1.Реки Израильского царства:
Кзив, Нааман, Арбель, Айун, Далия, Эль-Аль, Иордан, Александер, Полег, Яркон, Сорек, Лахиш, Шихма, Бсор, Ницана, Некарот, Паран, Хийон, Тимна, Шихорет, Арава, Цин, Бокек, Цезлим, Аругот, Хадера, Арод.
2. Реки Персидского царства: Тигр, Евфрат, Галіс, Окс.
3. Реки Китая: Янзцы, Хуанхе, Меконг, Иравади, Брахмапутра.
4. Реки Индии: Рамганга, Шадра, Гомти, Ямуна, Чамбал, Бетва, Кен, Тонс, Коши, Гандаки, Сон.
5. Реки Греции: Альякмон, Алмирос, Алфей, Ахелоос, Ахерон, Войдоматис, Фьоса, Эвротас.
6. Реки Древнего Рима: Тибр.
На початку ХІІ ст. генуезькі купці оселилися на південному узбережжі Криму внаслідок домовленостей із Золотою Ордою. Основними центрами їхніх володінь стали такі припортові міста, як Кафа (сучасна Феодосія), Лупіко (Алупка), Джаліта (Ялта) та ін.
У південно-західній частині Кримського півострову утворилося князівство Феодоро, столицею якого стало місто Мангуп (Феодоро). Князівство перебувало в залежності від Золотої Орди. Основна частина населення сповідувала православ’я, а саме місто Мангуп (Феодоро) стало центром православної митрополії, яка підпорядковувалася Константинопольському патріарху. Князівство перебувало в тісному союзі з Візантією, а також в дружніх відносинах із Кримським улусом, згодом Кримським ханством. Основним заняттям населення було землеробство, тваринництво, а також ремесло й торгівля.
Із падінням Константинополя в 1453 році внаслідок його завоювання турками-османами, останні в 1475 році захоплюють південне узбережжя Криму, включно з містом Мангуп (Феодоро). Князівство перетворилося в провінцію Османської імперії.
Столицею Феодоро було містоКафаКаламітаСолхатМангуп
В якому році османськими військами було захоплено князівство Феодоро?1453 р.1470 р.1475 р.1480 р.
Три главных особенности:
сжатые сроки
смешение этапов
противоречивая роль государства