Своего могущества христианская церковь достигла в средние века. Взаимоотношения государства и церкви в этот период, роль религии и церкви на христианском Востоке и Западе достаточно хорошо освещены в литературе. Так, если на Востоке восторжествовал принцип цезарепапизма, при котором духовные власти полностью зависели от светских, а христианская церковь, существуя в условиях сильной императорской власти, стала составной частью государственного аппарата, то на Западе папство претендовало и на светскую, и на духовную власть по отношению к королям, императорам и другим светским правителям. Такое разделение предопределило различные системы управления в католической и православной церквях. Если для первой характерно наличие одного центра, с подчинением ему всех католических структур, вне зависимости от территориальных государственных границ, то организация православных церквей была привязана к государству, без строгого подчинения единому всемирному центру.
1)Походження назви «татари» пов'язане з поширеною в XIII—XIX ст. назвою Великого Степу — Велика Тартарія. Ця назва використовувалася стосовно усіх жителів Степу і громадян різних держав на його території незалежно від їх походження, мови і віросповідання. Таким чином в документах того часу в поняття «татари» могли включатись як тюркомовні мусульмани (основне населення Великого Степу) так і монголомовні буддисти, китайці, місцеві євреї чи навіть слов'яномовні козаки-християни, які проживали у Степу. Також саме від назви «татари» в сенсі «степовики» походить одне з назв Ординського царства (Монгольської імперії) — царство Татарське.
2)?
3)Під час походу османської Туреччини на Крим 1475 р., коли султаном Мехмедом ІІ були завойовані ґенуезькі колонії Північного Причорномор'я, кримська правляча династія в особі Менґлі I Ґерая визнала сюзеренітет османського султана (1478). За договором між турецьким султаном і кримським ханом статус ханства визначався як автономного у складі Осаманської Порти. Договір передбачав призначення турецьким султаном кримських ханів з роду Ґераїв і зобов'язував їх на першу вимогу Стамбула виступати зі своїм військом проти ворогів.
Объяснение:
Таблица "Страны Востока в XIX веке" в приложении ниже