Напередодні 1917 року у містах проживало 20% населення україни, до того ж за національною принадлежністю більшість складали неукраїнці. як це вплинуло на перебіг української революції?
До XVII-го ст. територія більшої частини України перебувала під владою Речі Посполитої. Перша національна українська держава утворилася в 1654 р. у сучасної центральної області України в ході визвольної війни Богдана Хмельницького. Тоді ж Україна вступила у російське підданство для захисту від Польщі. Після російсько-польської війни 1654-1667 рр. за Андрусівським перемир'ям землі на схід від Дніпра (Лівобережна Україна) перейшли до Росії, а західна територія (Правобережна Україна) залишилася у складі Речі Посполитої. У результаті воєн з Польщею та Османською імперією в XVIII ст. Російської імперії відійшли Правобережна Україна, Волинь і Поділля, потім Крим, Приазов'я та Північного Причорномор'я. Були створені Київська, Волинська, Подільська, Харківська, Катеринославська, Таврійська, Новоросійська і Херсонська губернії. При цьому приєднані області не мали національної автономії як такої. Використовувалося поняття «Малоросія», а жителів називали малоросами або південно-росами. Напередодні Першої світової війни частині Західної України разом із Закарпаттям входили до складу Австро-Угорської імперії.
Сходство заключалось в противостоянии варварам и создании сводов законов, организации налогообложения. различие было следующее: в западной европе государства создавались варварскими на территории бывшей западной римской империи, а византия продолжала традиции государственности, хотя и с рядом изменений. императоры находились в каролестве и решал только с советником а корали советовались возможно не только но даже и страноми с катором они сотруднечиют схожи они тем что те и те имели власть и богатство.
30 марта 1814 союзники вошли в париж. через несколько дней наполеон отрёкся от престола и отправился в ссылку на остров эльба. на французский престол вернулась свергнутая революцией династия бурбонов в лице людовика xviii, брата казнённого короля людовика xvi. период почти непрерывных кровопролитных европейских войн закончился. восстановление, по возможности, старого абсолютистски-дворянского: в одних местах — крепостнического, в других — полукрепостнического режима; такова была социальная первооснова политики держав, объединившихся после окончания войны. достижения держав, победивших францию в 1814, в связи с этим нельзя было назвать прочными. полное восстановление дореволюционного режима и в , и в политике после сокрушительных ударов, нанесённых французской революцией и наполеоном, оказалось делом не только трудным, но и безнадёжным.