ответ: найважливіші причини
материк був до цього часу вже досить добре досліджений різними експедиціями і християнськими місіонерами. американський військовий кореспондент г. стенлі в середині 70 -х рр. xix ст. перетнув з експедицією африканський материк зі сходу на захід, залишаючи після себе зруйновані поселення. звертаючись до ійців, г. стенлі писав: «на південь від гирла річки конго сорок мільйонів оголених людей чекають, коли їх одягнуть ткацькі фабрики манчестера і забезпечать інструментом майстерні бірмінгема».
до кінця xix ст. був відкритий хінін – засіб від малярії. європейці отримали можливість проникати в глиб малярійних територій.
у європі до цього часу стала швидко розвиватися промисловість, економіка переживала підйом, європейські країни стали на ноги. це був період відносного політичного затишшя в європі – не було великих воєн. колоніальні держави проявили дивовижну «солідарність», і на берлінській конференції в середині 80 -х рр. ія, франція, португалія, бельгія і німеччина розділили між собою територію африки. межі в африці «кроїлися» без урахування ічних та етнічних особливостей території. в даний час 2/5 африканських державних кордонів проходять по паралелях і меридіанах, 1/3 – по іншим прямим лініям і дугам і лише тільки 1/4 – по природним рубіжам, приблизно збігається з етнічними кордонами
объяснение:
Во второй половине XIX в. в странах Западной Европы развивающееся гражданское общество освобождалось от пережитков феодализма в экономике, политике, социальной структуре. Всеобщее равенство перед законом разрушало остатки сословного строя, делало чисто номинальными дворянские титулы. Теряли былое значение привилегии дворянства, духовенства, церкви. Права и свободы индивидов, поначалу выраженные в частном праве, вскоре потребовали публично-правовых гарантий, ограничивающих абсолютизм государственной власти, ее вмешательство в частно-правовые отношения. Развитие представительного государства в этот период связано с расширением круга лиц, имеющих избирательные права, а также со становлением системы политических партий, участвующих в выборах и деятельности законодательных учреждений. Немалую роль в политической жизни играли широкие демократические движения (за всеобщее избирательное право, в том числе для женщин, за социальные реформы и др.) .
Существенные изменения происходили в экономике От первоначального капитализма, основанного на индивидуальном предпринимательстве частных собственников, их конкуренции и бесплановом производстве, финансовых авантюрах и спекуляциях, общество постепенно переходило к капитализму, организованному в тресты, картели, акционерные общества.