М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Алексей712
Алексей712
31.08.2021 10:03 •  История

Порівняйте наслідки модернізації росії та японії у другій половині 19 століття (укажіть спільні та відмінні риси)

👇
Ответ:
Alexy7406
Alexy7406
31.08.2021

Модернізація промисловості на початку 20 століття стала основною метою політики багатьох держав світу. Саме від темпів модернізації залежало підвищення військової могутності, розширення експорту і зміцнення добробуту громадян. Модернізація країн у цей період була розділена на дві основні моделі органічного і наздоганяючого розвитку.

Модель органічного розвитку
Така форма модернізації була притаманна США, Франції і Великобританії. Індустріальний розвиток в цих державах відбувалося поетапно і залежало від соціально економічних передумов. Так у Великобританії модернізація промисловості починалася з удосконалення важкого машинобудування.

На підприємствах встановлювалися нові верстати і двигуни. Обладнання з сталі і чавуну сприяло підняттю гірничої справи. Не відставали від модернізації і північні штати США, яких не торкнулися феодальні відносини, подібно південь держави.

На впровадження моделі органічного розвитку цим країнам знадобилося більше століття. Головною умовою модернізації було розширення зовнішнього і внутрішнього ринку. Важливим також було створення акціонерних товариств, які регулювали притоки банківського капіталу у виробництво.

Модель органічного розвитку модернізації була доступна тільки державам з політичною і соціальною стабільністю, з зміцнилася владою і наявністю великих промисловців. Така форма модернізації була прийнятна країнам, які спочатку стали на шлях промислового виробництва, як домінуючої сфери народного господарства.

Модель наздоганяючого розвитку
Незважаючи на те, що такі держави як Росія, Німеччина, Австрія. Угорщина, Італія і Японія також володіли значно розвиненим мануфактурним виробництвом, їх прилучення до індустріального суспільства проходило вельми нерівномірно.

Негативну роль у цьому зіграла істотна обмеженість матеріальних ресурсів, а також внутрішні міжусобиці, викликані соціально – політичною нестабільністю в державах. Ініціатива модернізації промисловості в таких країнах виходила безпосередньо від уряду і була позбавлена підтримки, як самих великих підприємців, так і населення.

Головним стимулом модернізації виробництва в Російській імперії стала поразка в Кримській війні, яке викликало необхідність підвищення військового виробництва. Розпочаті відразу ж після кріпосної реформи, модернізація протривала аж до 20- х років 20 століття.

Протягом цього періоду, на індустріальному становленні відображалися всі політичні події в державі, через що цей процес безліч разів обривався. Стимулом модернізації Австро -Угорщини стало її поразка у військових діях з Пруссією.

Першою азіатською країною, що вступила на шлях модернізації промисловості, стала Японія. На відміну про багатьох держав, у процесі модернізації японської промисловості значну роль зіграла ідеологія.

Імператор зумів переконати населення в тому, що є земним посланником бога і виконує його пряму місію. Якщо спочатку народ активно протестував проти зміцнення промисловості, так як головний ставка у розвитку господарства робилася на аграрний сектор, то з часом він прийняв волю імператора.

Головною особливістю наздоганяючої моделі розвитку був тотальний контроль над процесом впровадження нових технологій з боку держави.

4,5(82 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Зара7878
Зара7878
31.08.2021
Дакия до прихода римлян была свободной страной. император Траян пришел,чтобы отнять у них ббогатые земли. это можно назвать трагическим концом. римляне очень много убили коренных жителей,разрушили их столицу. раскопки показали,что дакийцы были хорошо развиты,у них были найдены водопроводы.но и в приходе римлян есть плюсы. они учили их всему и повлияли на образ жизни,на экономику,культуру. но даки все равно не желали подчиняться. кто то мможет  назвать это героизмом. но я думаю иначе.так как Дакия находилась на окраине, властям было тяжело их усмерять . но им это удавалось на протяжении пару столетий. но император Аврелиан понял,что уже не может этого и вывел от туда свои войска. тогда и начася упадок этой страны. многие города были покинуты,культура пришла в упадок,экономика. начали нападать гунны и другие племена. так что даки были не совсем правы.
4,5(47 оценок)
Ответ:
Vlipli779
Vlipli779
31.08.2021
1) вул Беретті - Ву́лиця в честь Віке́нтія Бере́тті
2) вул Генерала Ватутіна Виникла у 1975 році як "Новий проспект". Сучасну назву отримав у 1975 році[1] на честь радянського військового діяча М. Ф. Ватутіна.
3) вул Марини Світаєвої. Вулиця запроектована у 80-ті роки XX століття під назвою Нова Б. Сучасна назва на честь радянської поетеси Марини Цвєтаєвої — з 1987 року[2]. Забудову вулиці розпочато у 1989 році
4) Вулиця виникла у 80-ті роки XX століття під назвою Нова. Сучасна назва на честь видатного архітектора В. М. Ніколаєва — з 1983 року[1]. Забудову вулиці було розпочато 1984 року.
5) Вулиця виникла у 1982 році під назвою 2-а Нова. Сучасна назва на честь американського письменника Теодора Драйзера — з 1983 року[1].
6) Здається мені, що правильно буде Шолом-Алейхена. Вулиця виникла у середині 1960-х років під назвою Нова. Сучасна назва на честь українського єврейського письменника Шолом-Алейхема — з 1966 року[1].
4,8(28 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ