Начало войны было таким:
22 июня 1941 года немецкое наступление было начато тремя армейскими группами.
Пройдя северную границу, танки командира Гудериана были в Минске 27 июня. Потом танки через Днепр, Витебск, Десну - естественно, им оказывалось сопротивление, но надо понимать, что армию настигли врасплох. К середине июля немцы продвинулись более чем на 400 миль и находились всего в 200 милях от Москвы.
В то же время на Украине Рундштедт и Клейст быстро справились с основными советскими оборонительными сооружениями. Новый советский фронт к югу от Киева был разбит к концу июля; и в следующие две недели немцы устремились к черноморским устьям рек Буг и Днепр, чтобы слиться с румынскими. Обновленное наступление Бока на Москву началось 2 октября 1941 года.
Объяснение:
Для кампании против Советского Союза немцы выделили почти 150 дивизий, в общей сложности около 3 000 000 человек. Среди них было 19 танковых дивизий , и в общей сложности силы «Барбаросса» насчитывали около 3000 танков, 7000 артиллерийских орудий и 2500 самолетов. Фактически это была самая большая и мощная сила вторжения в истории человечества. Сила немцев была дополнительно увеличена более чем 30 подразделениями финских и румынских войск.
В Советском Союзе было в два или три раза больше танков и самолетов, чем у немцев, но их самолеты были в основном устаревшими. Большим препятствием для шансов Гитлера на победу было то, что немецкая разведывательная служба недооценила резервы войск, которые Сталин мог собрать из глубин СССР. Немцы правильно подсчитали, что в западных частях СССР насчитывалось около 150 дивизий, и считали, что 50 больше может быть произведено. Но к середине августа Советы фактически собрали более 200 новых дивизий.
Таким образом, немцам удалось разбить первоначальные советские армии превосходной техникой, но затем они обнаружили, что их путь заблокирован новыми.
Вторгнення персів до Греції. В кінці VI століття до н. е. перського царя Дарія I вдалося захопити розташовані на узбережжі Малої Азії багаті грецькі поліси і деякі грецькі острови в Егейському морі. Він підкорив собі більшу частину народів півночі Балканського півострова. Але Дарій мріяв про підкорення всієї Греції. Влітку 490 року до н. е. численний перський флот пристав до берегів Аттики поблизу Марафону. На рівнині висадилося величезне військо.
Афіняни направили до Спарти і інші грецькі міста гінців з проханням про до Але на заклик відгукнулися лише жителі сусіднього містечка Платеї, надіславши невеликий загін. Спарта само й інші поліси за до зволікали. Афіняни, залишившись одні, не здригнулися. Все, здатні носити зброю, були покликані до війська. Навіть рабам обіцяли свободу, якщо вони до відстояти місто. Всього набралося 10 тисяч тяжкоозброєних воїнів і ще тисяча гоплитов з Платей. Очолив військо досвідчений стратег Мільтіад.
Супроводжувані криками жінок і плачем дітей, воїни рушили в дорогу. Після стомлюючого переходу по вузьких гірських стежках їх погляду відкрилася полого спускається до моря долина, де висадилися перси. Зверху грекам було добре видно їх величезний табір. Там, в клубах пилу, піднятого тисячами воїнів, блищали списи і щити. Чулася іноземна мова. До греків долинали кінське іржання і тупіт копит. Тут же, на омиваному прибоєм березі, лежали величезні кораблі, на яких припливли перси. Бачачи, що сили нерівні, афіняни зупинилися. Але і перси не поспішали нападати. Кінноті, що складала головну силу перського війська, було важко підніматися вгору по схилу, на якому розташувалися греки. Кілька днів минуло в нестерпному чеканні.