М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
человек9527
человек9527
06.12.2021 08:34 •  История

Охарактерезуйте основні напрямки зовнішньої політики володимира

👇
Ответ:
Andrew12331
Andrew12331
06.12.2021
 Утвердження в Києві Володимир утвердився у Києві 980 р., вже маючи чималий досвід державного діяча. Із розповідей літописця довідуємося, що княжити він почав у Новгороді, з якого, одначе, був вигнаний старшим братом Ярополком. Позбавлений володінь, Володимир кілька років поневірявся на чужині. Роки вигнання не були для нього бездіяльними, бо повернувся на Русь Володимир із загонами варягів. За їхньої підтримки він не лише відвоював Новгород, а й заволодів землями старших братів, прихопивши, крім того, й Полоцьк. Легендарними подробицями прикрасив літописець розповідь про те, як Володимир торував шлях до великнязівського столу. Багато випробувань довелося подолати Володимирові, аж поки він, за висловом літописця, «став княжити у Києві один».

2. Формування державної території. Територіальний поділ

Володіння київських князів – попередників Володимира були досить умовними.Кожному із київських володарів доводилося докладати надзвичайних зусиль, аби поновити свою владу над непокірними племінними князями.До стабільних володінь Святослава, хоч якими значними були його тимчасові завоювання, належали тільки Київ із навколишніми землями, деревлянські території та Новгород.
4,7(91 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

социально- причины революции:

- противоречие между развитием капитализма и препятствиями на его пути в виде:

* высоких налогов.

* феодальных повинностей.

* цеховых порядков.

* внутренних пошлин.

* монополии на производство и продажу продукции.

результат проявлялся в формировании революционной ситуации:

* кризис в .

* обнищание народных масс.

* всеобщее недовольство режимом абсолютизма.

●политические и идейные причины революции:

* кризис абсолютной монархии.

* сословный строй и сословные привилегии.

* передовые идеи просветителей.

* влияние американской революции.

4,5(4 оценок)
Ответ:
maximkomaxs373
maximkomaxs373
06.12.2021

середньовічна людина була глибоко переконана, що головним у її житті є стосунки з богом, а турбота про спасіння душ християн якраз і лягала на плечі духовенства. тому винятково важливим, набагато вагомішим, ніж виконання будь-яких інших функцій, була угодна богу належність людини до духовного сану.

християнське духовенство поділялося на біле і чорне. до білого духовенства належали єпископи й священики, які обслуговували релігійні потреби мирян: правили месу, здійснювали церковні таїнства (хрещення, причастя, вінчання, сповідь тощо). ядром повсякденного церковного життя в західній європі була парафія, яка об’єднувала мешканців кількох сіл чи міських кварталів. парафія священиком (парохом). його помічниками могли бути духовні особи нижчого рангу (диякони, іподиякони). у свою чергу парафія підпорядковувалася єпархії, на чолі якої стояв єпископ. кілька єпархій об’єднувалися в архієпископство. на підтримку життєдіяльності церкви та духовенства вірники сплачували десяту частину від власних прибутків, тобто десятину.

християнська церква мала свою ієрархічну структуру. на вершині церковної піраміди був папа гамсокаа. другий, за папою, щабель у церковній ієрархії посідали архієпископи. за ними — єпископи, сходинкою нижче — абати, а ще нижче - священики (парохи)

абат (абатиса) - настоятель (настоятелька) монастиря; походить від давньоєврейського слова «абба», тобто «батько».

єпархія - територіальна одиниця, яка перебуває під церковним інням єпископа. у католицькій церкві вживається латинський термін — діоцеза.      

4,5(55 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ