Ешающее сражение произошло в 197 году до н. э. на холмистой равнине, называвшейся Киноскефалы ("собачьи головы") . Удар фаланги был столь силен, что римские легионы начали отступление. Но вскоре из-за того, что местность была холмистой, фаланга утратила стройность своих рядов, римляне перешли в наступление и одержали полную победу. Через 30 лет последний македонский царь, носивший имя легендарного греческого героя Персея, бросил новый вызов римлянам. Однако в битве при Пидне (168 год до н. э.) его армия была полностью разгромлена, а сам он попал в плен к римлянам. Македония была присоединена к римским владениям, а царь проведен перед колесницей консула в триумфальной процессии.
Греция навсегда освободилась от македонского владычества. Римляне объявили грекам, что они не должны никому платить дань и могут жить по собственным законам и обычаям.
Парниковий ефект — це явище поступового підвищення температури на нашій планеті. Однак парниковий ефект відбувається не тільки на Землі. Наслідки парникового ефекту також були виявлені на Марсі, Венері та Титані – супутнику Сатурна. Це явище може відбуватися скрізь, де небесне тіло оточене атмосферою.
Іноді, хоч і рідко, також використовується як взаємозамінний термін «тепличний ефект» через схожість процесу виникнення парникового ефекту з тим, який відбувається в теплицях.
Поняття парникового ефекту застосовується як у випадку підвищення температури планети в результаті природних факторів, так і в разі підвищення температури, яке відбувається в результаті людської діяльності. Перший з цих випадків останнім часом відсунутий на задній план, і більшість з нас ототожнює парниковий ефект з явищем глобального потепління. Слід врахувати, що збереження тепла в атмосфері робить можливим розвиток життя на Землі, забезпечуючи мешканців планети відповідною температурою. Щоб зрозуміти це, ми повинні проаналізувати, як теплова енергія досягає Землі, та як вона затримується в атмосфері.
Объяснение: