М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
yogurtq2018
yogurtq2018
25.11.2021 00:05 •  История

Назовите причины ослабления ордынского ига ! родного (приднестровье)

👇
Ответ:
lydavika755
lydavika755
25.11.2021
Куликовская битва 1380го года не решила проблем Московии, спустя 2года, в 1382г хан Тохтамыш осадил Москву и сжёг, мы продолжили выплату дани. Однако в 1405г азиатский правитель Тамерлан нанёс жестокое поражение т-монголам и сравнял с землёй их столицу " Сарай",нах-ся в р-не современной Астрахани, огнём и мечом по татарским землям. После поражения Золотая орда распалась на 5 отдельных государств - Казанскую, Астраханскую. Ногайскую, Крымскую и Сибирскую орды, к/ые зачастую враждовали меж собой. Наиболее сильным из оставшихся была Казанская орда к/ой Русь продолжила выплату дани, тк. на юге возникла серьёзная опасность нашей независимости - Османская империя. Правители Османской империи опасались нападать на Русь тк. прекрасно понимали, что им придётся иметь дело не сколько с русскими дружинами, а скорее с т-монголами, к/ые не захотят расставаться с русской данью. Во второй половине 15века происходит распад Османской империи и Руси уже не грозит опасность с юга, да и Казань потихонечку теряет силу и своё влияние на другие гос-ва бывшей Зол. Орды и в 1478г Иван Третий (дед Ив. Грозного) решается остановить выплату дани. В очередной приезд казанских послов он разрывает ханскую грамоту на требование выплаты дани и убивает послов. Спустя 2г. происходит "противостояние на Угре",описанное предыдущим ответчиком, к/ое официально считается концом ига. 
4,8(92 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ирина1546
ирина1546
25.11.2021

Польща переживала тяжкі паси. Німецький (Тевтонський) орден відрізав Польщу від Балтійського моря. а п землями пройшла монгольська навала. Наприкінці XIII—XIV ст. розпочався складний процес об’єднання країни. Проти нього виступали магнати, які не потребували сильної влади короля, й міста, багато з яких входили до Ганзейського союзу і були більше зацікавлені в торгівлі з іншими державами, ніж усередині країни.

Лише за Казимира III (1333—1370) відбулося піднесення Польщі. Молодий король зрозумів, що він не зможе воювати з усіма ворогами Польщі, тому обрав політику компромісів із сусідніми державами й підписав з Угорщиною, Чехією, Тевтонським орденом мирні договори. Втрату деяких польських земель він компенсував українськими землями, приєднавши Галичину, Белжщпну і Холмщпну.

Казимир ввів єдині закони та єдину монету. Об’єднуючи окремі князівства і називаючи їх воєводствами, він не став докорінно міняти в них порядки і залишив місцеве самоуправління. Водночас, король жорстоко розправлявся із свавільними панами, незалежно від звань і чинів.

Проти кого і на захист кого спрямований цей закон? Поясніть свою думку.

Объяснение:

4,8(79 оценок)
Ответ:
lizaroma224
lizaroma224
25.11.2021

ОбъяснДо IX ст. на польських землях проживали численні слов'янські племена - лендяни, слензяни, мазовшани, вісляни та ін. (на думку деяких дослідників, їх було близько тридцяти), які з часом почали утворювати племінні об'єднання, очолювані князями (вождями)

Хоча вони проживали відособлено, їх зближували вірування, звичаї, мова землекористування й характер торгівлі. Усе це сприяло поступовому об'єднанню цих племен під владою правителів племінного союзу полян, що став головним осередком становлення польської державності.

"Землею полян" вважається басейн середньої течії річки Варти, а основним адміністративним центром - "грод" Гнєзно. Приблизно з середини IX ст. полянами керували спадкові князі з роду Пястів, які згодом започаткували першу польську династію. Найдавніша польська хроніка Галла Аноніма (початок XII ст.) зберегла легенду про те, як поляни за лиходійство, скоєне князем Попелем, вигнали з племені його самого та всіх його нащадків і за взаємною згодою проголосили вождем сина хлібороба Пяста - Земовіта. Земовіт об'єднав усі землі полян, які пізніше дістали назву Велика Польща.

Його наступники - Лестек і син Лестека князь Земомисл - намагалися підкорити сусідні племена й зміцнити свою владу на завойованих територіях. Однак перші етапи процесу територіального зростання держави полян дуже складно. Більш-менш точні відомості про її розміри з'являються лише за часів правління сина Земомисла - Мешка І (бл. 960-992) - першого історично достовірного польського князя, про якого згадується в літописі.ение:

4,6(57 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ