М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ritapechyonkina77
ritapechyonkina77
13.05.2023 11:37 •  История

Год смерти владимира святославича начало усобицы между его сыновьями

👇
Ответ:
neftyanik102
neftyanik102
13.05.2023
Владимир Святославович умер 15 июля 1015 г
4,4(59 оценок)
Ответ:
013Angelina139
013Angelina139
13.05.2023
977 Первая усобица на Руси. Победа Владимира Святославича

977 Первая усобица на Руси. Победа Владимира Святославича

Князь Святослав, уезжая на Балканы, оставил старшего сына Ярополка княжить в Киеве, среднего, Олега, послал в землю древлян, а младшего, Владимира, посадил в Новгороде. Итак, наследником Святослава оказался Ярополк Святославич. Но вскоре между братьями началась усобица. В 977 г. Ярополк по совету Свенельда напал на Олега Древлянского, и в бою у города Овруч тот погиб – был сброшен с моста в ров и там задавлен своими падавшими сверху конными воинами. Так впервые пролилась братская кровь в борьбе за власть. Владимир же, узнав о происшедшем, бежал в Скандинавию, с которой у князей сохранялись тесные связи. Оттуда Владимир с наемной варяжской дружиной в 978 г. двинулся на Киев, но перед этим хотел заручиться поддержкой Полоцка, где правил тогда варяг Рогволод. Для этого Владимир предложил руку дочери Рогволода Рогнеде, которая гордо отвечала сватам, что за сына рабыни (Владимир действительно родился от рабыни княгини Ольги, ключницы Малуши) она никогда не пойдет. Мстя за это унижение, Владимир напал на Полоцк, убил Рогволода и двух его сыновей и взял Рогнеду в жены силой. Она стала одной из многих жен Владимира, имевшего большой гарем. Вскоре Владимир во главе могучей варяжской дружины легко захватил Киев.
4,6(28 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
tanya150452
tanya150452
13.05.2023

Суть Ісламу в пошуку соціальної справедливості, у встановленні моральних норм і звичок, людинолюбних відносин. У цьому Іслам споріднений Християнству і Іудаїзму. Подібно цим двом релігіям Іслам - «книжкова» релігія, релігія Письма. Іслам - покірність Богу, всемогутньому Аллаху, але він не обмежує свободи особистості, не підпорядковує однієї людини іншій. Віровчення мусульманської релігії дуже просте: мусульманин повинен твердо вірити в єдиного Бога - Аллаха. Віруючі в єдиного Бога, не переступили закон люди після смерті будуть насолоджуватися в раю, грішникам, як і в інших релігіях, місце в пеклі.

Шаріат особливістю Ісламу вважається те, що він регулює всі сторони життя людини, створює особливий б життя мусульманина. Особисте, сімейне і суспільне життя, політика, правові відносини, суд, культурний уклад - усе це цілком підпорядковане релігійному закону - шаріату. Має місце повне зрощування державної та релігійної влади.

Коран Коран складається зі ста чотирнадцяти розділів (сур). Вони розташовані без усякого порядку, просто по розмірах: більш довгі ближче до початку, більш короткі - до кінця. Сури мекканські (більш ранні) і мединські (пізніші) перемішані. Вигуки і прославляння величі і могутності Аллаха чергуються з розпорядженнями, заборонами і погрозами "пекло" в майбутньому житті всім грішникам Аллах зображується в Корані як істота з чисто людськими моральними якостями, але в найвищому ступені. Він то гнівається на людей, то прощає їх; одних любить, інших ненавидить. Найважливіша догматичне і моральне розпорядження в Корані - це вимога повної, беззастережної покірності людини волі Аллаха. Коран зробив величезний вплив на весь подальший розвиток мусульманської культури. Робота над створенням єдиного тексту Корану, встановлення правил його читання, його тлумачення сприяли формуванню єдиної літературної арабської мови. Юридичні приписи Корану лягли в основу мусульманського права. Сьогодні існує безліч переказів Корану на європейські мови. Слід зазначити переклади на російську мову Г. С. Саблукова, І. Ю. Крачковського, М.-Н. О. Османова

4,6(17 оценок)
Ответ:
titomeister
titomeister
13.05.2023

«Шемсі» супроводжував свого господаря при виходах. Коли той деінде зупинявся, шемсі розгортав і стелив рогожу, брав в руку довгу тростину, а іншою рукою час від часу помахував волотю. Таким чином, господар міг зі зручностями приймати керуючих і вислуховувати звіти. Інший шемсі носив за ним сандалі. Коли господар зупинявся, він витирав йому ноги і взував його. Кравчі прислужували під час їжі. Вони накривали на стіл, завжди були поруч з господарем, вислуховували довірчі визнання, могли вчасно щось підказати, про щось нагадати. Кравчі фараона брали участь у всіх великих процесах і розслідуваннях.

4,8(78 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ