імперію відмовитися від планів завоювання Європи. Розгром під Хотином привів у султанській Османській імперії до народного повстання, заколоту яничарів, ослаблення політичної влади (1622 р. Османа ІІ було вбито яничарами) та до посилення визвольної боротьби слов'янських та арабських народів проти османських поневолювачів. Як зазначає Петро Сас:

…на полях Хотинської війни вирішувалась не лише доля Речі Посполитої, але й значною мірою і доля християнської цивілізації

4,4(88 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ