1. Іоан Златоуст. Мініатюра з Перемишльського служебника, 13 ст. Монументальне малярство Перемишля княжих часів. Книгу переписано на замовлення першого відомого перемишльського православного єпископа – архієпископа Антонія (1220– –1225)
2.Дорогобузька ікона Богородиці Ця ікона є найвидатнішою і найхарактернішою пам'яткою малярської культури Княжої доби. її було винайдено в середині 80-х рр. XX ст. в Успенській церкві в с. Дорогобужі на Волині. Ця ікона, яку датовано орієнтовно 1300 р., на сьогодні є найбільш раннім твором волинського малярства.
3. Вежа у Стовпі — руїни середньовічної вежі у селі Стовп на Холмщині, на відстані восьми кілометрів від Холма. Найстаріша мурована будівля на теренах сьогоднішньої східної Польщі, що не має відомих аналогів. Вежа була збудована наприкінці XII ст. з тесаних блоків вапняку. Вірогідно, її заклав князь Данило Галицький біля дороги до його стольного Холма на штучно насипаному пагорбі.
Сражение при Аускуле в 279 г до н.э .Эпирская армия царя Пирра в течение двух дней вела наступление на войска римлян и сломила их сопротивление , но потери были очень велики , что Пирр заметил :
" еще одна такая победа, и я останусь без войска"